Sri Lanka viisa

Tere, kas oskab keegi öelda, kui kaua võtab aega viisa tegemine ja kuidas saab kiiremini. 

Keegi reaalse kogemusega võib kinnitada või ümber lükata, aga 1. augustist peaks saama tasuta viisa saabumisel ja suurt bürokraatiat sellega ei kaasne. Endal veel veidi minekuni ja pole üle täpsustanud hetkeolukorda.

Kas poleks kõige kiirem tee minna Trip.ee Sri Lanka lehele ja üllatuda, et esimene Sri Lankat puudutav uudis on Alates augustist saab Sri Lanka viisa 6 kuu jooksul tasuta.

ETA viisat teevad mitmed eri netilehed ja võtavad selle eest teenustasu 49-69 USD.Aega võtab kuni 3 päevahttps://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/fees.jsp

Uurisin Sri Lanka viisa tegemise vajadust ja saamist erinevatest kohtadest enne kui siit küsisin. Tasuta, turismi eesmärgil sai viisat eesti kodanik kasutada riiki sisenemiseks kuni kuni 31. oktoobrini, sest siis on seal madalhooseg ja peale seda on see viisa ikka tsauline.  Kuna soovin minna . novembri alguses,  siis mind huvitask kui ruttu selle saab, et lennupileteid osta. Sain ka vastuse  -  :) 3 päevaga, tänud MärtT. Linkidest on väga suur abi.  

Ma ei saa ausalt öelda aru, mis info see on siin selline?Milleks maksta viisa eest novembris Sri Lankale minemiseks kui see on ju tasuta?Ise lähen detsembris.Viisataotluse esitasin ametlikul lehel paar nädalat tagasi.Toimingu käigus avanes veel spetsiaalne aken, kus oli selgelt kirjas, et olen viisa lõivust vabastatud ning mingit tasu maksta ei tule.Sama info on selgelt kirjas ka viisataotluse eelvaates (viisa hind = 0 USD):Viisa sain umbes 20 minutit pärast taotluse ärasaatmist. Ma ei saa tõesti aru, miks te väidate, et on mõistlik selle eest kusagil maksta 49-69 USD ning miks ei peaks saama riiki siseneda peale 31. oktoobrit kui Sri Lanka immigratsiooni ametlik lehekülg http://www.eta.gov.lk/slvisa annab hoopis teist infot (sisenemine tasuta kuni 31 jaanuar 2020)?Skriin sealt:Veigo andis ju ka siia teemasse juba piisavalt infot. Oleks mõistlik seda ka lugeda ja mitte oma elu ise keeruliseks teha.

See 31. okt kehtivus oli esiagse plaani kohaselt st vana info, google korjab kõik üles.E.T - kas see eelnev taotluse esitamine on vajalik või tahtsid lihtsalt ette ära teha? Saan aru, et peaks ka lennujaamas saama vormistada.

@ ElCatoSee on taotlus viisa saamiseks, millele tuleb kas positiivne ("jah, sa said viisa") või negatiivne (ei, sa ei saa viisat) vastus.Positiivse vastuse korral on sul viisa juba tegelikult olemas ning saad saabudes lennujaamas selle väljatrükki passikontrollis näidates lihtsalt templi passi ja võid rahulikult edasi minna.Kohapeal viisat taodeldes on asjaajamise ajakulu ilmselt mõnevõrra suurem.Mina eelistan seda teha netis kuna siis on vastus juba varakult teada ja süda rahulik.

Tänud kõigile, kes selgitasid ja abiks olid, eriti    I. T-le veel kord tänud suured. 

Tänud E.T.! Selle lingi põhjal soovib Sri Lanka tõesti pigem eelnevat taotluse tegemist: https://srilankahc.uk/implementing-free-tourist-visa-scheme-for-selected-countries/Minek samuti detsembris, tuleb ära taotleda.

Colombo lennujaam: kui viisataotlus on varem tehtud, siis suundu vasakule (Immigration sildid). Enne seda on VOA. Selle Märdi libainfo viisa kohta võib lihtsalt vahele jätta- kes soovib, saab rahast muidugi alati lahti. Sama 31. oktoobri kohta. Tõesti, inimesed, mis jama te ajate?Minult ei küsitud isegi viisa väljatrükki ja vähem kui minutiga olin läbi. Samal ajal maandus Rossiya lend ja kõigil olid mingid probleemid. Ainuke värk on see, et passi pannakse 30 päeva kleeps, kui on plaanis pikemalt olla, tuleb viisa pikendust taotleda.Colombo lennujaamast buss kesklinna 200 kohalikku (1 USD). Seal ootavad tuki-šaakalid. Ära usu jutte by the meter, üle 300 kesklinna hotelli sõit ei maksa. Esimene pakkumine oli 6000.

Palun infot, kuskohast läheb Colombost buss lennujaama ja kas see on express ilma ümberistumiseta?

Bussi juurde jõuad, kui lähed lennujaamast väljudes vasakule, siis on värvad ja suur silt Bus Stand. Colombos on asi veidi tricky, Bussijaamas pead küsima. Läheb otse ilma peatusteta (ok, mõned peatused rahva soovil on).

Juhul, kui keegi plaanib Sri Lankasse pealt 30 päeva jääda, siis see lõbu on juba tasuline. 2174 ruupiat ehk ligi 11 eurot ja nii 5 tundi sinu elust, pluss tukimeestega "vestlus". 

Praeguse seisuga on Sri Lanka viisavaba kuni 31.jaanuarini 2020. Kuna meie jõuame sinna 28.jaanuaril, siis tegin ka just täna igaks-juhuks ETA lehekyljel E-viisa taotluse ära ja kuigi viibime Sri Lankal vähemalt 2 nädalat, ei kujunenud see probleemiks ning sain tasuta viisa ilusasti meilile.

Tere,Plaanis Sri Lankal olla 11.01-01.02. Selgub, et riiki sisenemine on tasuta kuni 31.01.2020. Kas riigist väljumiseks peab ka mingit tasu maksma? 

Ilmselt mitte, sest 31.01.2020 on minu arusaamist järgi kuupäev, kuniks 30-päevaseid tasuta viisasid jagatakse. Igal juhul peaks sa selle selgeks saama, kui teed eelnevalt e-viisa taotluse ära.

Tere! Kas on veel kellegil infot selle kohta, kas viisa saab kohapealt lennujaamast? Kas ka mingeid vaktsiine nõutakse?

Jah, viisa saab kohapealt. Selleks on seal eraldi saba. Vaktsiine ei küsitud.

Tere,

kuna ka mul plaanis külastada Sri Lankat, siis tegin siinse foorumi õpetuse kohaselt ETA taotluse. Sain ka automaatse teate meilile, et minu ETA taotlus on heaks kiidetud.

Küsin, kas see meilie tulnud teade ongi nüüd siis luba, või pean ootama veel mingit ametlikku kinnitust.  Kas saab selle ETA numbri järgi staatust kontrollida?

Tänud info eest!

See ongi luba.

Võid rahulikult kohale lennata.

Südame rahustuseks võid selle meili ka välja printida ja igaks juhuks kaasa võtta.