Viimased kommentaarid

Huvitav, sealt Prahast ei taha hästi lennud tulla - sama kogemus, et öö Vantaal. Täpset põhjust ei oska öeldagi, aga millegipärast ma kompensatsiooni ei üritanudki küsida - kas laiskusest või õnnest koju jõudmise üle:) 

Lisaks olen joostes ühelt lennult (sama Praha ikka) teisele jõudnud, kusjuures käisin vast 3-4 korda aastas vaid Prahas.

Peamine on ikkagi tühistamise tingimus, see beebivoodi on kõrvalteema st ei ole ise milleski süüdi, kui raha praegu täies ulatuses tagasi tahad. Saan aru, et tegu Portugaliga, tasub vajadusel ka tarbijakaitsega hirmutada, ikkagi EL...kuigi ennekõike ikkagi ise survestada. Ja nagu varasemalt kirjutati, kõigest screenshotid, et tingimused kogemata kaotsi ei läheks.

Tänan, väga hea! Kasutades võibolla keskmisest teadlikumat eelmist kommenteerijat, küsiks siis konkreetsemalt, milline on Dubai jaanuari alguse mõistlik/hea hind 2 täisk + 2 last, 4* BB (enamvähem asukoht). Teine tuba on 2+1, aga laps 13 - mis enamustel on täiskasvanu. Täna saaks Novoteli (WTC) ca 125 EUR öö, maksud sees.

Selles mõttes mõjub kindlustundega mängimine kindlasti, et ainult täiskasvanutega väga ei muretseks, aga selline lastega kombinatsioon on alati teatavaid piiranguid seadnud ja ka varasematel aastatel väikest otsimisharjutust endast kujutanud, mõnes riigis vähem, teises rohkem.

Natuke teine küsimus, aga pealkirjaga haagib:)

Dubais on küll hotelle palju, aga tõenäoliselt on mõistlik jaanuari alguse hotell pigem pikalt ette osta, kui aasta jooksul paremaid hindasid oodata, eriti kui soovida 2+2 ja 2+1 last normaalset hinda saada? Sageli olen Accori pakkumisi kasutanud (Novoteli/Pullmani pärast, mis lastega häid tingimusi pakuvad), aga siis pole ka puhkus nii konkreetsel ajal olnud. Täna erinevaid portaale vaadates tundub aga pilt suhetliselt nigel. Kas see on pigem sellest, et ongi välja müüdud või mängitakse ka saadavusega?

Ca 700EUR kanti asju Tallinnast erinevatesse Aasia riikidesse olen leidnud küll. Abu Dhabi saab hetkel 400EUR koos pagasiga (Turkish) täpselt ennem jõule minek ja siis kuskil 4 - 8 jaanuar tagasi. Nairobisse on Lufthansaga 500 EUR täpselt aastavahetuse vaheaeg, ilma (väikeste) lasteta täitsa läheks. Võibolla kellelegi pakuvad huvi, ise sihin Vietnami edasi.

Hea tähelepanek, tänan. Kuna Vietnam mõttes siis esimese hooga ei pannud tuld põlema, aga siit üle mõne lennujaama tasub proovida.

Eelmises postis toodud vahemikku pean isegi silmas. Aasia puhul saab muidugi mõningase järeleandmise teha lennuhinnas, sest majutus ja toit tuleb soodsamalt kätte, kui enamustes muudes kohtades. AÜE oleks enamvähem sobivalt lennupiletite osas saadaval, aga see ei ole päris see:)


Jah, kaldun sellega nõustuma. Mingeid vanemaid aastavahetuse pakkumisi sirvides olid hiljemalt 15.12 väljumised ja Tallinnast algusega suurt ei midagi.

Kuna küsimus haagib selle 2015 teemaga, ei hakka uut tekitama. Mäletan läbi aastate, et aegajalt on esinenud jõulud/aastavahetus soodsaid pakkumisi, kuigi reeglina on see periood erinevatest sooduspakkumistest väljas. Kuna ei ole varasemalt otseselt seda perioodi sihtinud, pole ka nii konkreetselt pakkumisi jälginud. Käesoleval aastal aga mõte kasutada suhteliselt punaste päevadega aastavahetuse perioodi ja sellel ajal kuhugi minna. Võibolla keegi mäletab, kas viimastel aastatel on olnud selliseid 500EUR või alla aastavahetuse (a la aasta viimane ja uue aasta esimene nädal) pakkumisi Aasiasse (Vietnam või Kambodža oleks vast esimene valik, aga kohapeal saab muidugi ringi liikuda).

Üritan enda jaoks selgeks mõelda, kas võtta nö esimesed ajaliselt sobivad mõistlikud pakkumised (ka mujale) või ootan veidi võimalikke Aasia pakkumisi. On ju loogiline, et kui soovida välja lenneta paari päevases aknas, jäävad valikud suhteliselt ahtaks. Põhimõtteliselt ei ole takistusi ka muul ajal puhata, kuid prooviks seekord just nii:) 


Väga hea uudis! Avardab oluliselt võimalusi. Hindade poolelt, sellel aastal ei täheldanud nagu nende aasta alguse suurmüüki, mis varasemalt toimunud on (VISA-ga sai isegi lapsed lisaks tasuta)...või siis magasin lihtsalt maha.

punkel, kui korralikult loed, siis ostsingi lihtsalt farmerilt nö tema enda tehtud kraami, millele ilus müügijutt juurde käis - suveniiriks, mitte Cohiba pähe.
Sportliku poole pealt, esiteks ma ei otsinud midagi, tavaline letikas oli ja teiseks, edasimüügi juttu ma siin algselt küll kuskil ei näinud ega rääkinud. Lihtsalt konkreetse näite puhul on sealse ja siinse müügihinna vahe üle 50% - fakt, mis ei pruugi mingi teise toote puhul kehtida ja mis kuidagi ei seostu mõttega sellelt Eestis teenida.

Siit poest ja sealt poest, mina ostsin otse farmerilt, kelle väitel natuke tumedam on Cohiba ja natuke heledam Montecristo (või oli see vastupidi) ja tegelikult ei ole vahet midagi:) Kahjuks või õnneks ma neid tarvitada ei kavatse, originaalid on kindlasti, kuid silma järgi hinnates süütamiseks võib bensiini vaja minna - suveniirina siiski tore.

Sportlikust huvist vaatasin ka hinnakirja, sest ostsin poest Cohiba 10 Short, mis maksis alla 10 CUC ja mis on kallim kui mini...seega vähemalt nende osas on hinnavahe olemas. Muid ei oska võrrelda.

Nagu eelmine kommentaar ütles - jah jagatakse Air Canada poolt. Ise alustasime lendu Soomest ja keegi ei kobisenud (Lufthansa+Air Canada siis). Igaks petteks oli telefonis Air Canada vastus vastavasisulisele päringule. Nad vastasid tegelikult ka seda, et check-in reisi alguspunktis ei peaks sellise info pinnalt midagi kobisema. Ei tundu eriti mõistlik eraldi kaarte vormistada, kui lennuhinnas sees ja Tallinna lennujaama töötajatel ei tohiks keeruline olla selgeks teha, et Air Canada neid pakub Toronto - Havanna otsal.

Viimasele kommentaarile võib kahe käega alla kirjutada, nii rendifirma kui üldise kogemuse osas. Ise sain peaaegu uue Polo neilt ja täiesti muretu kogemus oli. Mägedes on muidugi ilm muutlik ja kui kogemust vähe või vihm, udu ja kivid teel hirmu tekitavad, siis on parem tagasi madalamale pöörduda ilma halvenedes.

Jah, kommentaari lisades võiks oludega kursis olla (pilve teemal).
ETECSA wifi kaarti sai osta küll, kuigi olin eelnevalt vastupidist lugenud. Samas, kunagine Q GSM leviala oli vist sealsete wifi omade kõrval puhas luksus ja ühendus on sageli selline, et saab vaid e-posti päised alla laadida.

Just Kuubalt tulnuna võin kinnitada, et ühtki elektroonika poodi ei silmanud, kuigi otseselt ei otsinud. Havannas Paseo tn, Malecon poolses otsas, Melia hotelli vastas on mingi keskus ( meie Kotka 90ndate alguses :) ), kus mingeid telereid ja kolu müüdi, võibolla tasub vaatamist (ise sisse ei astunud). Hinna suhtes võib prisket premiumi eeldada, kui just mingi tundmatu Hiina ketta otsa ei satu.

Saan samuti eelkõnelejate sõnu kinnitada - kõik OK olnud. Piletid kätte saanud ja ühe rumala graafiku muudatusega seoses kasututeks muutunud piletite eest raha ilusti tagasi saanud - Itaaliast seejuures. Viimast kasutasin nende huvitava kaartide tasude poliitikaga seoses, mis võibolla on kuidagi paiknemise riikidega seotud, sest ainult seal ei tulnud tol korral VISA-le maksmisel tasu lisaks.

Ei saa kindlasti üldistada, aga enda kogemusele tuginedes on check-in käigus võimalused nö ette antud - kuidas üldse teha saab, millise pardakaardi saad. Viimasel ajal peaaegu kõikjal mobiilset pakkunud (mida saab walletisse lisada), kuid olen ka tavalist elektroonilist pardakaaarti (pdf vist reeglina) mobiili ekraanilt näidanud. Julgen arvata, et just viimasega võib rohkem küsimus olla, et kas peab füüsiliselt paberil olema või mitte.

Eriti ei ole neid kasutanud, aga hiljuti oli kiirelt ühte piletit vaja ja tickets.ee hind osutus parimaks. VISA esimesel korral läbi ei läinud, aga teisel katsel kõik toimis ja lennukisse lasti samuti:)

Põhimõtteliselt saab raha ka automaadist võtta, aga toimivad kõik lahendused - nii Eestist vahetamine, kohapeal vahetamine (EUR piisab) kui automaat. Kaardimaksega võib kohati hätta jääda. Mingit täpset arvutust ei teinud, kuid minu jaoks jäi kurss automaadist võtmisel koos teenustasuga mõistlikuks.

Kasutasin ise VPNi hotellis, et blokeeritud teeuseid tarbida, kuid 24h möödudes hakkas juhtuma see, et VPNi sisse lülitades internetiühendus kadus...lülitad välja, on jälle tagasi. On muuga kuidas on aga kaardirakendusest koos otsinguga hakkas küll puudust tundma.

Küsisin ka võimalike check-in probleemide kohta Air Canadalt, nad pidasid seda ebatõenäoliseks. Kaldun panustama lennukist saadavale kaardile.

Küsisin Fb-s Air Canadalt. Vastus:" In-flight will ensure the distribution of the Cuban tourist cards to all customers who are not in possession of the card.
Regards, Air Canada Social Media /aa"

Tõenäoliselt, kui on Air Canada piletid ja nad neid kaarte jagavad, siis võiks ka check in sellest teadlik olla. Check-in müüb Kuuba turistikaarte? Kusjuures, kohati müüvadki:)

Tere

Kuigi ma siit teemast lugesin välja, et osad lennufirmad annavad turistikaardi ja Tripadvisori põhjal ( https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g147270-i91-k8084437-o10-Air_Canada_tourist_card-Cuba.html ) peaks see Air Canada puhul garanteeritud olema, siis oleks hea ka mõne kaasmaalase kinnitust sellele kuulda:) Lisaks, see info tundub lähiajal paljudele huvipakkuv olema.

Endal üks Dubai nendega tulemas. Kuna mulle isiklikult sobib isegi selle tühistamine ja raha tagasi, olen neile läbi süsteemi paar taotlust esitanud viitega nende vastavasisulisele lubadusele, mis peale lendude peatamist anti. Üldiselt on need läinud nagu mutiauku. Klienditeenindusele kommentaari esitamisel tuli lõpuks vastus, et edastati nö õigesse osakonda, aga nüüd taas vaikus. Saan aru, et neil võib üle keskmise kiire olla, aga kui on mingid standardid välja käidud reageerimisaegade osas, siis võiks neist ka kinni pidada.
Saan küll kasutada hotellidel tühistatavaid broneeringuid, kuid kohe välja ostatavad head pakkumised on suhteliselt välistatud.