Viimased kommentaarid

Ega ju põhjust tea, aga tegin perekonnale grupina ja vastused tulid nii tunni-paari jooksul. E-posti aadressil ei võinud viga sisse minna?

Ise teeksin uuesti.

Varadero rand on igati ilus ja saab tihti ajakirjades samuti kiitust. Arvan, et Varaderot ei tehta mitte maha, vaid rõhutatakse, et ainult sealsetes suurtes hotellides viibimist (paketireisid reeglina) ei maksa just Kuuba kogemuseks pidada. Seda nö lohakalt väljendades võib jääda kõlama mõte, nagu sinna ei tasuks minna.

Ilm võib heitlik olla. Saime jaanuari lõpus nii ilusat sooja kui tuult ja vihma.

Sportlikust huvist vaatasin, peaks olema 0.50 USD liiter st ikka vähe soodsam. Andmed https://www.iata.org/publications/economics/fuel-monitor/Pages/index.aspx

See ei muuda muidugi asjaolu, et lennata on võrdlemisi odav ja et see ei pruugi jätkusuutlik olla. Samas on majanduses ikka edukamad ja vähem edukamad, ning päeva lõpuks paneb turg asjad paika.

Ise vaatasin tripadvisorist mõned siledamad majutused, hankisin omaniku kontakti ja nii ta läks. Neil on omavahelised võrgustikud (käsi peseb kätt) ja lõpuks bronnis üks inimene mulle enamus majutusi. Saatis pildid ja hinnad, mina valisin - asi toimis, majutused olid olemas ja nägid sellised välja ka, nagu eelnevalt piltidel.

Ma juba sportlikust huvist küsin, kas tõesti WINGS õpetus ei toimi (kirjutasin ka eesti keeles)? 

Seda peaks kajastama järgmine video:

[

](
)

Kas ei toimi nagu õpetuses, et tõmbad avamise nupu kõrvale (hoiad nii), muudad koodi ja siis lased nupu tagasi?

Tänud E.T.! 

Selle lingi põhjal soovib Sri Lanka tõesti pigem eelnevat taotluse tegemist: https://srilankahc.uk/implementing-free-tourist-visa-scheme-for-selected-countries/
Minek samuti detsembris, tuleb ära taotleda.

See 31. okt kehtivus oli esiagse plaani kohaselt st vana info, google korjab kõik üles.

E.T - kas see eelnev taotluse esitamine on vajalik või tahtsid lihtsalt ette ära teha? Saan aru, et peaks ka lennujaamas saama vormistada.

Keegi reaalse kogemusega võib kinnitada või ümber lükata, aga 1. augustist peaks saama tasuta viisa saabumisel ja suurt bürokraatiat sellega ei kaasne. Endal veel veidi minekuni ja pole üle täpsustanud hetkeolukorda.

OK, tõenäoliselt küll, lugesin veidi valesti LOTi osa. Kõik lennud olid müüdud nö Qatari omadena (kas enda oma või koodijagamisena).

LOT lennult vaevalt Finnair punkte saab, Qatar on aga küll samas grupis (Oneworld)- vast olid ikka nende lennud. Helsingi -Praha on eeldatavalt Finnair lennuk (st ise olen sellega alati lennanud) ja nende punktid. Czech on üldse Sky Team.


Tänud! Need valuutaviited olid siiski kirjutatud tekstist, tavaseade on nagunii EUR-s mul. Aga hea teadmine, et ei pea USD-ga mässama, see tundus kõige totram.

Kuna endal aaastavahetuse paiku minek, siis küsiks käinutelt, et mis rahas majutustega opereerisite (need, mis sulas)? Bookingus ühes lõigus on makse USD ja teises kohas et ruupias...võta kinni. Täpsustan majutustega ka, aga teiste kogemus samuti abiks.

Suure roheala ja paljude basseinide/mänguväljakutega hotelle linnast just ei leia, aga sellise hotelli, kus lapsega lisaks mõningastele jalutuskäikudele tore, vast ikka. Näiteks see jäi silma Tripadvisoris, isiklik kogemus puudub: Chatrium Residence Sathon Bangkok


Eeldan, et peate silmas järelmaksu, mis on kindlasti olemas näiteks Estravelil. Teisi peast ei oska kohe nimetada. Pikalt ette ostes maksad samuti mitmetel teenusepakkujatel (TEZ Tours jt) osadena, aga see pigem mingi summa broneerimisel ja siis ülejäänu määratud aeg ennem reisi.

Loe, mine lisaks Varaderole mujale ka Kuubal.

Kogemus piirdub St Lucia ja Kuubaga, soovitada võib mõlemat. St Lucia loodus on väga ilus - mäed, vihmametsad, ilusad rannad. Populaarne koht mesinädalateks. Kuna ei ole suur, siis jõuab küllaltki lühikese ajaga olulise ära näha. Kes aga tahab metsas matkamas käia või rannas ka peesitada, suudab kindlasti nädal-paar kohapeal olla. Inglise keelne. Gros Islet´s olid reedeti tänavafestivalid. Üldiselt lahe üritus, aga ameeriklased sinna näiteks suurt jalga tõsta ei julgenud va suure grupiga. 

Kuuba on muidugi märkimisväärselt suurem ja teistsuguse auraga. Aega tasub varuda rohkem, sest vahemaad suuremad. Samas leiab nii loodust kui kultuuri, nälga ei jää jne. Ainult Varaderosse minna ei maksa:)

Isiklik kogemus puudub, aga ilmselgelt mõjutab kommentaare see, et hotellil väidetavalt 4 tärni peaks olema. Isegi piltide põhjal jääb hotell kaugele sellest, millisena keskmine inimene endale 4 tärni hotelli võiks ette kujutada. Samas puhas ja terve võiks iga kategooria hotell olla. Õueala tundub parem, kui hoone ise.

See on ka kohe teema alguses, aga ise kasutasin samuti lähenemist, et vaatasin Tripadvisorist sobivaid majutusi, siis otsisin kontaktid ja kontakteerusin otse. Kellel endal majutus kinni oli, soovitas juba edasi oma võrgustikust. 

Üksi ja seljakotiga võiks ukselt-uksele otsida, aga pere/lastega saab tavaliselt olme ette korraldatud.

7 päeva korral tuleks Trinidad tõenäoliselt vahele jätta, pelgalt sõidule kulutab märkimisväärse aja. Pigem siis ajalistel kaalutlustel, mitte, et see kohana vähem väärt oleks . Logistiliselt oleks mugav kas üht või teistpidi Havana-Vinales-Trinidad-Varadero-Havana (eeldades viimast alguseks). Samas Viazuliga on selles ligi 3 päeva bussi kokku. Autoga mingi aja kindlasti säästab, aga tundub ikka tormamisena. Vinales peaks samuti min 1 täispäev kohal olema...seda siis lisaks eelnevatele soovitustele.

Rolleriga, kui omal käel ja autot kasutamata:) Ühistranspordi kohta paraku ei tea.

“Põhimõtteliselt” ja kehtivast õigusest tulenevalt ei pruugi kattuda. Samuti nagu ei pruugi esitatud arvamus ainuõige olla, aga vaidlemine (kohtus) on tülikas ja aeganõudev. Lihtsaim tee ongi avalik arutelu ja taoliste juhtumite kordumisel vast hääletatakse jalgadega.

Üldiselt on sigala enamuse ära rääkinud.

Takso on võrdlemisi odav, liiklemiseks tasub seda kasutada, eriti kui mitmekesi olete. Midagi ülearu põnevat õhtuti silma ei jäänud, aga väga ei otsinud ka. Kaubanduskeskustes oli vähe elavam ennem vaba päeva, aga Dubaiga võrreldes oled nagu külapoes.
Melu on pigem Dubais, lähed õhtul Dubai Malli juurde purskkaevu- ja lasershowd vaatama, ning peaks inimeste nägemise isu korraks täis saama:)