Stockholm-Alesund

Plaan minna Norra Alesund´i autoga. Pole ennem käinud. Olen otsind siin teemaksude kohta ja täpset infot ei ole leidnud ja millist marsuuti minna! Navi näitab pea 1000 km otse Stockholmist Alesundi. Millega arvestama peaks? Äkki keegi jagaks infot kui tüliks pole:)

Meie oleme kasutanud marsuuti Kongsvinger-Hamar-Lillehammer-Dombas-Andalsnes-Alesund. Sellisel juhul väldid teemakse ja praame. Läbi ei pea ka sõitma Oslost, mis võtab palju aega ja raha, tipptunnil võid kaotada seal kohati 3-4 tundi. Tee on ilus, peale Lillehammerit võimsad mäed, kosed. Fjordid algavad Andalsnesist, spinningud ja landid kaasa!;)

Konksvingerist sõites on küll teemaks, seda saab Esso tanklas maksta. Sisesta navvi "väldi maksustatud teid".

Palju hetkel diisli hind on keegi teab?

11.05 kuni 11.70 , vähemalt Trondheimi kandis.

Enne kui otsustate vältida tasulisi teid arvutage endale välja, kas see on yldse kasulik. Mõnes kohas tuleb tasuta teid kasutades sõita nii suur ring, et juba ainuyksi kytusekulu on suurem kui teemaks. Kui veel aeg juurde arvutada, siis võib tasuline tee osutuda odavamaks kui tasuta.

Sake 31 pakkus täitsa okei marsruudi, mida samuti kasutasime. Alesund on Norras nähtud linnadest kahtlemata ilusaim ja tee sinna läheb pärast Kongsvingerit (mida me küll poolkogemata vältisime) päris huvitavaks. Kui viitsimist, saab lähemalt kaeda e-raamatukogust http://e-raamatukogu.com/ Seal on reisikiri üleval koos kaartidega ja ilusamatest kohtadest pildid juures, pealkiri on "Fjordide ja mägede kuningriigis." Kõige igavam on sel teel kahtlemata Rootsi läbimine.