Viimased kommentaarid

Eeldan, et peate silmas järelmaksu, mis on kindlasti olemas näiteks Estravelil. Teisi peast ei oska kohe nimetada. Pikalt ette ostes maksad samuti mitmetel teenusepakkujatel (TEZ Tours jt) osadena, aga see pigem mingi summa broneerimisel ja siis ülejäänu määratud aeg ennem reisi.

Loe, mine lisaks Varaderole mujale ka Kuubal.

Kogemus piirdub St Lucia ja Kuubaga, soovitada võib mõlemat. St Lucia loodus on väga ilus - mäed, vihmametsad, ilusad rannad. Populaarne koht mesinädalateks. Kuna ei ole suur, siis jõuab küllaltki lühikese ajaga olulise ära näha. Kes aga tahab metsas matkamas käia või rannas ka peesitada, suudab kindlasti nädal-paar kohapeal olla. Inglise keelne. Gros Islet´s olid reedeti tänavafestivalid. Üldiselt lahe üritus, aga ameeriklased sinna näiteks suurt jalga tõsta ei julgenud va suure grupiga. 

Kuuba on muidugi märkimisväärselt suurem ja teistsuguse auraga. Aega tasub varuda rohkem, sest vahemaad suuremad. Samas leiab nii loodust kui kultuuri, nälga ei jää jne. Ainult Varaderosse minna ei maksa:)

Isiklik kogemus puudub, aga ilmselgelt mõjutab kommentaare see, et hotellil väidetavalt 4 tärni peaks olema. Isegi piltide põhjal jääb hotell kaugele sellest, millisena keskmine inimene endale 4 tärni hotelli võiks ette kujutada. Samas puhas ja terve võiks iga kategooria hotell olla. Õueala tundub parem, kui hoone ise.

See on ka kohe teema alguses, aga ise kasutasin samuti lähenemist, et vaatasin Tripadvisorist sobivaid majutusi, siis otsisin kontaktid ja kontakteerusin otse. Kellel endal majutus kinni oli, soovitas juba edasi oma võrgustikust. 

Üksi ja seljakotiga võiks ukselt-uksele otsida, aga pere/lastega saab tavaliselt olme ette korraldatud.

7 päeva korral tuleks Trinidad tõenäoliselt vahele jätta, pelgalt sõidule kulutab märkimisväärse aja. Pigem siis ajalistel kaalutlustel, mitte, et see kohana vähem väärt oleks . Logistiliselt oleks mugav kas üht või teistpidi Havana-Vinales-Trinidad-Varadero-Havana (eeldades viimast alguseks). Samas Viazuliga on selles ligi 3 päeva bussi kokku. Autoga mingi aja kindlasti säästab, aga tundub ikka tormamisena. Vinales peaks samuti min 1 täispäev kohal olema...seda siis lisaks eelnevatele soovitustele.

Rolleriga, kui omal käel ja autot kasutamata:) Ühistranspordi kohta paraku ei tea.

“Põhimõtteliselt” ja kehtivast õigusest tulenevalt ei pruugi kattuda. Samuti nagu ei pruugi esitatud arvamus ainuõige olla, aga vaidlemine (kohtus) on tülikas ja aeganõudev. Lihtsaim tee ongi avalik arutelu ja taoliste juhtumite kordumisel vast hääletatakse jalgadega.

Üldiselt on sigala enamuse ära rääkinud.

Takso on võrdlemisi odav, liiklemiseks tasub seda kasutada, eriti kui mitmekesi olete. Midagi ülearu põnevat õhtuti silma ei jäänud, aga väga ei otsinud ka. Kaubanduskeskustes oli vähe elavam ennem vaba päeva, aga Dubaiga võrreldes oled nagu külapoes.
Melu on pigem Dubais, lähed õhtul Dubai Malli juurde purskkaevu- ja lasershowd vaatama, ning peaks inimeste nägemise isu korraks täis saama:)

Üks tugevamaid tarbija õiguseid on lepingust taganemine, mis paraku toob vaid raha tagasi. Mõistlik on esmalt kasvõi lihtsalt nõu küsida, sest kui vaide esitamine suurt tulemust ei tõota, ei maksa ennast sellele liigselt kulutada. See ei ole ka kindlasti asi, kus varasemat praktikat kuhjaga ees ei oleks. Infot on siin: https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijale/reisija-oigused

Ütleks, et praegune olukord on selle lehe esimene punkt...st saaks ikkagi vaid raha tagasi.

Jaanuaris on olnud küll neil suurem kampaania korduvalt ja VISAga makstes lapsed (oli vist 2 mitte 1) tasuta kahel täiskasvanul - olen kasutanud. Aga uue tulek on muidugi ennustamine.

Adapteri võib Eestis näiteks Oomipoest osta, ei maksa suurt midagi ja ruumi samuti ei võta.

Tegelikult põhjendatud küsimus (võibolla veidi ekslevalt kirjutatud), kui tahta ise asjaga tegeleda, mitte foorumis lahendada. Ryanairi osas aidata ei oska, aga niipalju kui endal kokkupuudet on olnud, siis pigem kanaliseerivad lennufirmad probleemid kõnekeskustesse st tuleb mingi number leida ja helistada, mitte loota kirjavahetusele. Kui soov jälg suhtlusest maha jätta, saab vast telefonitsi vajaliku aadressi ka.

Viimase hetke üksikuid pakkumisi ja veahindu ei ole tõesti kõige mõistlikum suunanäitajatena võtta. Sobib inimesele, kes reisib pigem üksi ja on suhteliselt vaba valima aega ja sihtkohta.

Lufthansaga isiklik kogemus nagu kinnitaks, et annavad pikalt ette ostes veidi pileteid igale lennule keskmisest soodsamalt. Ei reisi muidugi sellises mahus, et absoluutseid järeldusi teha, aga olles vahel LH aegade ja lendudega katsetanud, tundub pudelikaelaks olema TLN sisse/välja, kus lende vähem ja odavamad piletid saavad otsa, samas kui suurematest sõlmedest edasi rohkem alternatiive ja võimalusi soodsama hinnaga lend leida (mis võib küll pikemat istumist tähendada).

Tõenäoliselt taandub sellele, kuidas ennast ise mugavalt tunned. Charteri puhul ja pagasiga, ning soovides asja rahulikult võtta, võikski 2 h varem kohal olla. Minu kogemuse põhjal on charteritel check-in kuidagi uimasem olnud, kuigi viimati kasutades varasemat paberitega sahmimist enam ei olnud. 

Ei ole soovitus, aga kaldun arvama, et lennule jõuab praktikas ka see, kes viimasena ca 45 min ennem väljalendu check-in teeb. Ei oleks mingit mõtet seda nii kaua lahti hoida, kui kindlasti maha jääb. Samas pead siis pika turvakontrolli saba puhul nihelema, kella vaatama, võibolla enda vahele laskmist nõudma (sellega teiste reisijate meelepaha teenima) jne st asjatu närvikulu. Teisalt olen sellisesse olukorda sattunud korduvalt ka mitu tundi varem lennujaamas olles (check-in ei toimi, turvasaba üle tunni, mis Tallinnas on pigem vähetõenäoline).


Tegelikult on piiramatu kasutusega PP osa Visa Platinum (kasutan ise seda paketti) juures ca pool aastatasust - kuskil 160EUR kandis. Üldiselt tasub mõne ümberistumisega reisiga ära, kui aega/tahtmist salonge kasutada.


Teenusega olen valdavalt rahule jäänud, kuigi esineb salonge, kus suurt midagi ei pakuta.

Tihedamal reisimisel perega võiks juba mõlemal vanemal kaart olla, kui soov lounge kasutada. Laste osas on salongide tingimused tasuta sisse saamisele erinevad. 

Meeldimise mõttes on erinevaid momente, vahel tahaks süüa, vahel suuremast mäsust kõrvale ja tööd teha, olen pikematel reisidel ka pesemes käinud jne.

Selline kiri siis neilt:

"Our Cabin Bag Policy has changed. You can now only bring one small personal bag on board (max 40x20x25cm) that must fit under the seat in front of you.

As you booked prior to the announcement of our new Cabin Bag Policy, we will add a 10kg Check-in Bag for each passenger on your booking, free of charge. This will be visible in the "view itinerary" section in your myRyanair account and on your boarding pass. 

This 10kg bag must be dropped off at the check-in desk and will be available for collection at the baggage carousel in your arrival airport."

Spekuleerin...tõenäoliselt on siiski jutt elamisloast, mitte ID-kaardist. Kuna varasemat kokkupuudet pole endal olnud, siis vaatasin järele, et näeb suhteliselt ID-kaardi laadne välja ja tõenäoliselt sellest ka segadus. Elamisluba oligi vaja, et lennule saada.

Vast saab teemaalgataja kõik joonde ja ega ei tee paha, kui aegajalt võimalikud ohud erinevate asjade transportimisel välja tuuakse.

Tip, väga hea, et keegi teemat kaine mõistusega võtab ja oma arvamuse selgelt välja toob - nõustun igati.

Swedbank kindlustust olen aastaid kasutanud, juhtumeid nii reisi kui kodukindlustuse osas ja kogemus seni positiivne. Loomulikult ei anna see garantiisid tulevikuks ja arvatavasti leiab igalt kindlustusandjalt positiivseid ja negatiivseid juhtumeid. Välisriigis tõsisema arstiabi (operatsioon vms) saamisega isiklik kogemus puudub...loodan, et jääbki nii.


Olen travelrepublic.co.uk sellisteks otsinguteks kasutanud.

Maglev + metroo oli suhteliselt lihtne jah. Samas see 6h on ikkagi paras edasi-tagasi jooksmine. Aga nagu eelnev postitaja kirjutab, siis õhtuse skyline ja Bund´i meeletu rahvamassi, kes seda vaatmas, võik ära näha.

Lisaks eelnevalt nimetatud Sygic´le olen kasutanud Sygic Travel, millega hea mingi tiir kuskil endale kokku panna ja infot talletada + sisaldab ise ka mingeid vaatamisväärsusi (hea kui andmeside kallilt käes).

Huvitav, sealt Prahast ei taha hästi lennud tulla - sama kogemus, et öö Vantaal. Täpset põhjust ei oska öeldagi, aga millegipärast ma kompensatsiooni ei üritanudki küsida - kas laiskusest või õnnest koju jõudmise üle:) 

Lisaks olen joostes ühelt lennult (sama Praha ikka) teisele jõudnud, kusjuures käisin vast 3-4 korda aastas vaid Prahas.

Peamine on ikkagi tühistamise tingimus, see beebivoodi on kõrvalteema st ei ole ise milleski süüdi, kui raha praegu täies ulatuses tagasi tahad. Saan aru, et tegu Portugaliga, tasub vajadusel ka tarbijakaitsega hirmutada, ikkagi EL...kuigi ennekõike ikkagi ise survestada. Ja nagu varasemalt kirjutati, kõigest screenshotid, et tingimused kogemata kaotsi ei läheks.