trip-krainetrip-ukraine-dark
Stockholmi poed 6.01 avatud?

Hei! Kuulujutu järgi on poed kolme kuninga päeval, mis on siis 6. jaanuaril, Stockholmis suletud. Ise mõtlen, et mis eriline püha see siis nende joks on, aga mine sa neid rootslasi tea. Kas keegi targem oskab kuulujuttu kummutada või tõeks kuulutada? Aituma

ja mitte ainult Rootsis, vaid köigis Pöhjamaades. Ja see on pyha. Ja et mis eriline pyha see siis nende jaoks on..- no väga solvav möte yhe vägagi kristliku rahva suhtes, aga eks see möte antakse eestlastest ateistidele andeks.

Trettondedag jul(6. jan.) on kirikupüha (viimane suur püha mis kuulub jõulude tähistamise juurde).

Kas suletud on ka suured kaubamajad kesklinnas? Nt kas ei ole nii, et avatud kuni kella 2ni? Tänan

Suured kaubamajad ja teised suuremad poed linnas ja ostukeskustes ei ole suletud. Arvatavasti on nad avatud umbes 11.00 kuni 16.00 või 17.00 mis on pühapäevadel ja teistel pühadel normaalne.

Åhlens kl. 11-18. NK on suletud. Ise pakun, et PUB vöib ka vabalt avatud olla (kuni kl. 17-18). Gallerian on avatud, iseasi, millised butiigid/kpl. seal avatud on ja mis kellani.

Rootsi, erinevalt Eestist, on riigina tihedalt seotud kirikuga- kirikupyhad on ka riigipyhad. Nii on veel siin kirikupyhadest (lisaks Jöulude ja Ylestöusmispyhale) kalendris punane Kristuse Taevaminemisepyha, Nelipyha, Köikide Pyhakutepyha, mil köik kaubandus on suletud.

Me käisime ning kusagil ei tekkinudki sellist küsimust, kas on avatud. NK oli samuti avatud, aga sinna said vaid kliendikaartidega sisse. Seega jah, võib järgmine aasta sel ajal minna küll!