Stockholmis jalgsi sadamast Gröna Lundi?

Olen kaartidelt välja uurinud jalgsi teekonna Tallinki sadamast Gröna Lundi. Väidetavalt on see 3,9 km ja aega võtab ca 50 minutit. Kuna ma ei ole varem Stokholmis käinud, siis esitan mõned küsimused käinutele ja teadjamatele: Kas vahemaa vastab tegelikkusele? Kas sild Djurgardenisse (Djurgardsbroni mööda) on jalgsi ületatav või on see ainult mootorsõidukitele? Kas selle marsruudi jalgsi läbimine on üldse mõeldav? Kuna olen Rootsis pühapäeval, siis on alternatiiviks läbida teekond kahe bussiga (1 ja 44). See variant ei tundu mulle kuigi mõtekas.

Jah, vahemaa vastab tegelikkusele. Sillast üle saab jalgsi. Ja jalgsimatk on mõeldav täiesti ,kuigi bussiliiklus on Stocis väga hea ja pole keeruline.

Aeglaselt jalutades arvesta vähemalt tunniga, kiirelt saad jah 45-50 min hakkama. Sild on jala ületatav.

Uurisin nüüd veel neid ühistranspordi valikuid. Leidsin veel sellise variandi, kus tuleb

  1. sõita metrooga T13 Gärdet->Karlaplan
  2. minna sealt edasi bussiga nr 44. Karlaplan->Liljevalchs/Gröna Lund See peaks võtma poole vähem aega ehk siis miskit 20 minutit. Seoses sellega küsin, kas Stockholmis käib ühistranspordis liikumine üksikpiletitega (st iga ümberistumise eest tuleb maksta) või tunnipiletitega? Mulle on jäänud mulje, et tunnipiletiga, mis maksab 30 SEKi (tund alates ostuhetkest või transporti sisenemisest?). Kas Gröna Lundi juurest on olemas aparaat, kust saab selle tunnise pileti osta?

tom1967, vajan su abi, vasta mu sõnumile.

riba (ostsime laevast) aeg hakkab lugema hetkest kui metroos või bussis lüüakse kellaaeg piletile.