Söit Venetsueelasse!!!

Reis veebruari algul Margarita saarele kolmeks nädalakS! Teadjad-andke nõu kaubanduse suhtes-kas peab riideid kaasa tirima,näiteks T-särke või on seal ikka ka võimalik osta? Mida soovitate kaasa võtta?

Usu vöi mitte, aga ka Venetsueelas ja Margarita saarel leidub kaubanduslikku tegevust :-P http://www.margaritasun.com/Busin/

T-särgid maksavad 3 tükki 40 bolivari, juhul kui valged. Ägedate eest tahavad 50 bol/tk. Üldiselt arvan, et kõike on saada ja kaasa võta tavapäraselt, nagu igale teiselegi reisile. Peale bensiini ja alkoholi on kõik hinnad enam-vähem nagu siingi. Eurost saab keskmiselt 5 bolivari ja USD keskmiselt 4 bolivari. Ärge kaardiga makske! Siis läheb ametliku kursiga, mis teeb ostetud asja/teenuse poole kallimaks. Soovitan dollarid kaasa võtta.

Tere Kuidas on mõtekam raha vahetada? Et kas see "must turg" toimib seal või peaks official kohas kohe ära vahetama? Tänud

Tänase seisuga on musta turu dollari kurss ca 5,9 ja Eurol 7,8. Aga rahavahetusel olge VÄGA ettevaatlikud! Kohalikel on palju nutikaid skeeme, kuidas teid teie rahast ilma jätta. Paar päeva tagasi nt Caracase Plaza Bolivari (linna peaväljak) k6rval olevas urkas taheti mind esiteks petta ja kui see läbi ei läinud, siis lihtsalt röövida. Tyybid v6tsid mu 50 Eurose kupüüri, et seda "kontrollida". See käis käest kätte ja kui raha tagasi sain, oli kohe aru saada et see ei olnud sama kupüür, mis ma neile andsin. Kusjuures vahetus käis nii osavalt, et ma t6esti ei saanud sellest aru, kuigi hoidsin silmad oma arust kogu aeg pingsalt rahal. Selle peale natuke röökisin ja l6puks lihtsalt krabasin ninamehelt peost pataka bolivare, viskasin v6lts euro neile näkku ja andsin jalgadele valu. Nende maja oli kohe nn parlamendi vastas, seega julgeolekuvendi igal pool. Nii et sain puhta nahaga tulema ja l6puks, peale arvutusi, selgus et tyybid said ise umbes 300 eeguga vastu pykse. Kogemus oli igatahes suhteliselt kainestav ja järgmisel päeval lasin Caracasest jalga, olen omadega nyyd Coros ja teel Colombiasse. Nii et kaks soovitust:

  1. Raha vahetusest - kui vahetate, kirjutage oma kupyyride seerianumbrid yles ja näidake seda ka rahavahetajale. Olge VÄGA ettevaatlikud ja ärge ronige liiga kahtlastesse kohtadesse. Mis on "kahtlane" ja mis mitte on muidugi m6nev6rra raske hinnata, nagu mu isiklik kogemus ytleb siis ka Caracase peaväljak oli liiga "kahtlane". Kui teile liiga k6rgeid kursse (USD yle kuue ja Euro yle kaheksa) pakutakse, siis see on ilmselge ohumärk.
  2. Teine soovitus on lihtne - ärge minge Venetsueelasse. Vähemalt mitte iseseisva seljakotituristina. Tegemist on pisikese kurja naftariigiga mis lisaks ebas6bralikele kohalikele on ka lihtsalt kallis. K6rval asuv Kolumbia on palju parema hinna ja kvaliteedi suhtega ning pakub pea k6ike sama, mida Venetsueelagi. Ja kohalikud on kordi s6bralikumad! V6i siis minge juba alla Brasiiliasse, mis on veidi kallim aga kus samuti on inimsed m6istlikumad. Teine teema on muidugi see, kui minna lihtsalt Margaritale v6i Los Roquesile, lihtsalt randa peesitama, sukelduma vms asju tegema.

Jõudsin just Venetsueelast 3 nädalaselt reisilt tagasi(seljakotiga). Minul küll mingeid probleeme ei esinenud ja inimesed olid ka abivalmid ja lahedad. Raha saab edukalt lennujaamas vahetada kursiga 5-6BsF 1usd eest. Aga mugavam ja turvalisem on seda teha kuskil tuuri operaatori juures. Sai tehtud tiir Caracas-> Ciudad Bolivar-> Merida->Santa Fe->Cumana-> Carupano-> Santa Fe-> Caracas. Tuuridest sai tehtud Andgel Falls ja Los llanos ja sai proovitud canyoning'i. Seljakoti turiste kohtas vähe pmst ainult posadas või tuuridel, a'la ööbussis lambist turisti ei kohanud va. Merida. Väga vahva reis oli.

Olen nyyd omadega Colombias ja pean tunnistama, et viimastel päevadel Venezuela tOesti veidi rehabiliteeris ennast minu silmis. Olin Adicoras ja Coros ja inimesed tundusid moistlikumad, kui Caracases v6i isegi Cumanas. Samas - Colombia vastu ei saa Venetsueela mitte mingi valemiga! :) Vähemalt minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt. . . . 6 = Õ! Trip.ee