Viimased kommentaarid

Tundub, et see piirangu ulatus on veel täpsustumas - et siis kellele kehtib ja kellele mitte.

Brittide puhkused pidavat jätkuma nagu planeeritud.

Veidi nokkisin neid pakkumisi, otse Lufthansast võtta ei tulnud mõnel katsetatud juhul oluliselt kallim odavaimast pakutud hinnast. Praeguses olukorras võtaksin pigem LH-lt otse, kui üldse.

Muud suurt lisada ei ole, aga ka PriorityPass on mõnes kohas tipptunnil uksetaha jätnud. Hetkel samuti Swedi platinumi lisana piiramatu külastuste arv võetud. Ise Improved kasutuseni ei küüni, aga ikka on mugav mitmete ümberistumiste juures korraks loungest läbi astuda, mõtlemata, et see kohe lisakulusid genereerima hakkab.

See praegune nimekiri tundub poliitilised sõbrad + need, keda näha soovitakse ja (rohkem) raha toovad. Selline subjektiivne arvamus.

Suure tõenäosusega sõltub hilisemate tühistamiste võimalikkus check-in ajal riigi poolt kehtestatud sissesõidu piirangutest. Kui piir kinni, siis force majeure (eeldusel, et broneeritud enne 06.04). Kui piirid lahti, aga lennud tühistatud, siis vist rohkem hea tahte küsimus.

Tere

Mis asukohast jutt? 

Tasub lugeda siit: https://partner.booking.com/en-gb/help/legal-security/important-information-regarding-coronavirus

Saab aimu, mis juhiseid kuskil majutusasutustele antud on ja kus force majeure booking.com silmis kehtib. 

Ise olen USA aprilli majutustelt ühelt saanud võetud ettemaksu tagasi, ühelt non-refundable tasuta tühistamise ja kaks tühistasin äsja (non-refundable), mis peavad samuti hetkel tasuta minema. Samas USA puhul on hetkel see võimalik check-in´ga kuni 30. aprill kaasaarvatud + osariikide eritingimused. 

Mai teine pool võib veel liiga kaugel olla, et booking.com juhiste alla käia.

Vast 2001 ja tööandja digikaga. Endal oli ikka filmikas.

Arusaadav, et raha ei taheta täna välja käia. Oleks airBaltic pakkunud kinkekaarti järgmise suve lõpuni, oleks isegi riskinud sellega. Aga hetkel sai samuti raha küsitud. 

Kuigi risk jääb, usun, et lätlased üritavad AB pinnal hoida.

Booking.com infot tundub siin olema, kus ja mis perioodi eest tasuta tühistada lasevad: https://partner.booking.com/en-gb/help/legal-security/important-information-regarding-coronavirus

Endal veel USA toodud aknast väljas, aga kuna Finnair sinna ei lenda aprillis, siis peab lootma, et ka booking.com tühistamise perioodi pikendab (eeldab tõenäoliselt USA piirangute pikendamist).

Nagu veigo kirjutas, Novotelil 2 tk kuni 16a ja reeglina hinnas + hommikusöök, kui täiskasvanutel valitud. Magamine tõenäoliselt kõige mugavam ei ole, sest tihti lahtikäiv diivan, mis suht kitsas.

Olen samuti otsinud ja lõplikku vastust ei ole leidnudki. Ise olen käinud nii rahvusvahelise kui tavalisega. Nagu eelnevalt kirjutatakse, siis kuna riigid on erinevate konventsioonidega liitunud, siis Eestis väljastatud rahvusvaheline ei ole tegelikult õige. EL (Eesti) juhiloa sobivus pidi kuidagi osariigi seadusandlusega seotud olema ja sellest kohast täpsemaks ei ole infot enam saanud. 

Maanteeameti info siin: https://www.mnt.ee/et/liikleja/juhiluba-ja-juhtimisoigus/rahvusvaheline-juhiluba

(NB! Viini konventsiooniga mitteliitunud riigid ei ole kohustatud Eesti juhiluba tunnustama. Eesti juhiloa tunnustamine neis riikides on iga sellise riigi enda otsustada. Ka rahvusvaheline juhiluba ei pruugi neis riikides abiks olla.)

Saatkond võiks ju päringu peale, näiteks Välisministeeriumi lehele riputamiseks, selge ja konkreetse vastuse anda. Pole kunagi ise vaevaks võtnud küsida, aga tuleb vist proovida.

Välisministeeriumi info siin, aga toodud lingilt reaalsete nõueteni jõudmine keeruline:

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/ameerika-uhendriigid/

Hinna-kvaliteedi suhe on reisimise juures üks paganama küsitav väärtus, kui sihtkohale sisulisemalt läheneda. Millist toodet (sihtkohta) siis Kuubaga võrrelda - Venezuela, Hiina vms. Kui eesmärk on päike, siis tõesti ei ole mõtet sinna ronida, saab lähemalt, kiiremini, odavamalt. 5* hotelli saab Aasias soodsamalt, ka head toitu.

Selle sama ametliku lehe andmetel on ju tasuta eta lõpp 31.01.20.  Pikendamise info kajastuks vast seal samuti.

Sain mõned päevad Londonis ainult pangakaardiga suurepäraselt hakkama.

Arusaadaval põhjusel palju praktilisi kogemusi loota ei maksa. Tõenäoliselt teate ise kõige paremini, mis ja kuidas igapäevaselt teha vaja.

Vanuse taha ei peaks asi jääma, kuid palju oleneb, millised lapsed loomult on st kas võiks pigem lennureisi taluda või mitte.

Minule tundub olulisem, et mitu täiskasvanut? Kahekesi võib lennukis istumise probleem tekkida - kus lapsed istuvad? Peavad ka turvarihmaga kinni olema, kui süles. Turvakontrollid kindlasti tüütud.

Mitmekesi olles jalgade alla maha ja magab. Kasutame siiani ka istekohaga lapse puhul. Üksi võib vähe keeruline olla.

Oleneb, mis on kriteeriumiks ja mida tahta. Pigem ise valiks Tai, aga Dubai kasuks lennupikkus, ajavahe, võibolla meeldib kaubanduskeskustes kolada jne.  Phuketil ainult linnas olemisele eelistaks Dubaid.

Ütleme nii, et mägedes läheb jahedamaks. Ella oli nii 17-18 öösel, aga seal kõrgemaidki kohti, kuhu kindlasti satutakse. Teeistandusi on madalal samuti.

Trinidadis saab taksoga randa küll. Tullakse järgi ka, kui aeg kokku leppida.

Ega ju põhjust tea, aga tegin perekonnale grupina ja vastused tulid nii tunni-paari jooksul. E-posti aadressil ei võinud viga sisse minna?

Ise teeksin uuesti.

Varadero rand on igati ilus ja saab tihti ajakirjades samuti kiitust. Arvan, et Varaderot ei tehta mitte maha, vaid rõhutatakse, et ainult sealsetes suurtes hotellides viibimist (paketireisid reeglina) ei maksa just Kuuba kogemuseks pidada. Seda nö lohakalt väljendades võib jääda kõlama mõte, nagu sinna ei tasuks minna.

Ilm võib heitlik olla. Saime jaanuari lõpus nii ilusat sooja kui tuult ja vihma.

Sportlikust huvist vaatasin, peaks olema 0.50 USD liiter st ikka vähe soodsam. Andmed https://www.iata.org/publications/economics/fuel-monitor/Pages/index.aspx

See ei muuda muidugi asjaolu, et lennata on võrdlemisi odav ja et see ei pruugi jätkusuutlik olla. Samas on majanduses ikka edukamad ja vähem edukamad, ning päeva lõpuks paneb turg asjad paika.

Ise vaatasin tripadvisorist mõned siledamad majutused, hankisin omaniku kontakti ja nii ta läks. Neil on omavahelised võrgustikud (käsi peseb kätt) ja lõpuks bronnis üks inimene mulle enamus majutusi. Saatis pildid ja hinnad, mina valisin - asi toimis, majutused olid olemas ja nägid sellised välja ka, nagu eelnevalt piltidel.

Ma juba sportlikust huvist küsin, kas tõesti WINGS õpetus ei toimi (kirjutasin ka eesti keeles)? 

Seda peaks kajastama järgmine video: