Viimased kommentaarid

Railey poolsaare piirkond on mõnus, ainult tuleb arvestada, et ühendus mandriga toimub paatidega. Olime Railey Viewpoint resortis, superior toas. Asus liiga kaugel nurgas, aga tuba oli mõnus, söök talutav, aga kuna ainus söök, mida seal sõime, oli hommikusöök, ei oska rohkemat mainida. Turistilõksust rääkides: ei tasu lõksu astuda, koosta endale ise tegevuskava ja mõnule ning naudi!

Väga mõnus ja lihtsalt puhkuseks on ideaalne Koh Yao Yai. Täielik väljalülitamine, eriti Läänerannikul. Liiklus rahulik ja olemas rollud, millega julged sõita. Nii Railey kui ka Yao Yai piirkonnast saab väljasõite teha kaunitele randadele. Otsi mõni mõistlik kohalik ja teeb sulle tripi missuguse! 
PhiPhi on suht tilluke, aga ka Yao Yailt pääseb sinna tripitama. See suuremalt jaolt pidusaar, kuigi on ka väikseid nurgakesi leidub.

Koh Changil on mõnus http://www.chaichet.com/en, uuri seda, igale maitsele tube, aga mõnusad on rannabangalod. Ümbrus ka mõnus ja tukiga saab igale poole. Ka reisisime kohaliku "bussiga".
Rannas, suur bassein, lastele ka tegevust, massaaaz kohapeal, aga saab ka naaberkülla sõita, kus väga asjalik massaazipere. Soovitan soojalt.

Koh Yao Yai kohta niipalju, et ööeluvaba küll, aga alko vaba oli aastad tagasi, sealt just tulnuna nägin, et päris palju muutunud. Nii et ühe väikese alkoputka asemel nüüd idarannikul mitu poodi, kus on valikut nii kohalikku kui ka Euroopa - Austraalia alkot. Ja inimesed on väga toredad, moslemist niipalju, et tõesti, kutsutakse mozeesse, aga kui austad neid, austavad nemad ka sind. Ja lahket naeratust ning abivalmidust kohtad igal sammul. Ma pole neist veel päris hästi aru saanud, aga kuidagi on see usk ka budismiga põimunud.
Nii et kui tahad vaikust ja rahu, siis viimane aeg Yao Yaid külastada, varsti täis turistihorde, kes kõik otsivad vaikust ja rahu.
Ja muide, kui aastaid tagasi olid sakslased vaid läänerannikul, siis nüüd on nad kõikjal.

Tulime just nädalapäevad tagasi sealt hotellist. Kaks asja, mis natuke häirisid, oli kaugus keskusest ja värava taga pole nagu midagi teha ja teine, korallide vähesus. Võib olla oli viga ka selles, et olid tuulised ilmad ja eriti korallidele ligi ei julgenud minna, liiga loksutas.
Ülejäänus hea hotell. Toit mitmekesine, kordagi ei tundnud ei nälga ega vajadust mujal süüa. Aga ma olen üldiselt valiv. Teenindus hea, lastega (kuigi endal polnud kaasas, aga jälgisin) tegeleti päev läbi aktiivselt. Kuigi liumägesid polnud, siis sulistada said nad lõpmatuseni ja õhtul toimusid amfiteatris neile igasugused mängu-tantsuõhtud. Toad olid puhtad, kuigi väsinud. Koristati korralikult. Üle päeva jätsime 1$, toas veekeetjad. Kohvi sai nii baarist (kange oli hea), kui ka sööklast. Muide, ka veinivalik oli mitte kõige hullem, ise eelistasin pigem roosat.
Basseine palju, osad tundusid soojendusega. Põhiline, ära torise ja mossita, naerata ja täna ning kõik on sõbrad. Kas läheksin tagasi? Üldiselt pole kombeks kaks korda samas kohas olla. Ja olen reisinud palju.
Ah ja, kui saabusime, siis eelnevate Egiptuse külastuste kogemustel kontrollisin rõduukse sulgevust, ei sulgunud. Helistasime portjeesse ja 5 min möödudes tuli töömees ja tegi asja korda. Nii et hea kogemus jällegi.
Kohalikus poes tuleb end lihtsalt maksma panna, viisakalt ja kindlalt ja siis ei nööri nad sind. Ootavad pigem tagasi ja pakuvad vajalikku norm. hinnaga.
Ehk siis nagu eelnev kirjutaja ütles, kes tahab, see leiab alati põhjuse viriseda. Ole positiivne ja ka sinuga ollakse samasugused.
Nii et kui ei viitsi ringi lapata ja paigal olla, sii sobib täiesti. Aga jällegi, igaühele oma.

Tulin ka just sealt. Oli küll rohkem AL hotellipuhkus, aga käisime kohalikega (hotelli kaudu võtsime) merel snorkamas ja reisifirma kaudu Luxoris. Kordagi ei tundnud, et poleks turvaline.
Kohalikku jooki pakuti hotellis ohtrasti ja polnud hullu, isegi minusugusele pirtsutajale päris mekkis nende pakutav roosa vein (ei tundunud kohalik).
Nagu veealuse maailma kohta Mariia kirjutas, siis ei ole just vapustav, eriti kui oled eelnevalt Sharmis olnud, aga oli, mida vaadata, kui oled ise tegija ja huvituja. Küsi ja sulle pakutakse. Ole viisakas, naerata(koos tipiga) ja saad väga hea teeninduse. Nii ta on seal maal.
Ja kas tasub sellest lühikesest puhkusest kaks päeva Kairosse loksuda ja tagasi, on iseküsimus. Pigem selleks ette võtta eraldi reis ja lähema asukohaga. Üks päev küll on veel mõeldav, sest siis oled ikkagi päikeselise aja väljas, mitte ei loksu bussis. Ehk siis Luxori võiks üle elada, aga ülejäänud aja võiks päikesest ja merest viimase võtta. Energialaks milline.
Aga igaühe oma teha.
Mina jäin rahule ja soovitan küll ära käia ja mitte eriti karta. Sest tundub, et Euroopas on ohtlikum kui seal.
Ah ja, käisime Novatoursiga, nii ja naa, aga vähemalt linnatripp oli hea ja saime ka vajalikul määral infot. (Mitte võtta reklaamina, lihtsalt lugesin sii Go kohta, eti paneks ühte patta).
Ja veel tahaks lisada, et kohalikku valuutat pole mõtet siit kaasa vedada. Kohapeal saab ideaalselt hakkama euro ja dollariga ning kui vaja kohalikku, vahetad seal. Meie ajal oli kurss 1$ 15kohalikku kohaliku kaupmehe juures. Ja ei mingit valskust. Neil vaja võita taas turisti usaldus ja ta sinna tagasi meelitada.
Oh, kukkusin nüüd jutustama...
Kaunist puhkust, päikest ja merd!!!

Käisin just Novatoursiga Luxoris ja hind polnudki väga krõbe, aga vähemalt kindel, et keegi vastutab. Ei usu, et oleksin kohalikega väga julgenud nii pika maa ette võtta. Ja tegelikult jäin väga rahule. Olime venekeelse giidiga Luxoris, aga väga muhe ja hea jutuga mees oli.
Merele võib küll minna kohalikega, eriti kui hotellist pakutakse. Kui õnnestub, saab hea hinna kaubelda, peab osav olema. Ja jällegi, hotellist kindlam kui mujalt, kui pakutaks. Kuigi nad seal teevad praegu kõik selleks, et turist tuleks tagasi. Ja eestikeelne on olemas, otsi FB-st sukeldumine Hurgadas või miskit sedamoodi

Kas kellelgi on aastavahetuse paiku sealkandis reisimist ette tulnud? Kuidas on hinnad ja kas ka ylerahvastus? Ning ilm sel ajal? Tekkis väike mõte, aga ei tea, kui teostatav?

Tänud, J. ja M. meeldiva vastuvõtu eest! Teete tänuväärset tööd meie, eestlaste , heaks! Eriti nende, kes muid keeli oluliselt ei valda! Jaksu ja meelerahu kõigi meie poolt! Suured, suured tänud!!!
M.J.E.A.

Kuna lendude vahe pea 8 tundi, siis saan aru, et jõuame linnas küll käia, aga kas on ka mingit viisat vaja või saab niisama hakkama?

Küsimus selline: kas SR-is ka tippi antakse, kui ja, siis kui suur on taks ning mille eest? Kui palju jäetakse hotellitoas?

Ise teinud tripi Phuket, Kata (5 päeva, ümbruskonna tripid + rannapuhkus + õhtul rannapeod jms.) , seejärel autoga Ao Nangi hotelli ja kohapeal koos Krabi ning lähisaarte külastusega 4 päeva, Phiphi külastus 1 öö, 2 täispäeva (väheseks jäi-võiks olla 2-3 ööd, kuigi tänu Jensile sai palju nähtud - kogetud, Phipilt tagasi Phuketile, Patongi (4 ööd) jällegi ümbruskonna tripid + rannapuhkus Patongist väljaspool. See, miks Phuket algus ja lõpp, oli tingitud lennupiletitest ning ka sellest, et kohvri mittevajaliku kraamiga (talveriided jms) sai jätta hotelli.
Krabis sai kogetud, et seal ööbida pole mõtet, kuigi põnev ööturg ja nn vakstulaudade söögikohad, aga viimase takso või bussiga Ao Nangi ööbima ning hommikul kuhugi saarele paadiga rannapuhkust nautima.
Ehk siis pigem pane end 5 ööks kuhugi paika ja tee väljasõite siia-sinna ja nii 3x, näed ja koged rohkem. Selline on minu arvamus ja kogemus
Saskia123, uuri natuke FB-s Paradiisisaar.ee lehte, leiad äkki sealt põnevaid mõtteid

Jim SR-st, oleme (kas kahekesi või siis kuuekesi) tulemas veebruar 2016 SR-i ja sinna kanti nii 5-6 päevaks. Kas oled nõus soovitusi jagama ja vahest ka ööbimist soovitama?

Olime ka Unawatunas, seal olid mõistlikud ujumiskohad, edasi lõuna poole oli juba päris ohtlikud kaldad, kuigi üksikud lõigud olid väga kenad ja liivased. Enam meeldisid Negombo ümbruse rannad ja ka hotellid olid seal mõistlikud ning söögikohad olid erinevatele maitsetele. Lõuna pool olid paljudes kohtades üliteravad toidud. Ja aega peab seal olema, sest neil on aega küll ja küll. Kui polnud nn buffee, siis alla 40 min polnud lootust toitu kätte saada.
Ja üldjuhul tuk-tuki mehed teavad, kus on ohutu ujuda (muidugi juhul, kui suudad neile selgeks teha, mis sind huvitab).
Mis aga puudutab giide/ autojuhte, siis on mõistlik hotellist küsida ja eelnevalt autojuhiga vestelda ning veenduda, et sõidab just see juht, mitte tolle sõber, kes ei oska inglise ega ka mingit muud keelt peale kohaliku. Ja hotelle võid uurida kohapeal või siis vaata Booking.com, hotels.com vms. Aga oma silm on kuningas

Vaata korra ka Paradiisisaar.ee, seal on palju põnevat ja huvitavat, eesti poiss tegeleb väga huvitavate trippidega, ise kasutanud mitmel korral ja väga rahule jäänud. Võib anda ka häid soovitusi

Üldiselt on hea mõte enne Krabi piirkond ja seejärel Phuket, Krabis endas ei ole suurt teha, Ao Nangis on võimalik paatidega nii lähi kui kaugemaid saari külastada, seejärel võiks laevaga PiPile ja siis Phuketile. Kui teha vastupidi, siis võib olla pettumus, aga ei pea olema, sõltub eesmärkidest ja soovidest. Muidugi võib ka kohaliku palgata, kes viib Ao Nangi, sai mõni aeg isegi nii tehtud ja ei olnud sugugi kallis, täiesti arvestatav.
Ja ka lennule on parem minna lähemalt kui kaugemalt, ikka kindlam.

Ka Koh Yao Yai on mõnus paradiisinurgake, või vähemalt eelmise aasta veebruaris oli. Kohalik rahvas vaoshoitud, külalislahke, läänerannikul mõnusad hotellid ja ujumiskohad. Liiklus vaikne, vabalt võimalik rolleritega sõita, ilma et keegi sind alla ajaks või siis pidevalt tuututaks.

Kas broneerid ise ööbimised või teeb seda juht? Mis teenuseid osutab? Üldiselt kui on ringreis ja sul endal öömajad otsitud, siis on hind u.50 EUR-i, nii vähemalt väitsid meid vedanud juhid. Kõik sõltub sellest, mida talt ootad. Ise saabusime vähem kui kuu aega tagasi ja läbisime teekonna Hambantota, Ella, Nuweida Eliya, Kandi, Negombo - 3 päeva - 200 EUR-i, kuna tal läks tagasisõiduks ka 1 päev, nii et kauplemisruumi peaks sul olema.

Kui oled FB kasutaja, mine paradiisisaar.ee või Jens paradiisisaarelt lehele, sealt leiad väga palju infot ja ka trippide jm. kohta, vaata ka Jensi pakutavaid trippe, natuke kallimad kui kohalikel, aga teenus on kõrgekvaliteediline ja mõeldakse sulle, mitte sellele, kuidas sult raha välja pumbata. Soovitan soojalt!

Ma olen Bookinguga suhelnud telefoni teel ja oma probleemidele kiire lahenduse saanud, kuigi jah, natuke teistmoodi murele. Aga olid väga vastutulelikud ja lahendasid probleemi jooksvalt.

Acer, vastates
1.küsimusele, siis esimese hotelli bronnisime kodus, Unawatunasse, transfeeri saime lennujaamast, 100 €, saabusime öösel. Tegime väikese vea, et bronnisime mitmeks ööks, kohapeal vaadates on pilt selgem. Nad kipuvad oma hotellide pilte tõsiselt ilustama, ka kirjeldusi. Ja tavaliselt, kui antud hotell sobib, siis üldjuhul saab olemist ka pikendada.

  1. Võtsin ka Offi kaasa, aga ausalt öeldes, kahe nädala jooksul läks ainult ühel õhtul vaja, kuigi saabusime täpselt peale suuri vihmasid. Eesti sääskede peale olen väga allergiline, seal seda ei juhtunud. Aga asi on individuaalne
  2. Meie giid ei soovitanud Yalat, pidi väga suur olema ja midagi näha on jällegi vedamine. Ise käisime Bundalas e.siis Boondala National Park ja kuna elnevalt sai mainitud, et peale suuri vihmasid, siis peale pelikanide, krokodillide, varaanide, ahvide, hirvede, muidugi ka paadulindude ning väiksemate lindude - loomade suurt ei näinud, sest üleujutused olid ikka väga tõsised ja elevandid ja muud huviväärsused mägedesse põgenenud. Ja kohalikud teadsid rääkida, et Yala pidi olema veelgi rohkem üle ujutatud. Ah ja, nägime ka kilpkonni ookeanis, käisid pinnal hingamas. Tegelikult oli päris tore dziibiga mööda nn.teid sõita, sest tegelikult ulatus vesi üle autorataste, aga väga oskuslikud juhid olid, kordagi kinni ei jäänud ja nüüd peaks seal ka kuivem olema, äkki tulid suurloomad tagasi? Muideks, Kandi botaanikaaias õnnestus ka rippuvalt sillalt jões krokodilli näha, kuigi giidi esimene küsimus oli, et kas plastist, aga video peal on selgelt näha elavat ja liikuvat isendit.
    1. Mis merikilpkonnadesse puutub, siis Tangalle piirkonnas on üks rand, kus käivad öösiti oma mune puistamas, meie sealviibimise hetkel olevat üks kilpkonn tulnud munema (öösel)ja u.150 turisti olid teda seal siis jälginud. Ise jätsime vahele. Aga kohalikke "giide" võib usaldada, nad on pidevalt kursis, kus, kes, millal. Kusagil läänerannikul asub farm, mida võiks külastada, meie sinna kahjuks ei jõudnud, liikusime teisi teid pidi. Aga kui pakutakse Mirissa kandis farmi vaadata, siis rahumeeli võib vahele jätta, U.100 ruutmeetri peal kuus väikest vanni-basseini mõnede isenditega, kellest suurem osa on vigastatud ja päästetud loodusjõudude käest. Võib vaadata ja ka annetada neile, sest teevad tänuväärset tööd, aga jah, ei ole mitte vabas looduses.

Olime kolm viimast ööd Negombos ja ei kahetse, mõnus hotell, normaalne söök, rand, suurepärane bassein. Sai ka tukiga tripitatud lähiümbruses ja lihtsalt laiseldud enne äralendu. Aga lõunapoolsete randadega tuleb tõesti ettevaatlik olla, kui kohalik ujub seal, siis võib minna, kui ei, siis on eluohtlik laine või kalju otse ranna lähedal.

Olime kolm viimast ööd Negombos ja ei kahetse, mõnus hotell, normaalne söök, rand, suurepärane bassein. Sai ka tukiga tripitatud lähiümbruses ja lihtsalt laiseldud enne äralendu.

Ise ostsime lennujaamas kohaliku 3G sim-kaardi Dialoog firmalt Samsungi tahvlile (u.10 €), kasutasime kogu reisi vältel(15 päeva), kaartidest kasutasime Google mapsi ja väga täpselt näitas, ei mingeid TommTomme jms. Iga päev surfasime kordamööda netis ja mahtu täis ei saanud, nii et palavalt soovitan. Müügimees seal seadistas kõik vajaliku ning ei tekkinud kusagil tõrkeid. Saime väga hästi hakkama.

Saabusin ka alles ning seedin nähtut - kuuldut.
Unawatunas on Sri Lanka mõistes rahulik rand, omapärane oli Jungle Beach, asub Una ja Galle vahel, u.1000 kohalikku tuk-tukiga sõites edasi-tagasi, aga võib ka ühe otsa võtta, sest ei tea, kaua seal olla soovid. Mäe otsast saad tagasisõiduks uue. U.6oo+ 600 kohalikku. Sõltub, kuhupoole edasi liigud, aga peale Matarat ujumisrandu eriti pole, liiga ohtlik, mõni kohalike poolt hõivatud lahesopp, välja arvatud. Aga üldiselt tukijuhid sõidutavad, kuhu vaja ja neid võib usaldada. Petma ei kipu. Ja kui sõiduhindu täpsemalt teada tahta, on mõistlik hotellist või majutusest küsida antud piirkonna hindu, nad on üsna vastutulelikud. Ise kasutasime hotellide poolt soovitatud tukijuhte.
Kaasa võib tuua siidi, sealkandis on Galles nn. kaubatänav, kus müüakse nii siidsalle, rätikuid kui ka sarisid (saree kohalikus keeles). Kui oled õmblushuviline või on tuttav õmbleja, siis on tõesti võrratuid sarisid, millest saab siin õmmelda omapäraseid rõivaid. Aga, olles käinud ka teistes Aasia riikides, kaubelda nad sealkandis eriti ei armasta. Rannas nn.kaltsukakaubaga saad küll kaubelda, aga teatud piirini ja kui oskad vaadata, siis on kvaliteet täiesti vastuvõetav, peab vastu nii mõnegi meie suve. Negombos ja Colombos on tingimine võimalik küll (minu kogemused on sellised ja ise olen küllaltki arvestav tingija). Kui tuua vääriskive, siis soovitan palavalt suuremat vääriskivi poodi, kus nad annavad sulle nii sertifikaadi kui ka kirjelduse ja hinnad pole mitte mõnetuhandetaalased, vaid täiesti reaalsed. Ise ostlesin Kandis.
Ka nahktoodete valik on väga lai ja kui on konkreetne soov ja rahakott kannatab, siis võib päevaga lasta nii mõnegi toote teha.
Aga üks asi, mis väga häiris, oli see, et kui ikka nälg näpistab, siis on hilja sööma minna, parem poest näksimist osta ja siis söögikohta suunduda. Kahe nädala vältel õnnestus ainult 5-tärni hotellis veerand tunniga toit kätte saada, ootamisaeg julgelt 40-50 min, kui just buffeed ei kasuta. Ja teiseks, kui midagi konkreetset soovid, pead laskma neil üle kinnitada, kas said aru ja ka siis võivad eksida. Tuleb harjuda.
Apteeke on päris palju, igasugu nime all, kindlamad tundusid toidupoodides "Citi Food" olevad.
Ja brändirõivaid on küll, aga teatud piirkondades. Mul õnnestus käia sellises kohas nagu Nuwara Elyia. Uurisin natuke lähemalt ja see, mida nägin, on täiesti vastuvõetav. Kui Windstopper jaki saab 20 dollariga ja viga on selline, mida märkab vaid kogenud silm, siis miks mitte osta. Seal nägin Columbia, North Face märke, aga peamine oli ikkagi see, et kvaliteetne kangas ja ka lõikelt euroopalik.
Eks jutt läks pikaks, muljeid palju.
Kui miskit veel huvitab, küsi, püüan vastata.