Surat Jalan Paapuas

Kas on kellelgi kogemust Jayapuras Surat Jalani saamisega (Baliemi orgu)? On see ühe päevaga reaalne ?

Tänan. Avalduses tulevat kõik külastatavad kohad üles lugeda. Kas piisab Wamena ja Baliemi org, või tuleb külasid ükshaaval nimetada? Kas võlusõna "ruupia" mõjub ka politseijaoskonnas? Kas keegi kuskil seda luba näha ka tahab? LP foorum soovitab loast hunniku koopiaid igaks-juhuks teha.

Peaks piisama Baliemi oru nimetamisest ja mitmes kohas seda luba tõesti kontrolliti. Iga kontroll tahab ka koopiat ja koopiad tasub kohe Jayapuras ära teha, Wamenas pole koopiamasina leidmine just lihtne ülesanne. Tundus, et väikse kingituse vastu pole Jayapura politseiametnikel midagi ning teoreetiliselt peaks see loa saamise protsessi kiirendama. Kõik sõltub muidugi konkreetsest ametnikust ja raha pakkumisega tuleb alati ettevaatlik olla.

Saabusime 1,5 kuud tagasi. Terve Jayapura lennujaam oli orantsides riietes mehikesi täis kes pakuvad seda teenust ja sebivad ka pileti Wamenasse. Piletit sinna pakuti ametlikult alles mitme päeva pärast. Võibolla oleks ka saanud ise osta ja kes teab mis ajaks, kui oleks seisnud õhtuni elavas järjekorras. Mis on kindlasti omaette kogemus, kuna kõht peab koguaeg vastu eesseisja selga olema sest muidu trügivad rautselt vahele. Saime paari tunniga paberi ja piletid järgmiseks hommikuks ning maksime tüübile peale 400000 ruupiat ja sedagi vaid viisakusest kuna ta enne rääkis, et see on tasuta. Tema suurem huvi oli meile tuur pähe määrida millest me muidugi loobusime alles siis kui paberid olid korras. Olime 3ekesi. Tagasi piletit ei soovita osta sest sellega probleeme ei ole ja on ametlikult poole odavam sest kaupa sinna veetakse samade lennukitega millega reisijaidki. Tuurid ja kõik muu kohapealt ning hind on päris hästi veel sealgi tingitav, nagu ikka. Siis vaatad millal tagasi tuled ja eks need külad ole sarnased kui just ei lähe Korowai tuurile, mis endal langes juba ilma tõttu välja. Seega otsusta kas sul on vaja mitmeid külasid vaadata ning kas seda sea janti on lisarahaeest vaja sest nad keksivad su ümber ka ilma selleta. Õlut praktiliselt ei ole, ehk siis kallis (300g 50-60000-) kui hästi otsida ja sedagi vaid Wamenas. Põnevaid seiklusi.

Kas tuleb arvestada, et Jayapura - Wamena lennukid on välja müüdud? Läheme Paapuasse 6.mai paiku. Midagi pole ette broneeritud, sest pärimistele maili teel vastati ulmeliste hindadega.

Parandasin vea. Muu jutt peaks kehtima. See maili värk nendega on mõtetu. Kõik oleneb muidugi inimestest kes missugust eelnevat orgunni vajavad ja selle eest võetakse ka raha kuid alati võib juhtuda ka vastupidi kui eeltöö on tegemata.

Saada mulle mailile mingi oma kontakt, küsiks veel hea meelega üht-teist. uza@hot.ee

Jayapurasse sõita ei ole vaja. Luba väljastab ka Sentani regionaalne politseijaoskond, mis asub lennuväljast 5 km kaugusel. Võtsime mootoratta-taksod, kutid teadsid täpselt, kuhu sõita. Asi võttis aega pool tundi, siis tõid nad meid lennuväljale tagasi. Kokku maksime 40 000 ruupiat.