Sri Lanka ja omapäi sõitmine

Plaanime veebruaris omapäi veidi Sri Lankal ringi vaadata ning olen aru saanud, et lihtsamaks navigeerimiseks oleks vajalik GPS, kuna teeviidandusele teatud piirkondades väga lootma ei saa jääda. Kas keegi on kasutanud GPSi, ostnud kohapealt mõne 3G sim-kaardi mida iPadis kasutada või kasutanud üldse offline kaarte. Kas oskate nõustada millele saab lootma jääda?

Kõige paremad on ka kõige kallimad ja tuntud navigatsiooniseadmete tootjate poolt edastatud seadmed ja kaardid.Võib ka odavamaid variante muretseda aga selle hinnaks on see , et need ei koosta mitte kõige lihtsamat,paremat ,mugavamat juhist. Ipadi kohta ei oska midagi kirjutada aga android süsteemile võib kõik vajliku osta ja nende telefonide puhul kus on palju programme ja faile eksisteerib alati oht , et programm võib kokku joosta,aku läheb kiiresti tühjaks jne.Väiksemates kohtades ja maa piirkondades liikudes saab läbi ka odavamate variantidega aga linnades ja eriti suurlinnades liikumiseks tuleks muretseda mingi kallim ja tuntud firma programm ( TomTom , Garmin jne ), sest liiklus on seal väga segane.

Garmin sobis väga hästi, kaardi sai osta netist. Kuna saarel tiheasustus,siis pole suurt aru saada, kus küla lõppeb, teine algab. Lisaks saab kodus juba punktid valmis panna, bussijaamad, hotellid, vaatamisväärsused. Bussist hea õigel kohal välja hüpata, jne. kui aku sai tühjaks, siis kõlbas android kah, aga tüütum, harjumuse asi.

Ise ostsime lennujaamas kohaliku 3G sim-kaardi Dialoog firmalt Samsungi tahvlile (u.10 €), kasutasime kogu reisi vältel(15 päeva), kaartidest kasutasime Google mapsi ja väga täpselt näitas, ei mingeid TommTomme jms. Iga päev surfasime kordamööda netis ja mahtu täis ei saanud, nii et palavalt soovitan. Müügimees seal seadistas kõik vajaliku ning ei tekkinud kusagil tõrkeid. Saime väga hästi hakkama.

Tänud vastuste eest. Olen Eestist neid GPSe uurinud, ainult sellepärast ei tahaks 150 euroga kaarti ostma hakata, seega proovime vist pigem iPadi ja selle sim-kaardiga hakkama saada. Kuna plaanis on auto rentida, siis ei ole muret kui teeotsast mööda paneme. Samuti konsulteerisin paari seal elava eestlasega ning nemad soovitasid neid offline kaarte, pidid täiesti edukalt toimima.

Lihtsalt järelkajana infoks, et reisil on nüüd käidud ning valitud abimeheks sai lennujaamast ostetud Dialog 3G sim-kaart ja iPad, mis ei vedanud meid leviga kordagi alt. Offline kaarte päris hästi tööle ei saanudki. Sim kaart maksis 1000 kohalikku raha (u 7 eurot) ning 12 päeva jooksul pideva kasutamise juures otsa ei saanudki. Kui peaks otsa saama, siis peaaegu iga putka müüb pikendamise talonge.