Sukeldumisreisile väikese lapsega

Tere!

On suur huvi sukeldumise vastu. Korra sukeldusin Hurgadas 3 aastat tagasi, seal esimene sukeldumine oli super, teise sukeldumise järel tuli selline peavalu, et oksendasin. See oli kohutav. KArtsin et mulle sukeldumine ei sobi. Eelmisel aastal mais käisin aga Eestis tuttavaga Tamsalu kandis sinijärves sukeldumas ja ei tulnud mul mingit peavalu, ilmselt oli proleem Hurgadas balloonis olevas õhus, seda arvas see instruktor kellega sinijärves käisin.

Tahaksin teha kursused ja rohkem sukeldumisega tegeleda. Aga mul on mure selline, et kasvatan üksinda hetkel 1a ja 3 kuu vanust tirtsu. Kuidas näiteks oleks võimalik temaga Taimaal sukeldumisreis? kas laevale saab kaasa võtta teda ja kas keegi vaövaks teda kui vee all olen? Või kas ma pea kartma, et taimaal keegi ta mul ära varastab?

Kuhu veel kannataks minna sukeldumisreisile? Euroopas, Aasias jne?

Muidu oleks hirmus soov teha pikem reis aasiasse aga ei tea kuidas see küll lapsega kahekesi õnnestub? Lisan selle küsimuse ka teise rubriigi alla, et nõu saada, siinkohaks paluks teadjate soovitusi sukeldumise osas.

Ja kas on on võimalik et selline peavalu ja oksendamine kordub? Ma ei saa ju kontrollida seda mis nas balloonidesse panevad.

tänades!

Ei tahaks kritiseerida, kuid kuidas üldse selline mõte et jätaksid nii väikese lapse pikemaks ajaks (sukeldumine ei kesta ju vaid 15 mintit) inimeste kätte kes eesti keelt ei räägi ja temast aru ei saa. Lapsele võib see olla nii vaimne trauma (jäädes üksi võõrastega kellest ka tema aru ei saa) kuid ka füüsiline (nt vietnamis ei osatud midagi peale hakata päikesepiste saanud inimesega). Soovitaks pigem laps koju jätta, et maksimaalselt seigelda, või siis oota kui laps suuremaks saab ja asjadest rohkem arusaama hakkab. Ja kui googlisse antud teema sisse toksida siis on näha, et ka lapserööv pole Tais välistatud ning ilmselt ka mitte teistes Aasia riikides - http://www.thaivisa.com/forum/Kidnap-Alert-Khon-Kaen-t198760.html

Jah, ilmselt on see õige, et ma pean pigem ootama kui ta kasvab. Võisiis saama omad sõbrad/tuttavad kaasa reisile.

alati sa ju enne proovid kuival maal/paadis oma varustust ja ka hingad läbi regu- kui sealt mingit kõrvalmaitset ei tunne, siis peaks olema OK. Tasuks ka eelistada PADI 5* operaatoreid, kelledega peaks olema kvaliteet garanteeritud. Kui sul on laps, siis tee see kursus ikka Eestis ära, sest ega see nii 1, 2 ka ei käi- loengud( teooria) ja basseinitunnid ning meretunnid( praktika) võtavad omajagu aega. Kiirkorras mingi 3- 4 päeva vist tehakse Tais, aga parem oleks mitte kiirkorras teha. Last saab jätta ka Tais spetsiaalsetele hoidjatele- nii väike laps loeb niikuinii rohkem miimikat kui sõnu ehk siis pole vahet mis keeles temaga rääkida. Iseasi, kas julged( mul pole õnneks vajadust olnud kellegi võõra kätte last jätta, seega ei tea kas isegi söandaks, aga olen kuulnud, et hoidjaid pidi ka päris professionaalseid olema). Kui litsents käes, siis võiks veel mõelda Taisse sukelduma minemise peale, sest siis ei peaks nii pikalt last hoidja kätte jätma. Kohti, kus Tais sukelduda peaks jaguma küllaga. Tasuks ainult ikkagi vaadata kummal pool vastavalt reisiperioodile, sest vihmahooajaga kannatab seal puhata küll, aga nähtavus sukeldumisel võib jääda päris kesiseks.

www.topdiving.ee Ootame kursusele :)

Vali hoolega oma sukeldumisoperaator, võimalusel vaata, kus nad näiteks oma ballone täidavad, küsi litsentsi näha jne. Enne sukeldumist keera balloonil kraan veidi lahti ja nuusuta õhku. Peavalu võid ka siis saada, kui hinge kinni hoiad vee all (co2 mürgitus).