Sudaani Punase mere rannik

Kas kellelgi on kogemust Sudaani Punase mere randadega, eluga seal ja transpordiga sinna?

Mingit erilist rannaelu seal tõenäoliselt ei ole. Sukeldujaid vist ikka käib. Sudaani rikkamad noored eelistavad Eritrea randu, kus on ka odavat alkoholi ja üldse elu lõbusam.

0
0

Suure tõenäosusega ootab ees mitusada kilomeetrit tühja randa, asustusele lähemal teevad pered nädalalõpul (s.o. neljapäev ja reede) autoga mere äärde väljasõite ja ongi kõik.

Sudaani viisa saamine on omaette kadalipp, mis võtab minimaalselt 3-4 nädalat aega, sest pabereid kontrollitakse Khartoumis. Nõutav on kas kutse või hotelli broneering (hotellist). Võimalik, et Addises saab viisa lihtsamalt.

0
0

Aitäh! Sudaidan jääb kindlasti ära.Kummaline, et riigid teevad viisa saamise oma maale raskeks? Aga Eritrea?

0
0

Eritrea viisa saab Stockholmist. Aega peab varuma vähemalt 1,5 kuud, põhiline aeg kulus dokumentide liikumisele. Kinnituse sai üsna kiirelt u kahe nädalaga. Ma ei tea, mis on reisi eesmärgiks. Kui lihtsalt rannapuhkus, siis pole Eritrea ka tõenäoliselt kõige lihtsam ja odavam sihtkoht. Kui eksootiline sihtkoht koos väikse rannapuhkusega, siis peaks sobima. Mingeid normaalseid rannahotelle seal ei ole, aga midagi pakutakse. Metsikut liivast randa on samas palju. Probleemiks võivad osutuda kohalikud reisiload. Viimastel andmetel saab Asmarast rannikule ainult auto ja autojuhiga. Kui autojuhti ette näidata ei ole, siis luba ei anta. Samas ei pea see autojuht kogu aja sinuga rannas vedelema ja tagasi võib tõenäoliselt suvalise sõidukiga liikuda, sest luba on juba olemas.

0
0

Reisi eesmärki teadmata on tõesti midagi raske soovitada, aga asjaajamise seisukohalt võiks kaaluda ka Somaalimaad ja Adeni lahte. Addises saab viisa poole tunniga (50 USD), liikumine keskmiselt lihtne või keeruline (pikem jutt), vajalik mitmekordne Etioopia viisa, kui Etioopia kaudu liikuda. Täiesti turvaline, igas hotellis tasuta wifi, toa standardhind 20 USD, ainult sularaha.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased