Tahaksin külastada Iraani

Kust oleks kõige soodsam lennata Iraani ja mis hinnaga edasi-tagasi piletid võiksid olla? Kui palju maksab Iraani viisa? Äkki on kellegil teavet.

Lähimad otselennud väljuvad Stockholmist ja Moskvast, hinnad vastavalt ca 8000 ja 5000 krooni. Viisa maksab 10 eurot, ooteaeg 3 nädalat, saab Helsingist.

Võimalik on minna ka läbi Riia balticairiga istanbuli ja sealt ntx rongi või lennukiga edasi teherani. Rongi sõit kestab kyll 3 päeva, kuid kogemus on hindamatu. www.airbaltic.com www.rajatrains.com www.turkeytravelplanner.com/trans/Train/trans_asya.html

Ma ise läksingi läbi Istanbuli ja tulin tagasi läbi Armeenia (lennukiga Jerevanist Moskvasse, sealt rongiga koju). Soovitan soojalt. Veel võib lennata AirBalticuga Bakuusse ja sõita sealt bussiga Teherani.

ka variant läbi Riia Bakuusse (airBaltic), sealt bussiga Astarasse (piiril) ja jala üle. Buss Riiga 230 kr, Riia-Bakuu 1941 kr, Bakuu-Astara ca 5 usd oli eelmise aasta oktoobri lõpus. Need kõik ühe otsa hinnad, sest tagasi sai tuldud läbi Tansaania. Iraani viisa Helsingist 15 eur (soomlastele 50 :).

Uskumatu, et Riiast Bakuusse bussiga saab. Aga ilmselt oleks siis vaja ka kahekordseid Vene ja Gruusia transiitviisasid, kuna reisil läbib buss ka neid maid.

Eeeee.... Riia-Bakuu oli nipitiril ikka lennukiga mõeldud... seda vahemaad bussiga läbida ei oleks vist eriti mõistlik :-)

Riia-Bakuu läksime tõepoolest lennukiga. Ma ei tulnud selle peale, et AirBaltic ka bussireise korraldab...

Sorry! Panin kogemata veidi pada. Võib-olla siis ehk lendbussid nimega AirBaltic. Hehee!

Mul jäi tegelikult kogemata märkamata, et kirjutajal oli AirBaltic sulgudes äramainitud. Ja kuna Riia kaudu läheb busse küll igasugustesse huvitavatesse kantidesse, nagu näiteks Pariis, siis ma algul mõtlesingi, et miks mitte ka Bakuu bussiliin.

Milleks panna ise oma elu ohtu ja sõita sellisesse riiki, kes hakkab kohe-kohe tuumasõda pidama ja vangistas alles 15 meie liitlaste sõdurit ning kavatseb nad hukata?

Tahate end ise terroristidele inimkilbiks pakkuda? Kui teil seal häda käes, siis peab meie riik hakkama teid sealt vabaks ostma. Maksumaksja raha eest muide!

Ka Välisministeerium ei soovita oma kodulehel sinna sõita. Minu meelest võiks see olla lausa keelatud!

Selle eelmise kommentaari kohta ei oskagi midagi öelda. Tummaks võttis. Oijahh, keskmine eestlane on saabunud.

infot tuumasõja alguse kuupäeva kohta ootab kindlasti kannatamatult liitlasvägede juhatus. Ka muu siseinfo, nt tuumarelva olemasolu ja meremeeste hukkamise üksikasjade kohta, on teretulnud. Inimkilbiks keegi vaevalt reisijat seal võtta kavatseb. Kohalike ülisõbralikkus ja odava diisli hais taksodes on aga küll asjad, mis hulluks võivad ajada.

Kindlasti oskab Martu meile anda lingi VM soovitusele Iraani mitte sõita. Sest sa ju lugesid seda, mitte ei mõelnud välja, onju? Rohkem peavoolu massimeediat, vähem isiklikke kogemusi, ojah...

Mul ei ole iseenesest midagi brittide vastu. Aga samas pole ju sugugi kindel et need britid, kes iraanlaste poolt vangistati ei olnud Iraani vetes.

Aga teine värk on see, et kui meist kedagi kasvõi Iraanist väljaostetakse, siis läheb see maksumaksja raha vähemalt täie ette.

Kui meie Riigikogu saadikud pumpavad lisaks oma suurtele palkadele kõiksuguseid bensiinihüvitisi ja muid hüvitisi. Mõnel bensiinihüvitise küsijal polegi autot, siis aidata mõni matkafänn kusagilt teisest maailma otsast välja polegi nii paha rahakulutus. Nagunii raisatakse miljoneid kroone pidevalt kusagile mõtetusse korstnasse.

Tuumasõjaks võib minna juba sel suvel, Iisrael on ise lubanud, et kui midagi ette ei võeta, siis tegutsevad nad ise. Tegutsevad aga nii, et annavad ennetava löögi nagu nad on seda ka enne teinud. Kui Iraanil on nüüd tuumarelv olemas, siis võivad nad vabalt püüda seda kasutada ja siis ongi tuumasõda käes!

Mis puutub inimkilpidesse, siis on moslemid ju kavalad, ka timukas-Saddami ruttasid kaitsma ju tuhanded lollid vabatahtlikud kes tahtsid nii sõda ära hoida. Iraani reisijatega võib juhtuda sama asi.

Katsuge juba aru saada, et maailm ei ole mingi ühine suur ja lõbus kodu kus võib kõikjal hängida palju tahate. Iraanis võidaks teid lihtsalt kraana otsa üles puua, see on väga lihtne. Näiteks üllatuslikult avastatakse teie seljakotist narkotsi...

Kui Su seljakotis on narkots, siis kas see on üllatus Sulle, et üles leiti või iraanlastele:):)

Asi selles, et see narkots lihtsalt tekitatakse su seljakotti! Te olete ikka täiesti naiivsed inimesed, Iraan pole teil jalutuskäik kuskil Euroopas, see on meie kui USA liitlaste suhtes vaenulik maa (nimetame asju õigete nimedega) ja see, et kuskil külas mõni iraanlane teid hästi vastu võttis ei muuda nende ametlikku poliitikat.

Minul ükskõik, minge või lõuna-Afganistaani või Pakistani, aga pärast ärge hakake meie riigi käest lunaraha kerjama. Mul täitsa ükskõik kui teil seal pead otsast lõigatakse.

kas räägid isiklikust kogemusest? oled mõnda hiljutist Iraani reisikirja lugenud? või kus sa nii targaks said?

Martu, kas on Sinul või Su lähituttavattel ka reaalne kogemus narkotsi kotti sebimisega või lahmid lihtsalt lambist. Olen palju araabias rännanud ning võin julgelt vastu vaielda. Ka Iraani koha pealt: Aga kartlikud inimesed võivad reisida sellistesse toredatesse riikidesse nagu Soome:); ka Läti on ju ikkagi välismaa: Päikest teile