Soovitage binoklit

Olen binoklite koha pealt tume. Kas lääne kallite mudelite asemel peaks eelistama äraproovitud vene optikat? Kas Balti jaama või Kadakale tasub vanasid "vene imesid" küsima minna? Ehk on isegi minged uuemaid, kompaktseid ja kergeid mudeleid saadaval?

Eksisin foorumi põhireegli vastu - katsu ise veidi kodutööd teha, alles siis hakka teisi tüütama. Mõned kasulikud lingid:

http://foto.kala.ee/foorum/read.php?f=2&i=9474&t=9462 http://foto.kala.ee/foorum/read.php?f=2&i=6719&t=6639

Binoklit ei soovita üldse. Parem juba monokkel. Kogult 4× väiksem, samapalju kergem, isegi 8× suurendusega mahub hästi pihku. Ja mahub tasku. Ka on binoklist võrratult odavam. Teine silm on vaba. Päeval pole vaja isegi vaba silma kinni pigistada, üldse ei sega. Aga videvikus ja pimedas segab, siis kinni. Mõne päeva harjutad, hiljem ei taha binoklist mõeldagi.

Tegelesin teemaga siis kui jõulukingid olid aktuaalsed. Üldiselt tundub, et keegi ei viitsi eriti binokleid müüa ja üldpilti on raske saada. Maksifotos on Nikonid - tellimisel enamasti. Olympuse omasid on norm. valik fotopoes mis asub Sikupilli keskuses. Seal on hea müügisaalis inimeste tegevust vahtida ja binokleid võrrelda, muidu antakse Sulle poes 5x5 m ruumis asi kätte ja öeldakse et vaata ise.... Soovitaks pigem internetist vaadata et mis huvi pakub ja siis uurida, et kas keegi Eestis maale toob. Vene omi ei soovitata üldiselt.