trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai viisa Helsingist ilma tagasilennupiletiteta

Kas on lootust saada Tai viisat Helsingist ilma tagasilennupiletiteta? st kui on plaan piletid osta tais kohapealt..? kellegil kogemusi ehk? Tänud :)

Muidugi on võimalus, aga seda ma ei soovita, sest see pole just seaduslik :) Et kui on keegi lennufirmas või reisibüroos tööl, siis teeb mingi broneeringu sulle, ja siis trükib selle sulle välja. Seejärel võtab ta selle muidugi maha, ja asi ants. Seda esitledes nagu e-piletit on see Tai Saatkonna jaoks piisav tõend. Noh, igastahes mina pole sulle sellisest võimalusest rääkinud :) Aga teoreetiliselt see on nii võimalik, ja ma tean ka inimesi, kes nii on teinud. Aga mitte nii, et neil pileteid poleks olnud, vaid et nn. avatud tagasitulek olnud. Määramata kuupäevaga. Mille vabade kohtade olemasolul kindlaks määrab, kui tagasi tahab lennata. Lihtsalt tahetakse, et oleks määratud kuupäev eestlastel tagasitulekuks, kui tahab viisat. Aga miks sa piletit varem ära ei osta, ja miks sa arvad et see seal parem või odavam variant oleks. Viisarikkumisega vahele jäämine võib suhteliselt õnnetult lõppeda. Kuidagi kahtlane see värk sul nagu.

Mu elukaaslane tegi mulle üllatuse ( ta ise on norrakas, st ei vaja viisat) ja ta ostis ühe otsa piletid, st seal vaatame millal tagasi tahame tulla.. ma loodan siiski seaduslikult viisat saada :) st saatsin asjad ära koos kaaskirjaga.. ja nyyd loodan et läheb läbi... ja kui ei saaa viisat siis peab ostma mingi pileti ikka ennem ära ja siis piiri pealt viisat taotlema... ohh sa ei andnud mulle üldse lootust juurde :( aga aitäh vastamast sellegipoolest :)

Natuke ju ikka andsin :) Et sellise ajutise broneeringu saab teha ja.....oeh, seda on raske seletada. Ma olen ise teinud. Selline lugu siis oli. Tahtsin piirilt viisat saada. Tagasipilet oli....noh avatud siis. Aga oli olemas. Mind ei lastud Kopenhaagenis Thai Airways´i peale, ja sõimati nägu suht ropult veel täisgi, sest süsteem näitas neile, et eestlasel peab olema määratud kuupäevaga tagasisõidu pilet, et Tai piirilt viisat saada. Nimelt on lennufirma vastutav selle eest, et reisija dokumendid korras oleks. Ja seda nad ka kontrollivad. Lihtsalt muidu on nii, et sinnamineku lennufirma peab sind oma kulu ja kirjadega pärast tagasi ka lennutama, kui midagi valesti on. Ma suurest kurbusest suundusin siis Kopenhaageni linna peale, avastasin baari, kus oli happy hour, ja lisaks sai ka suitsetada! Milline mõnu. Võtsin end päris vipsi, ja mõtlesin, et, damn, ma pean veel proovima. Ja proovisingi õhtul ühe teise lennufirma peale. Sain peale. Nad seekord ei kontrollinud seda tagasisõidu pileti asja. Muidugi olin ma vahepeal Eestist lasknud emailiga selle ajutise, kinnitatud e-pileti ka saata, ja Tai piiril oli see nende jaoks vägagi piisav. Vot nii on lood. Päris jama, kui kuskil piiril tagasi saadetakse. Veel hullem, kui Taist. Oled juba peaaegu kohal, aga......sellepärast ei tahagi ilusioone luua. Aga miks ma ei taha liigseid lootusi anda, on, et ennem oli Soomes Tai konsulaat, aga nüüd saatkond. Millegipärast, ja meie kahjuks, on nüüd nii, et saatkonnaga on palju raskem asju ajada. Nad on palju rangemad ja viisadega vaatavad ikka päris korralikult, mida annavad. Rohkem kehtib see siiski nende kohta, kes Tais resideeruvad, aga peavad oma kodukohas uut viisat hankimas käima. Eestlased lähimas, vastavalt siis Soome omas. Kui ennem oli neil lihtne (niivõrd-kuivõrd) seda pikemat viisat või elamisluba saada, siis nüüd on ikka päris halvasti asjadega. Aga sa tegid väga hästi, et neile ikkagi selle viisanõude ära saatsid, sest kes teab :) Soovin igatahes edu, ja loodan, et nad sulle selle ka annavad!

eks ma annan teada siis kas sain või ei :) nyyd lähipäevil peaks mu asjad neile kohale ka jõudma.. eks siis ole näha kuidas saab või ei saa :)

ära mine tühja taskuga, kasvõi fiktiivne pilet tagasituleku kohta peab kaasas olema ! Pärast kirud ennast maa põhja, kui ei ole, sest sellist bürokraatiat nagu Tais, annab euroopast otsida

leidsin odavad lennupiletid tagasi - tai-sri lanka-frankfurt umbes 6000 eek.. kui neil saatkonnas häda on, siis võin ju need ära osta ja meiliga neile saata järgi? ja siis peaks kindlasti saama viisa? helistan neile homme:)

helistasin saatkonda, viisa on passis ja pannakse teele kolmapäeval :D tagasilennupiletit mul neile näidata ei olnud :)

täna sain kätte passi (postiga) .. aega läks 10-11 päeva :) olen rahul :)

Väga tore! Mul on hea meel, et asjad sul lahenesid! Ilusat sõbrapäeva ja kenat reisi Taisse ka :)

ilusat sõbrapäeva Sullegi :)