Soovitused Margarita- Valencia- Merida- Puerto Ordaz- Cumanas rändamiseks

Tervist.
Meil küll LP olemas, aga oleksime äärmiselt tänulikud kui saaksime mõne seal kandis käinud kaasmaalase käest head lisa-infot reisimiseks!
Eriti palju oleks küsida Merida ümruses pakutavatest džungliretkedest.

Kas teil see reis tehtud, võiksite pikemalt kirjutada ja kui trip´ is ei soovi, siis ehk mulle isiklikult? Mul plaanin minna Meridasse ja Cumanasse.

kindlasti käige Meridas Teleferico(köisraudtee) sõitmas. Kuid tihtipeale juhtub, et see ei tööta siis väravate juures on hommikul kuskil 8 ajal inimesed kes teevad väikse bussiga sõite 4000m kõrgusele mägijärve juurde.

Käsime 2008 suvel, tegime mandriosale suure ringi peale. Võin soovitusi jagada, kui helistad 56984124.

Üldiselt, suuremad linnad on mõttetud ja ühesugused. Keskel on vana osa, Ciudad Colonial, ümber selle getod. Käisime väga paljudes.
Cumana on suht lahe, just vanalinn. Sinna tasub minna. Kohalikud on muidugi vaimustuses, et "nii ilus" jne.
Valencia mõttetu tööstuslinn, suur "lasnamägi".
Puerto Ordaz- mõtteu suur linn, jälle lasnamägi.
Selle lähedal on hoopis lahedam linn- kõige lahedam, mida V.-s nägime- Ciudad Bolivar. Ilus koloniaalosa, suhteliselt rahulik. Siin võib ka teisi turiste kohata (olime näda V-s olnud, kui esimest turisti nägime, just siin). Siit läheb suurem osa turiste džhunglitrippidele.
Merida- üles puhutud. Merida ümbrus väga mägine (Andid) ja raskesti läbitav (väga palju väga aeglaseid autosid, käänulised teed). Külm on seal kah.
Meridas on maailma kõrgeim köisraudtee. Kui tahad päva raista ja mäe otsas külmetada, on ok. Pead varakult kohal olema- lisaks vähestele turistidele on väga palju kohalikke turismigruppe. Lapsi. Mu meelest läheb viimane tripp kell 11. Seal on mitu astet- st, et sind iiakse ühele nivoole, seal passit paar tundi, siis edasi jne,. Kogu asi kestab terve päeva, st kogu vage aja, kella 16-ni.
Me polnud nii targad, et oleks sooje riideid kaasa võtnud, seega sinna minna ei saand. Lühikeste pükstega lumme ei lähe :S
Muidu polnd Merida midagi erilist. Rannikuäärsed väiksed linnakesed palju meeldivamad. Aga, maitse asi, nagu öeldakse.

Venetsueelas ei tasu eriti millegi peale kindel olla !
Tegime oma plaanid LP ja netist saadava info järgi, aga reaalsus oli vähekene teine! Netis olid isegi lendude väljumiste ajad kirjas, lähed kohale vaatad reklaame, kõik justkui peaksa toimima aga pileteid osta ei saa kuna soovitud liin on maha võetud! Isegi kui nn lend on olemas siis võib juhtuda see et lendu lükatakse mitu korda edasi ja lõpuks jäätakse see üldse vahelt ära ! See tundus seal täiesti tavaline olevat, et ootad lennujaamas või bussijaamas mingi 5-6h. Ööbussid mis sõidavad kuni 15h. on väga külmad (võta kaasa jope, sall, müts ja kindad)
Meridasse läksime just Teleferico pärast, aga võta näpust valitsus oli selle sulgeda lasknud,kinniste väravate ees üritasid mornide nägudega müügimehed endiselt mütse ja käpikud sulle pähe määrida!
Muide suuremates linnades on hotelle väga vähe ja need on nädala lõppudel täis,me ööbisime viimases hädas mingis bordelli sarnases suures kompleksis kus tuba sai üürida 5h. Ühesõnaga trantspordi peale kulub seal mõttetult palju aega !