trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Mingid aastad tagasi läks kaks reisi kindlustusse, sest praamiga ei saanud tormi tõttu mandrile. Mõlemad maksti kinni. Täpselt ei mäleta, mis kindlustus oli, aga kindlasti oli täiesti tavaline reisitõrge võetud. Mis ei tähenda muidugi seda, et keegi sellise juhtumi välistab.

Kui esimesed muudatused tulid, siis küsisin Turkishi Tallinna Lennujaama esinduselt, kas tegelikkuses on üldse talvine lennuplaan paigas. See kinnitatakse alles sügisel (...vaevalt seegi alati peab) ja igasugustest  broneeringu (2022/23 sügis-talv lennud) muudatustest tingitud jama soovitati samuti alles siis klattima asuda.

Kuivõrd teema vast veidi Turkishi pakkumistest ajendatud ja isegi piletid soetanud, siis jälgin infot huviga.

Igasuguste sise- ja jätkulendudega hoiaks reisi lähenemiseni tagasi, sest juba mingi kabetamine käib graafikutega ja kunagi varasemast on samuti Turkishiga üks algselt vägagi viisaka graafikuga reis Aasiasse lõpuks ära jäämisega kulmineerunud.

neandertaal...ära muretse, reisitud on piisavalt, kuigi kindlasti on siin oluliselt rohkem reisinuid.

On olnud riike, kus ka passikoopiaid kaasas tassinud. Aga jutt EL-st ja toodud põhjuseid ei pea enda jaoks "suureks probleemiks" (või täpsemalt pean nimetatud riskide realiseerumise võimalust madalaks) mille jaoks passi kaasas tassida.

Algne mõte oli küll pigem selles, et kui keegi, kes pole eriti reisinud tuleb siia infot otsima ja näeb, et EL-s peaks mingite jamade vältimiseks pass kaasas olema, siis oleks hea ka neist jamadest teada. Nüüd üht-teist kirjutatud ja igaüks võib oma valiku teha.

Täiesti nõus, et kes soovib, võib kaasas kanda...olgu see motivatsioon milline tahes. Fakt on see, et vaja ei ole.

@neandertaal...natuke teemast välja, aga mis jamade vastu aitab EL-s pass? Pole kunagi ELi siseselt kaasa võtnud, vaja seda kindlasti ei ole (isegi omama ei pea, kui EL-st välja ei reisi), aga võibolla on midagi, mille peale ise tulnud ei ole...

Refundi peaks tegelikult ju võimaldama küsida ilma klienditeenindusega suhtlemata. Kui muudetud aegu ei kinnita, peaks olema võimalik kohe refund küsida, aga eks seal võib ka mingeid erandeid olla. 

Olen seda varem ka kirjutanud, aga endal on kõige kiiremini õnnestunud kontakti saada läbi äpi chati suhtlema hakates...tõenäoliselt ma ei olnud lennu väljumiseni jäänud aja osas (seda vist küsitakse alati) lõpuni aus, aga keegi sellest hiljem probleemi ei tee.

Kindlasti sõltub otsustamine veidi ka reisijate arvust - võibolla on koer kaasas jne. Igati nõus, et tuleb enda vajadustele/võimalustele sobiv lahendus valida.

Tuneesias oli 2015 rannas tulistamine, kas see haakub viidatud foorumi aruteludega, ei oska öelda.

Aga jah, sõda on kole, kuid sellepärast ei saa elu seisma jääda. Tuleb lihtsalt ukrainlasi aidata, kuidas saab.

Oleneb lennufirmast, kas pakuvad või mitte. Kui jah, siis tasub taasesitataval kujul küsida. Käisime mingi aeg Air Canadaga, küsisin kuskil chatis kinnitust, et annavad Kuuba turismikaardi ja sellest vestluse ekraanipildist piisas Soomes checki tehes.

Milleks ennustada...sportlikust huvist panin soovitu kuskile keset veebruari bookingusse, 2+1 inimest, 2 nädalat, HB, hotell üle 8 hindega...no ega ikka ei ole küll jalaga segada neid pakkumisi alla 2500. Pigem 4000 ja üles. HB tavaliselt lisab Dubais priskelt. Võisin mingile suurüritusele pihta saada, aga mõni nädal nihutamist samuti palju ei muuda.

Tõepoolest, minu viga...ei tea, kust selle 2 nädalat lugesin. Siis on kindlasti valikut rohkem.

Üldiselt võtaks bookingu ette, paneks soovitud kriteeriumid sisse ja sordiks kaugusega downtownist (peaks olema Burj Khalifa järgi), ning siis vaataks kaardivaates, mis soovidele vastab. 20 km on veidi kolistamist ühistranspordis. Viimati kui vaatasin, oli WTC kandis mõningaid hotelle, mis meeldisid ja tundusid mõistliku hinnaga (subjektiivsed kategooriad muidugi). Aga sealt võiks normaalselt soovitud suundades liikuma saada. Burj Khalifa juures võiks ka nö sisemaa poole vähe soodsamaid pakkumisi leida.

Ilusad pildid! Sellisest reisist ei ütleks isegi ära:)

Kui on Finnairi äpp, siis tasub seal chati proovida - õnnestus vähe paremini sellest robotist inimesele edasi saada, kui veebis.

Tänud! See tundus loogilisem küll, aga endal on 14 päeva just mineku ja tuleku vahel ja vist oli fookus liialt selle olukorra "sobivaks tõlgendamisel".

Kas keegi oskab täpsustada lennuplaani muudatuse/tühistamise korral, kuidas EL reeglid seda 14 päeva etteteatamist loevad - kas konkreetse lennu suhtes, mis tühistati või broneeringul oleva esimese lennu aja suhtes?

Vaevalt see 16 siin kõige olulisem on. Tõenäoliselt 50:50, nagu ikka...kas keeratakse uue tüve hirmus piiranguid peale või ei keerata. Enamus riike ju jälgib pidevalt olukorda ja reageerib vajadusel. Aasia on keskmiselt usinam piirama ka olnud.

Kui staatusekogumine või isiklik sümpaatia kõrvale jätta, siis ütleks, et tuleb võtta enda vajadustele (hind, kvaliteet, pagas jne) sobiv reis sellelt, kes seda parasjagu pakub. Pagasiga vs pagasita hinna võrdlemine sõltub ju samuti sellest, kas parasjagu on äraantavat pagasit vaja või mitte...saan aru, et USA suunal on see sisuliselt kohustuslik:) 

Aga  siinse teema osas, siis aprillis on TLL-NYC risttabelis kõige soodsamaid hindasid väga väheks jäänud - ei saa välistada, et ka bronnimise käigus teine broneerija napsab parima hinna eest.

Finnair on seda võimalust pakkunud korduvalt - covid eelne aeg. Enda initsiatiivil upgrade ei oska kommenteerida.

"From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, in the case of the EU, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country. Children under 6 years of age are not required to present these certificates or supporting documents."

Kui sobib kolmandate riikide sert, sobib eeldatavalt ka Eesti oma, kuigi sõnastus on nagu on.

See lätlaste testi nõudmine on paras jama jah, eriti transiidil. Ise pressivad AB-ga kampaaniaid teha ja teisest otsast poogivad:)

Jah, need EL põhimõtted ei kehti kõikides riikides automaatselt. Tahaks loota, et järjest enam riike hakkab neid järgmima. Endal suve teises pooles Itaalia, transiidiga Lätis. Täna tahavad mõlemad testi, olenemata lõpetatud vaktsineerimisest.

LH täitsa toimib, äsja liigutasin enda mai sõidu sügisesse ja muutsin ka sihtkohta.