Soodustused vaktsineerimisel

Läksin täna Merimetsa kliinikusse vaktsineerima ja selgus, et aasta lõpuni on soodukas, et siis 500kroonine süst maksis 330 ja kui kellelgi on soovi, võiks juhust kasutada.

Mille vastane vaktsiin soodushinnaga oli?

Ma võtsin A-hepatiidi, aga soodukas oli vist ikka kõigile vaktsiinidele. Mulle anti sealt ka kaks tel. numbrit, et üks neist registratuur ja teine reisinõustamine 6598594 ja 6598551 ja kui kellelgi huvi, võiks asja uurida. Vaatasin praegu ka vaktsiin.ee, aga neil pole ka oma kodukat, vaid seal oli ka kirjas ainult aadress ja tel. nr, aga nagu mulle teatati, kestab see soodukas aasta lõpuni.

Me ka käisime A+B hepatiidi vastu vaktsineerimas ja kui muidu oli hind kuskil 700 eek, siis nüüd oli 415 eek. Arvestasin, et kahe doosi pealt võitsime kahepeale 1000 krooni, päris suur raha.
Kuid kollapalavik mu meelest oli ikka sama hinnaga 450 eek või siis maksab see tõesti muidu veel rohkem?

Uurisin veel asja ja ka puugivaktsiin on veel täna ja homme 295.kr tavapärase 375kr asemel ja seda saab täna kuni 17.30 ja homme kuni 12.30.

Soovitus vaktsineerimishuvilistele: minge reisinõustamiskabinettide asemel hoopis perearsti juurde. Perearst oskab samahästi soovitada, et mis vaktsiine mis piirkonda minnes on vaja teha. Üks A+B hepatiidi vaktsiin maksab apteegist ostes kuskil 25 euri (retseptiga). Reisinõustamise kabinettides kooritakse sama süsti eest kuskil 55 euri pluss teenustasu, järjekorrad on ka tavaliselt pikemad kui perearstile.