Šotimaa ja Inglismaa reis.

Tere! Meil on plaanis suvel perega Inglismaa ja Šotimaa reisile minna. Oleme igal aastal käinud reisibürooga, sest siis näeb rohkem ja on vähem muretsemist. Palun soovitage häid reise:) Olen juba vaadanud Tensi reise, päris põnevad tundusid, kuid kahjuks ei olnud veel hinud üleval. Kõige ideaalsem reis oleks sel juhul, kui 1 ots (soovitatavalt minnes) oleks laevadega (Soome- Rootsi jne) ja tagasisõit lennukiga (ei meeldi eriti lennata), kuid sellist reisi on vist raske leida. Reisi hind võiks olla 10 000 piires, sest sellele lisanduvad kindlasti ka ekskursioonid, toit jms... Olen vaadanud Viru reiside Inglismaa ja Šotimaa reisi. Kava avaldas mulle muljet ja üllatavalt madal hind oli ka, kuid 2 otsa bussiga läbi Poola on ikka päris tüütu. Ps. Olen kuulnud igasuguseid "jutte" Viru reiside kohta ja mind huvitab, kas tasuks selle bürooga reisida. Kui te teate mõnda head Inglismaa ja Šotimaa reisi, mis oleks super kavaga (kestaks umbes 10 päeva, oleks juulikuus) ja mitte väga kallis, siis palun kommenteeriga:) Oodatud on ka kõigi reisielamused:)

Teeb vist veel Sotimaad-Inglismaad. Turja Tour vist ka 2008 läheb. Kuigi jah, see bussireis, aga kava tundus huvitav. Käisid seal 2006 vist paari grupiga. Kui nüüd siin natuke ringi vaadata, siis tundub, et selle firma puhul on oluline, kes reisisaatja on. Aga muidu pidid toredad reisid olema.

Tegelikult on nüüd plaan minna Viru reisidega, aga palun öelge ausalt, millised on nende korraldatud reisid? (kas grupp püsib graafikus? kas giid on hea? kas 2kordse bussi ja suure grupiga on ka probleeme?)

Kasuta palun otsingut Viru Reiside kohta. Odav reis tähendab 70-kohalist bussi, kus üle poole inimestest on vene rahvusest, mis tõttu räägitakse kõike kahes keeles. Bussid on vanad, lagunevad pidevalt ära, konditsioneerid ei tööta. Graafikutest kinni ei peeta (pidevalt eksitakse ära, 70-inimeseline grupp tähendab väga pikki wc-peatusi), öömajale jõutakse kl 3 öösel. Ööbimised on F1 hotellides (3-stes tubades, kus kaks inimest peavad ühes voodis ühe teki all magama) või üldsegi kämpingutes, mis asuvad kusagul metsas, kus pole mitte midagi teha. kui suure grupi peale on üks giid, ei kuule enamus inimesi giidi üldse (ainult siis bussis, kui giid mikrofoni räägib). Tuleb ka arvestada, et enamus Viru Reiside reise jäävad üldse ära ja siis ei suuda sa midagi muud asemele leida, sest kõik normaalsete firmade reisid ammu välja müüdud.
Soovitaksin siiski valida mõni kvaliteetfirma reis, mis kindlalt toimub. Kus on korralikud bussid ja professionaalsed giidid, kus ööbitakse linnades ja öömajale jõutakse normaalsel ajal, nii et alati on võimalik ka omapäi linnas ringi käia ja ööeluga tutvuda. Kui hindu pole kodulehel üleval, siis saab ju reisifirmast küsida. kusjuures germalol on ka hinnad üleval, kui reisi programmi sisse klikkida.

Soojalt Tensi Reise. Käisin nendega sellel suvel ja jäin väga rahule. Esimene reis on neil tavaliselt sinna bussiga läbi Soome-Rootsi-Taani jne. ja tagasi lennukiga London-Tln ning järgmine(viimane) reis on sinna lennukiga, tagasi bussiga ka läbi põhjamaade(buss tuleb ju talveks koju tuua;))) Reis maksabki 10000.- ringis. Super bussijuhid ja 5+ giid! ausalt

Käisin 2004.a aasta suvel Tensireisidega ja jäin väga rahule. Öömajad, buss ja ekskursioonid olid kõik 5+. Mina käisin sellisel reisil, kus sinnasõit oli lennukiga (Edinburghi) ning tagasi bussi-laevaga läbi Rootsi.

Tänud kommenteerijatele. Sooviksin reisi varakult planeerida, et bussis paremaid kohti saada ning juba peaaegu planeerin Viru reisidesse, sest kuupäevad ja programm tundusid kõige paremad (loomulikult ka madal hind). Giidid pidid olema kas Merle või Pille (perekonnanimesid kahjuks ei mäleta). Palun öelge, kas tegu on heade giididega.

Viru reisidest nii palju, et 2kordse bussi vastu pole mul midagi (pigem vastupidi). 70 inimeselise grupiga pole aga kunagi reisinud ning ei oska midagi oletada, aga ma loodan, et graafikud on koostatud vastavalt grupi suurusele. F1 hotellis olen olnud ja kuna me oleme perega, siis pole hullu. See mind natuke hirmutab, et buss võib "logu" olla, sest mul on kogemusi, kuidas selline buss terve reisi võib ära rikkuda... Palun öelge ka seda, et kui grupis on enamus venelased, kas siis võib juhtuda, et mõned ekskursioonid toimuvad vene keeles? (ma isiklikult arvan, et selline asi ei ole võimalik, aga mõne kommentaari järgi on).

Kuna minek on ikkagi Suurbritanniasse, siis mind huvitavad ka mõned hinnad. Ekskursioonide hinnad on reisibüroodel antud, kuid kuidas on lood toidu (kohvik/restoran), riiete/asjade. Kas on oluliselt kallim ja umbes kui palju peaks inimese kohta kaasa võtma naelu?

Palun eriti nende kommentaare, kes on Viru reisidega käinud samal reisil (Inglismaa ja Šotimaa) või kelle giidiks on olnud Pille või Merle.

Tänud:)

Soovitaksin sul kaardi pealt järgi vaadata, kus need külastatavad kohad asuvad ja välja arvestada, palju sõiduks aega kulub ja kui vähe jääb aega kusagil kohapeal olemiseks. Kas ikka on mõtet poole tunniga kõik kohad läbi kihutada, et saada linnukese kirja, et oled seal kohas korraks viibinud?
Mingite riiete ostmiseks kohe kindlasti aega pole. Kui just graafikust väga maas ei olda, siis ehk tehakse mõne teeäärse supermarketi juures peatus, kust süüa osta saab. enamus kohtades saab kaardiga maksta, nii et suurt sularaha hunnikut pole vaja kaasa tassida.
Kindlasti ei soovitaks sellisele reisile minna väikeste lastega, reis on üks suur kihutamine, öist magamisaega mõned tunnid.
Viru Reiside bussijuhid ei pea ka kinni lubatud sõidutundidest. Buss võib päevas sõita 15 tundi, mille järel peab 9 tundi seisma. Tihti aga jõutakse ööbimispaiks kl 3 öösel ja hommikul kl 6-7 kihutatakse juba edasi. Väsinud bussijuhid ei tohiks üldse roolis olla, riskeerivad terve bussirahva eludega.
Tundub, et sind on võimatu ümber veenda. Aga eks virukatel olegi oma fännklubi, kes šokiturismi armastavad ja igasugu elamusi otsivad. Kes peavad reisi kvaliteedist tähtsamaks lõbusat seltskonda.
Muideks ka Tensi Reisidel saab sellest aastast bussis kohti ette broneerida.

Turja Touriga käisin 2006 aastal, jäin väga rahule, soovitan!

Olen käinud Viru Reisidega Inglismaa-Šotimaa reisil. Kui kellegile tundub, et mõnes kohas on vähe aega, siis saab ju sinna kunagi tagasi minna. Tegu on tõesti programmitiheda ülevaatetuuriga, kus puhkusele aega ei jää. Samas ilmselt väikesed kenad linnad York, Statford upon Avon, Oxford, Iverness jt. ilmselt rohkem tähelepanu ei vajagi. Londoni, Glasgow, Edinburghiga tutvumine vajaks rohkem aega, aga kui te ei vaja reisi raha kulutamiseks, siis ei ole ka see primaarne. Meie reisil oli üks juhus, kus jõudsime hotelli umbes kell 1 öösel, aga muidu 20-22 vahel, hiline jõudmine hotelli ei ole ju kindel eesmärk. Sõitmine sinna ja tagasi läbi Poola, Saksamaa peaks nüüd ka kergem olema piiride avanemise tõttu.
Sellisel reisil on hotell magamiseks. Hommikusöögiga peate ise hakkama saama. Oma valikuteks on vähe aega. Shoppamiseks see reis ei sobi. Inglisamaal on palju soodsaid Tesco-keti kauplusi, kust mõnes saate oma toiduvarusid täiendada. Väljas söömine on muidugi hinnalt soolane, aga ilmselt kui raha jagub, ei ole see kusagil probleem. Suveniire on igas turistilõksus.
Kui grupis on vene keelt ainult mõistvad inimesed, siis nendele räägitakse võimalusel lihtsalt eraldi või mõnel juhul paralleelselt.
Eesti keeles aga igal juhul.
Meie reisil oli 40-ne grupp, selge see, et mida rohkem inimesi, seda rohkem eriarvamusi, raskem ekskusioone läbi viia, risk suurem, et keegi võib viriseda, ära kaduda jms. Ma isiklikult ei usu, et sellel reisil grupp nii suur juhtub.
Linnatuurid ca 2-3 tundi, eelnevalt mainitud pool tundi ilmselge liialdus.
Kokkuvõttes on soovitus mitte valida seda reisi kui teil on eesmärgiks välja puhata, shopata, söögielamusi otsida jms.
Teiste reisibüroodega saate sel marsuudil rohkem omapead olla ja lihtsalt näete vähem. Kui veab, saate ehtsat inglise hommikusööki süüa. Maksma peate pea poole rohkem. Valikute küsimus.

Esiteks: Ma pole veel kaugeltki mitte otsustanud, millist bürood valida. Tavaliselt langetan valiku kava järgi (kuna on perega minek, siis loeb ka hind). Ongi parem, kui vaba ajaga liiale ei minda ning kui hotelli jõutakse 20 - 22 vahel, siis on eriti tore, sest olen olnud reisil, kus jõuti alles kell 1- 3 öösel ja üks öö tuli bussis veeta (see loomulikult ei olnud nii planeeritud). Shoppamisest nii palju, et tegu on ikkagi kultuurireisiga ja vaatamisväärsused on siiski esikohal, aga midagi tahaks ikka kaasa ka osta:)Eelmise kommentaari järgi ma siiski kaldun Viru reiside kasuks, kuigi mõlten veel, sest paljudel büroodel pole veel kavasid ja hindu väljas. Ma soovin minna tuntud bürooga (Tensi, Embach, Gondvana, Viru), kuid kaldun arvama, et teiste büroode hind ületab 10 000 piiri.

Keegi siin käis Turja Touriga ja jäi rahule. Ma uurisin kodulehekülge, sellist reisi sealt kahjuks ei leidnud (vara vist). Siiski ma kardan, et tegu on liiga tundmatu bürooga minu jaoks, aga eks ma uurin asja.

Kõik teemakohased kommentaarid on teretulnud:)

on küll see kavas ja kui see aasta registreeruda saab 300 sotti hinnast alla.Mina lähen nendega ja ega nad nüüd nii tundmatud ka pole.Teine asi kas teile ööbimine telgis sobib.

Käisin Šotimaal nii, et ostsin edasi-tagasi piletid Edinburghi. Kohapealt võtsin tripi (broneerisin internetist, http://www.haggisadventures.com). 30 kohased bussid koos giidiga. Öömajad hostelites. Seltskond igast maailma otsast valdavalt inglisekeelsed noored 20-35, kooli ülikooli lõpetanud, kes vaatavad veidi ringi. Jäin väga rahule. Ise võtsin Põhja-Šoti ja saarte tripi.

Mina käisin 2006.a. suvel. Giidiks oli Merle. Jäin rahule, ilus reis oli.

Ma ikka lähen Viru reisidega ja loodan, et ei kahetse:)

Kes veel lähevad Šotimaa ja Inglismaa reisile, mis algab 27.06 ja lõpeb 09.07.2008(oli vist nii).

Jagage veel informatsiooni Inglismaast.

Mina käisin augusti lõpus- kanarbiku õitsemise ajal- ja see tegi Shotimaa maastiku nii maaliliselt ilusaks, et praegugi on veel silme ees. Muljeid saab sellelt reisilt palju, annab ikka hiljem seedida.

Käisin ka paar aastat tagasi turja touriga www.kylli.ee, Ben Nevise mäetipp oli kordumatu kogemus. Niisugust asja ei tee keegi teine!

Tänud ilusate kommentaaride eest:)

Need, kes arvavad, et mingi eksursioonigrupiga Ben Nevise otsas sai käidud, peavad pettuma, sest tippu pääseb vaid kõndides, köisraudtee viib turismigrupid Aonach Mor'i otsa, millelt siis Šotimaa kõrgeimat tippu imetletakse. Kohtusin ise Eestis inimestega, kes raudkindlalt väitsid, et nemad on Ben Nevise otsas käinud,ehk siis rippraudtee viis. Ärge uskuge kõike, mida giidid pajatavad!