Sri Lanka novembris

Hei

Kas keegi oskaks anda nõu Sri Lanka külastamisest novembrist? Erinevad "average annual weather" ilmaennustused näitavad väga suurt hulka vihma, kuid saan aru, et saarel on piirkonniti ilm väga erinev. Plaan oleks külastada Gallet ja Walliwela kanti ajavahemikus 9-17. november. Millega arvestama peaks, kas ala sajab päevad läbi vihma (hommikust õhtuni) või kui sajab siis sajab pigem nö troopiliste tugevate vihmasahmakatena, kuid seejärel on päike väljas ja saab päikest ka nautida? Samuti, kui sajab, siis kas ala jutti pikalt või enamasti on üsna vahelduv? 

Eriti klassikalisi hotelle ka ei leidnud agodast/bookingust, kas selle koha pealt ka mingied olulisi või häid nõuandeid on?

Suured tänud iga nõu eest ette!

Olin seal eelmisel aastal samal ajal ja mõned päevad üle ka.
Vihma sain ainult kõrgel mägedes (aga see eest korralikult ja päris tihedalt) Ella ja Nuwara Eliya kandis. Isegi nii korralikult, et natuke muutis eelnevalt seatud plaani (liikusin oma kaherattalise transpordiga). Eriti tihedaks läks sadu just õhtupoole. Ja seal üleval oli muidugi päris jahe ka.
Mujal olid kõik päevad päikeselised, ilma vähimagi vihmasabinata.
Liikumist alustasin Colombost. Edasi piki rannikut lõunasse läbi Hikkaduwa, Galle, Mirissa ja Matara kuni Bundala rahvuspargini välja ning sealt juba põhja suunas saare keskossa Ella suunas. Sealt edasi Eliya Nuwara ning läbi Kandy Negombosse, kus ka tripi lõpetasin.

Klassikalisi hotelle ei otsinud, piirdusin muude variantidega.

Ei saja päevad läbi, on lühikesed sahmakad ja enamus aega paistab päike. Majutused on jah pigem villad/hostelid/külalistemajad/butiikhoteliid. Galle kandis, õigemini Unawatunas, meenub üks klassikaline hotell Sanmira Renaissance. Sain seal 2017 väga hea avara toa ja vaade rõdult oli super. Hotellil on ka bassein, aga see on peahoonest veidi kaugemal. Vaatasin huvi pärast praegu bookingust, hind on üllatavalt kallis. Ise peatusin seal ca 25 euroga. Mul oli võimalus kiigata ka teistesse tubadesse ning paraku olid mõned kehvemas seisus, üsna kulunud.


Soovitan Unawatuna rannas sellist kohta nagu The Waves- Unawatuna. Väike butiikhotell kõigest kolme numbritoaga, igal toal on rõdu (kahel kõrgemal  hea vaatega rannale), megapirakas baldahhiiniga voodi ja väga-väga kena duširuum. See on parim koht, mis ma sealkandis leidsin, lappasin bookingut tundide kaupa ja käisin huvitavamaid majutusi oma silmaga vaatamas. The Waves on ainusmajutus Galle piirkonnas, kus ma olen peatunud mitu korda. Hommikusööki sai vähemalt minu viimase peatumise ajal hotelli alumisel korrusel jäätisekohvikust (hommikusöök oli siiski mitte jäätis, vaid omlett jne, klassika), aga tänavu juulis oli see suletud, võib-olla ajutiselt.. Aga ka sellel hotellil näitab hetkel bookingus küllaltki kõrget hinda, mina olen seal toa saanud eri aegadel 25-35 euro eest.

Galle vanalinns võid võtta ühendust ühe kohaliku giidiga, kes on estofiil ja õpib omal käel eesti keelt:) Teeb sulle linnatuuri ning räägib iga hoone ajaloost. Kontakt:

(+94) 077 0828 523 Jiffrey

Kuna endal aaastavahetuse paiku minek, siis küsiks käinutelt, et mis rahas majutustega opereerisite (need, mis sulas)? Bookingus ühes lõigus on makse USD ja teises kohas et ruupias...võta kinni. Täpsustan majutustega ka, aga teiste kogemus samuti abiks.

Ma olen maksnud alati ruupiates. Kui bookingus on hind usd või eur (minu arust saad sa ise ka muuta enda valuutaeelistust seadetes), siis arvutan umbes kohalikusse ümber ja võtan ATM-ist summa välja. Majutuse admin teeb omakorda kalkulatsiooni vastavalt päevakursile ja vastavalt sellele maksan. Siiani pole minu ja adminnide arvutustel märkimisväärset vahet olnud. Aga  see on muidu kindel, et sa ei pea dollareid kaasa vahetama selle reisi jaoks. Ruupiates maksta saab igal juhul ja igal pool.

Tänud! Need valuutaviited olid siiski kirjutatud tekstist, tavaseade on nagunii EUR-s mul. Aga hea teadmine, et ei pea USD-ga mässama, see tundus kõige totram.

Kinnitan ka omalt poolt, et ruupiatega saab seal igal pool hakkama.


Kui aga jutt juba raha peale läks, siis küsin ma ise:
Omast kogemusest tean, et Sri Lankal on (vähemalt) üks pank, mille automaat ei võta sularaha väljavõtmise eest lisatasu.
Kahjuks ei mäleta enam, milline just.
Kas keegi teab?

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293961-i8983-k11030018-Fee_free_ATM-Sri_Lanka.html


Siin mõned väidavad, et Bank of Ceylon, HSBC , NBS ja Standard Chartered. Aga reaalselt on minul Swedbanki kaardiga ükskõik millisest ATMis alati mingi lisatasu olnud. Kas kohaliku panga või Swdbanki poolt, sellesse ma ei ole süvenenud. 

Tänud lingi eest.
Paistab, et tasu võtmine sõltud ka kaardist, mida kasutada.
Otsisin huvi poolest Google Mapsiga välja selle ATM'i, mida ise kasutasin ja kus tasu ei võetud.
Tuli välja, et tegemist oli People's Bank panga automaadiga.
Kasutasin Swedbanki Mastercardi. See oli peaaegu aasta tagasi ja võib olla on tingimused juba muutunud. Kaardi omanikpanga lisatasu lisandub niikuinii, sellest ei pääse kui just ei kasuta Revoluti või Transferwise kaarti vms.