Viimased kommentaarid

Jaanuaris on olnud küll neil suurem kampaania korduvalt ja VISAga makstes lapsed (oli vist 2 mitte 1) tasuta kahel täiskasvanul - olen kasutanud. Aga uue tulek on muidugi ennustamine.

Adapteri võib Eestis näiteks Oomipoest osta, ei maksa suurt midagi ja ruumi samuti ei võta.

Tegelikult põhjendatud küsimus (võibolla veidi ekslevalt kirjutatud), kui tahta ise asjaga tegeleda, mitte foorumis lahendada. Ryanairi osas aidata ei oska, aga niipalju kui endal kokkupuudet on olnud, siis pigem kanaliseerivad lennufirmad probleemid kõnekeskustesse st tuleb mingi number leida ja helistada, mitte loota kirjavahetusele. Kui soov jälg suhtlusest maha jätta, saab vast telefonitsi vajaliku aadressi ka.

Viimase hetke üksikuid pakkumisi ja veahindu ei ole tõesti kõige mõistlikum suunanäitajatena võtta. Sobib inimesele, kes reisib pigem üksi ja on suhteliselt vaba valima aega ja sihtkohta.

Lufthansaga isiklik kogemus nagu kinnitaks, et annavad pikalt ette ostes veidi pileteid igale lennule keskmisest soodsamalt. Ei reisi muidugi sellises mahus, et absoluutseid järeldusi teha, aga olles vahel LH aegade ja lendudega katsetanud, tundub pudelikaelaks olema TLN sisse/välja, kus lende vähem ja odavamad piletid saavad otsa, samas kui suurematest sõlmedest edasi rohkem alternatiive ja võimalusi soodsama hinnaga lend leida (mis võib küll pikemat istumist tähendada).

Tõenäoliselt taandub sellele, kuidas ennast ise mugavalt tunned. Charteri puhul ja pagasiga, ning soovides asja rahulikult võtta, võikski 2 h varem kohal olla. Minu kogemuse põhjal on charteritel check-in kuidagi uimasem olnud, kuigi viimati kasutades varasemat paberitega sahmimist enam ei olnud. 

Ei ole soovitus, aga kaldun arvama, et lennule jõuab praktikas ka see, kes viimasena ca 45 min ennem väljalendu check-in teeb. Ei oleks mingit mõtet seda nii kaua lahti hoida, kui kindlasti maha jääb. Samas pead siis pika turvakontrolli saba puhul nihelema, kella vaatama, võibolla enda vahele laskmist nõudma (sellega teiste reisijate meelepaha teenima) jne st asjatu närvikulu. Teisalt olen sellisesse olukorda sattunud korduvalt ka mitu tundi varem lennujaamas olles (check-in ei toimi, turvasaba üle tunni, mis Tallinnas on pigem vähetõenäoline).


Tegelikult on piiramatu kasutusega PP osa Visa Platinum (kasutan ise seda paketti) juures ca pool aastatasust - kuskil 160EUR kandis. Üldiselt tasub mõne ümberistumisega reisiga ära, kui aega/tahtmist salonge kasutada.


Teenusega olen valdavalt rahule jäänud, kuigi esineb salonge, kus suurt midagi ei pakuta.

Tihedamal reisimisel perega võiks juba mõlemal vanemal kaart olla, kui soov lounge kasutada. Laste osas on salongide tingimused tasuta sisse saamisele erinevad. 

Meeldimise mõttes on erinevaid momente, vahel tahaks süüa, vahel suuremast mäsust kõrvale ja tööd teha, olen pikematel reisidel ka pesemes käinud jne.

Selline kiri siis neilt:

"Our Cabin Bag Policy has changed. You can now only bring one small personal bag on board (max 40x20x25cm) that must fit under the seat in front of you.

As you booked prior to the announcement of our new Cabin Bag Policy, we will add a 10kg Check-in Bag for each passenger on your booking, free of charge. This will be visible in the "view itinerary" section in your myRyanair account and on your boarding pass. 

This 10kg bag must be dropped off at the check-in desk and will be available for collection at the baggage carousel in your arrival airport."

Spekuleerin...tõenäoliselt on siiski jutt elamisloast, mitte ID-kaardist. Kuna varasemat kokkupuudet pole endal olnud, siis vaatasin järele, et näeb suhteliselt ID-kaardi laadne välja ja tõenäoliselt sellest ka segadus. Elamisluba oligi vaja, et lennule saada.

Vast saab teemaalgataja kõik joonde ja ega ei tee paha, kui aegajalt võimalikud ohud erinevate asjade transportimisel välja tuuakse.

Tip, väga hea, et keegi teemat kaine mõistusega võtab ja oma arvamuse selgelt välja toob - nõustun igati.

Swedbank kindlustust olen aastaid kasutanud, juhtumeid nii reisi kui kodukindlustuse osas ja kogemus seni positiivne. Loomulikult ei anna see garantiisid tulevikuks ja arvatavasti leiab igalt kindlustusandjalt positiivseid ja negatiivseid juhtumeid. Välisriigis tõsisema arstiabi (operatsioon vms) saamisega isiklik kogemus puudub...loodan, et jääbki nii.


Olen travelrepublic.co.uk sellisteks otsinguteks kasutanud.

Maglev + metroo oli suhteliselt lihtne jah. Samas see 6h on ikkagi paras edasi-tagasi jooksmine. Aga nagu eelnev postitaja kirjutab, siis õhtuse skyline ja Bund´i meeletu rahvamassi, kes seda vaatmas, võik ära näha.

Lisaks eelnevalt nimetatud Sygic´le olen kasutanud Sygic Travel, millega hea mingi tiir kuskil endale kokku panna ja infot talletada + sisaldab ise ka mingeid vaatamisväärsusi (hea kui andmeside kallilt käes).

Huvitav, sealt Prahast ei taha hästi lennud tulla - sama kogemus, et öö Vantaal. Täpset põhjust ei oska öeldagi, aga millegipärast ma kompensatsiooni ei üritanudki küsida - kas laiskusest või õnnest koju jõudmise üle:) 

Lisaks olen joostes ühelt lennult (sama Praha ikka) teisele jõudnud, kusjuures käisin vast 3-4 korda aastas vaid Prahas.

Peamine on ikkagi tühistamise tingimus, see beebivoodi on kõrvalteema st ei ole ise milleski süüdi, kui raha praegu täies ulatuses tagasi tahad. Saan aru, et tegu Portugaliga, tasub vajadusel ka tarbijakaitsega hirmutada, ikkagi EL...kuigi ennekõike ikkagi ise survestada. Ja nagu varasemalt kirjutati, kõigest screenshotid, et tingimused kogemata kaotsi ei läheks.

Tänan, väga hea! Kasutades võibolla keskmisest teadlikumat eelmist kommenteerijat, küsiks siis konkreetsemalt, milline on Dubai jaanuari alguse mõistlik/hea hind 2 täisk + 2 last, 4* BB (enamvähem asukoht). Teine tuba on 2+1, aga laps 13 - mis enamustel on täiskasvanu. Täna saaks Novoteli (WTC) ca 125 EUR öö, maksud sees.

Selles mõttes mõjub kindlustundega mängimine kindlasti, et ainult täiskasvanutega väga ei muretseks, aga selline lastega kombinatsioon on alati teatavaid piiranguid seadnud ja ka varasematel aastatel väikest otsimisharjutust endast kujutanud, mõnes riigis vähem, teises rohkem.

Natuke teine küsimus, aga pealkirjaga haagib:)

Dubais on küll hotelle palju, aga tõenäoliselt on mõistlik jaanuari alguse hotell pigem pikalt ette osta, kui aasta jooksul paremaid hindasid oodata, eriti kui soovida 2+2 ja 2+1 last normaalset hinda saada? Sageli olen Accori pakkumisi kasutanud (Novoteli/Pullmani pärast, mis lastega häid tingimusi pakuvad), aga siis pole ka puhkus nii konkreetsel ajal olnud. Täna erinevaid portaale vaadates tundub aga pilt suhetliselt nigel. Kas see on pigem sellest, et ongi välja müüdud või mängitakse ka saadavusega?

Ca 700EUR kanti asju Tallinnast erinevatesse Aasia riikidesse olen leidnud küll. Abu Dhabi saab hetkel 400EUR koos pagasiga (Turkish) täpselt ennem jõule minek ja siis kuskil 4 - 8 jaanuar tagasi. Nairobisse on Lufthansaga 500 EUR täpselt aastavahetuse vaheaeg, ilma (väikeste) lasteta täitsa läheks. Võibolla kellelegi pakuvad huvi, ise sihin Vietnami edasi.

Hea tähelepanek, tänan. Kuna Vietnam mõttes siis esimese hooga ei pannud tuld põlema, aga siit üle mõne lennujaama tasub proovida.

Eelmises postis toodud vahemikku pean isegi silmas. Aasia puhul saab muidugi mõningase järeleandmise teha lennuhinnas, sest majutus ja toit tuleb soodsamalt kätte, kui enamustes muudes kohtades. AÜE oleks enamvähem sobivalt lennupiletite osas saadaval, aga see ei ole päris see:)


Jah, kaldun sellega nõustuma. Mingeid vanemaid aastavahetuse pakkumisi sirvides olid hiljemalt 15.12 väljumised ja Tallinnast algusega suurt ei midagi.

Kuna küsimus haagib selle 2015 teemaga, ei hakka uut tekitama. Mäletan läbi aastate, et aegajalt on esinenud jõulud/aastavahetus soodsaid pakkumisi, kuigi reeglina on see periood erinevatest sooduspakkumistest väljas. Kuna ei ole varasemalt otseselt seda perioodi sihtinud, pole ka nii konkreetselt pakkumisi jälginud. Käesoleval aastal aga mõte kasutada suhteliselt punaste päevadega aastavahetuse perioodi ja sellel ajal kuhugi minna. Võibolla keegi mäletab, kas viimastel aastatel on olnud selliseid 500EUR või alla aastavahetuse (a la aasta viimane ja uue aasta esimene nädal) pakkumisi Aasiasse (Vietnam või Kambodža oleks vast esimene valik, aga kohapeal saab muidugi ringi liikuda).

Üritan enda jaoks selgeks mõelda, kas võtta nö esimesed ajaliselt sobivad mõistlikud pakkumised (ka mujale) või ootan veidi võimalikke Aasia pakkumisi. On ju loogiline, et kui soovida välja lenneta paari päevases aknas, jäävad valikud suhteliselt ahtaks. Põhimõtteliselt ei ole takistusi ka muul ajal puhata, kuid prooviks seekord just nii:) 


Väga hea uudis! Avardab oluliselt võimalusi. Hindade poolelt, sellel aastal ei täheldanud nagu nende aasta alguse suurmüüki, mis varasemalt toimunud on (VISA-ga sai isegi lapsed lisaks tasuta)...või siis magasin lihtsalt maha.

punkel, kui korralikult loed, siis ostsingi lihtsalt farmerilt nö tema enda tehtud kraami, millele ilus müügijutt juurde käis - suveniiriks, mitte Cohiba pähe.
Sportliku poole pealt, esiteks ma ei otsinud midagi, tavaline letikas oli ja teiseks, edasimüügi juttu ma siin algselt küll kuskil ei näinud ega rääkinud. Lihtsalt konkreetse näite puhul on sealse ja siinse müügihinna vahe üle 50% - fakt, mis ei pruugi mingi teise toote puhul kehtida ja mis kuidagi ei seostu mõttega sellelt Eestis teenida.

Siit poest ja sealt poest, mina ostsin otse farmerilt, kelle väitel natuke tumedam on Cohiba ja natuke heledam Montecristo (või oli see vastupidi) ja tegelikult ei ole vahet midagi:) Kahjuks või õnneks ma neid tarvitada ei kavatse, originaalid on kindlasti, kuid silma järgi hinnates süütamiseks võib bensiini vaja minna - suveniirina siiski tore.

Sportlikust huvist vaatasin ka hinnakirja, sest ostsin poest Cohiba 10 Short, mis maksis alla 10 CUC ja mis on kallim kui mini...seega vähemalt nende osas on hinnavahe olemas. Muid ei oska võrrelda.