trip-krainetrip-ukraine-dark
Suvel Austrias suuskadega

Tere, kas keegi on käinud suvel Austrias mõnel liustikul, eriti huvitab Stubaier Gletscher, tahaks jaanipäeval minna:)

Olen käinud suvel Hintertuxi liustikul. Päris tore on, õhtul saab orus lehmakellade kolina saatel tšillida. Jaanipäeval peaks tingimused veel päris head ka olema, sel aastal oli kevade lõpp väga lumerohke. Riskantsem on suve lõpupoole, näiteks eelmisel aastal nägid liustikud siis väga koledad välja. Ära siis päikesekreemi unusta, isegi kui ilm on pilves. Ma lakkusin nädal otsa pärast haavu.

Stubais olen käinud mai lõpupoole, täitsa sõidetav oli, keskmise suurusega keskus, enamus lifte lahti. Seal on ka muidu ümbrus tore matkamiseks vms. - vähese asustusega metsane org, mis lõpeb liustikuga. Suvesuusatamisesks on valida veel nt. Hintertux, Kitzsteinhorn, Pitztal, Mölltaler Gletscher, ehk veel midagi. Käinud nendest olen Stubais, Kitzsteinil ja Hintertuxil. Kõige paremad šansid annaks ikkagi Hintertuxile. Ehkki Stubai meeldis just oma atmosfääri ja eraldatuse poolest.

Hintertuxis eelmine aasta 14.juulil sõideti veel mäel üsna usinasti suuskadega. Meie ise suuskadel ei olnud aga sõitsime 3250 meetri kõrgusel merepinnast snowtuubidega. Seega kui jaanipäeva paiku seal kandis siis peaks tõenäoliselt täitsa asjalik lumi kõrgel mägedes veel olema. Päikesekreem peab kindlasti ligidal olema, sest päike on ikka väga ere ja paitab hoolega.