Soovitused Montenegrosse minekul

Kohad mis jätsid meile hea mulje, Kotor, Cetinje- mõnus väike linnake, Perast-väga väga mõnus koht ja Petrovac oli ka ok, Herceg Novi oli ka mõnus koht, hea Horvaatia piiri lähedal. Budvas käisime, väike vanalinn oli, aga muidu ei mõelnud sinna jääda. Pigem on seal mõnused väikesed kohad ja vahemaad on ka mere ääres jube väikesed, ei pea keskustes ööbima. Ööbimised jäid meil horvaatia-montenegro reisil septembris kõik 12-15 eur inimene va Cavtat viimane öö. Üheks ööks väga ei taha keegi tegelt anda aga siis ütled et ei sobi ja hakkad minema, aga see tähendab et nad jäävad sellestki ilma ja enamasti jäädakse nõusse Hea aeg reisida on just september sest meil oli veel 30C sooja ja ujuda saab ka ning turiste ka vähem. Hinnad on montenegros poes eestiga samal tasemel, aga odavamad kui horvaatias. Horvaatias on ikka täitsa julmad hinnad, va majutus mis on 2 aasta taguse ajaga võrreldavad. Montenegro on rahakotile mõnusam koht ja inimesed on ka mõnusad. Soovitan tõesti kõigil võtta näiteks dubrovniku lennujaamast auto ja sõita montenegrosse, tunni ajaga olete sellises kohas nagu Perast, sinna tasub minna. Arvestama peab sellega et rannad on kivised ja soovitan kohapealt u 10 eur osta veejalanõud, nendega on mugav. Pigem minna Montenegroisse kui Horvaatiasse, kui raha vähem tahate kulutada.

Ja autorenti soovitan, kõigi teiste kõrval loomulikult, Peuget Club - http://www.peugeot-rentacar.hr/ , üks odavamaid seal ja teenuse kvalteedilt ning selles, mida hind sisaldab, ei jää alla suurtele tegijatele. Lubavad ka Montenegrosse sõita. Tagasisidet leiab nende kohta siinsest otsingust hulgi.

kes otsib ekstreemsemaid elamusi soovitaks Monteneegrot , puhkust rahulikult võtta tahate siis minge ikka Horvaatiasse.Viimases traditsioonid ikka kauem kestnud puhkuse alal ja inimesed profimad ,Montes üritavad iga asja eest lisa raha teenida.Muidu mõnusad maad mölemad -Montes häiris , et ka rannad olid räpased.

Olin Augustis Montenegros. Riigi peal eriti ringi ei liikunud. Enamuse ajast olin ühes kämpingus Baosicis. Meri jäi telgist 30 meetri kaugusele, apelsinipuud kasvasid pea kohal. Teised külastajad olid serblased, ungarlased ja rumeenlased, venelasi teadlikult ei kohanud. Aga kui mainisin et ma Eestist olen, küsiti kohe kas venekeelt oskan. Saanud eitava vastuse, küsiti kas itaalia keelt oskan.

Inimesed olid väga sõbralikud. Väga ohutu oli ka. Mobiilid/mp3 mänhijad võis vabalt kämpingus laua peale jätta ja ise minema minna. Kange tahtmine on tagasi minna ja terve riik läbi käia.

Rannad oldi kivised. Ühtegi liivaranda ma vist ei näinudki. Kotoris soovitaks käia, aga suvel on see turiste täis (neid oli siiski palju vähem kui Tallinna vanalinnas).

On olnud kerge plaan Montenegrosse ka kunagi elama minna (mõneks ajaks).

Horvaatias on hulganiselt nudistide kämpinguid. Kuidas on nendega Montenegros?