Soovitusi Sambia külastamiseks

2015 aasta sügisel on plaan külastada Aafrikat ja sealhulgas ka Sambiat. Internetis on palju infot, mida lugeda ja ideid koguda, samas Trip.ee-s infot päris vähe.
Oleksin väga tänulik, kui Sambiat külastunud pisut jagaksid oma kogemusi ja annaksid soovitusi, milliseid kohti võiks külastada ja mida pole mõtet külastada.

...ainult Sambiasse pole suurt mõtet minna - võrreldes naabritega on huviväärsuste hulk kesine. Seiklemise mõttes muidugi tasub, kui huvi ja pealehakkamist on - kui käimata, miks mitte! Suhteliselt metsik ja avastamatta turistide poolt. Safariturism on suhteliselt kallis, suurusjärk $ 250 päev, Victoria joast näeb umbes kolmandikku Sambia poole pealt. Turistite Sambias eriti ei kohta, küll aga noori vabatahtlikke v.a. Victoria juga ja Livingstone läbiv maantee, mis ka linna peatänav rolli täidab. Inimesed on nagu inimesed Aafrikas ikka. Suhtlemist sambialasega ilma viisaka sissejuhatuseta 'halloo, kuidas sul läheb?" pole mõtet alustada - sulle vaadatakse natuke aega imelikult otsa - ega sa midagi ei unustanud?! Pealinna Lusaka võib südamerahuga külastamatta jätta - meenutab nõukogudemaad oma kesklinna betoonkõrgehitistega Cairo Road'il, väga igav. Väljaspool hotelle on kesklinnas täpselt üks diskoteek - õllekas, Frogs. Õlu (375 ml) maksab 8 - 10 kwachat (€1,50), bensiiniliiter sama palju. Huvitav, kuid ei midagi erilist - tasub veelkord esimene lause läbi lugeda...

Külastasin Sambiat 2011 sügisel, viisa sai piirilt, 50 USD.

Top elamus oli South Luangwa Rahvuspark, /... one of the greatest wildlife sanctuaries in the world... http://www.zambiatourism.com/destinations/national-parks/south-luangwa-national-park. Loomi näha oli tunduvalt rohkem, kui näiteks LAVi Krügeri Rahvuspargis.

Lusakas on täitsa ok rahvusmuuseum. Linna servas on "Kalimba Reptile Park" ehk siis krokodillifarm, roomajaid saab vaadata ja soovi korral ka maitsta, krokodilliburger meenutab maitselt veidi kanaburgerit.

Lusakast 15 km kaugusel on Munda Wanga Park, mis on nii Wildlife Sanctuary, Botanical Gardens, Educational Centre. Maakeeles siis botaanikaaed ja loomade taastusravikeskus.

Kui minna Victoria juga vaatama (soovitan kindlasti), siis Livingstones on täitsa huvitav Livingstone Muuseum ja Raudtee Muuseum.

Mõned pildid ka: http://tarmotamming.blogspot.com/search/label/Sambia