Viimased kommentaarid

www.kayak.com on website, kust saad bookida ja head hinnavõrdlust teha. Mitte ainult Miami hotellide, vaid ka muude linnade kohta.

Milleks inimesed meil google.com olemas on!? Pane otsinguks bangkok hotels, või bangkok accomodation sisse näiteks, ja hakka sõeluma. Ma arvan ka, et 1800 tai raha on nagu liiast, kuigi selle eest peaks hotell hea olema. Aga saab nii 600-1000 tai raha eest ju ka, ja täitsa normaalseid hotelle. Peaasi, et oleks elu keskel. Kas Silom piirkond, Sukhumvit´i piirkond, Siam Square, või Khao San. Sest taksoga linnast lennujaama on igalt poolt enamvähem sama hind ju. Muretsemiseks pole põhjust, sest küll see õõmaja seal mõistliku hinnaga leidub, sest Bangkokis on hotell hotellis kinni. Natuke internetis otsimist ja tshekkimist, ja küll sujub :)

Mina olen oma tuttavatele kaugetes ja soojades maades rääkinud Eestist ilusaid lugusid, ja samuti jutustanud tõsiasja, et meie meri on külm, ja talvel laua jääs. Aga ka, et meie Soome lahes elab kuri ja hiigelsuur veevärvi inimsööja jäävaal, kes hea meelega ujuvaid inimesi ühe ampsuga alla kugistab, ja et inimesed on talle lausa üks lemmikmaiustusi. Nam-nam. Suu ammuli kuulavad nad seda juttu, ja vangutavad vaid uskumatult pead, ise samal ajal kahevahel olles, kas uskuda või mitte. Kuna ma suudan sellist muinasjuttu rääkides väga tõsist näoilmet hoida, ja ei reeda ennast mitte karvavõrdki, on osad seda ka uskuma jäänud, sest kes seda ikka teab, mis seal kummalisel ja kaugel maal Eestis toimub. Ikkagi tuhandete kilomeetrite kaugusel asuv kummaline ja hoopis teistsugune maa ju. Kes teab, mis kummaline maa see selline on :) Jääkarud ju jalutavad meil ringi, ja põhjapõdrad magavad lausa esikus :)

Noh, tõsisemalt rääkides, on Eesti siiski üha äratuntavam. Muidugi on inimesi, kes hästi teadlikku nägu tehes noogutavad, et jajaaaa, tean-tean, Astooria. Niisiis elame me mõnede arvates hotellis :) Mõnel puhul on aga üllatusi missuguseid. Nagu näiteks, et jälle see küsimus, kust siis ollakse, ja sina vastad tülpinult, Estoooonia, selle järel nina alla pobisedes, et what ever, niikuinii sa ei tea, mis asi see Estooonia on. Aga oh seda imestust siis, kui inimene selle peale lausa solvunult teatab, et vot tean ikka küll seda sinu Estoooniat. Et Tallinn pealinn, inimesi nii ja nii palju, ja varukast veel lausa hulgi igasugu fakte otsagi, nagu juustu pitsale. Mille peale on juba minu kord suu ammuli, ja veitsa piinlikult talle otsa vaadata :) Päris lahedaid asju juhtub vahest ka. Mul Tais on üks lemmikbaar. Selle baarmen muidugi teab ilusti, kus Estooonia asub. Nii, ja igakord kui keegi minult seal taas küsib, mis-mäh see Estooonia on, muutub see baarmen selliseks naljakaks. Pööritab silmi, ja hästi tähtsa ja teadliku näoga toksib sõrmeotsaga baarileti peale kaarti joonistades, et vaata juhm, see siin on Estooonia, see Finland, see Russia, see Latvia, see Rootsi. Vaatab inimesele sellise näoga otsa, umbes et kuidas sa saad sellist asja mitte teada. Hästi tähtsalt :) Mina muidugi olen leti all naerust kõver :) Niisiis ajab ta ilusti seal kaugel Tais, oma kena baarileti taga, Eesti tutvustamise kampaaniat :)

Siam Paragonist üle tee on väikeseid mõnusaid poekesi tõesti. Ja samas kõrval ka see MBK kaubamaja. Ja Suan Luangi nightmarket on seal samas üle tee Silomi tee otsast.

Väga tore! Mul on hea meel, et asjad sul lahenesid! Ilusat sõbrapäeva ja kenat reisi Taisse ka :)

Natuke ju ikka andsin :) Et sellise ajutise broneeringu saab teha ja.....oeh, seda on raske seletada. Ma olen ise teinud. Selline lugu siis oli. Tahtsin piirilt viisat saada. Tagasipilet oli....noh avatud siis. Aga oli olemas. Mind ei lastud Kopenhaagenis Thai Airways´i peale, ja sõimati nägu suht ropult veel täisgi, sest süsteem näitas neile, et eestlasel peab olema määratud kuupäevaga tagasisõidu pilet, et Tai piirilt viisat saada. Nimelt on lennufirma vastutav selle eest, et reisija dokumendid korras oleks. Ja seda nad ka kontrollivad. Lihtsalt muidu on nii, et sinnamineku lennufirma peab sind oma kulu ja kirjadega pärast tagasi ka lennutama, kui midagi valesti on. Ma suurest kurbusest suundusin siis Kopenhaageni linna peale, avastasin baari, kus oli happy hour, ja lisaks sai ka suitsetada! Milline mõnu. Võtsin end päris vipsi, ja mõtlesin, et, damn, ma pean veel proovima. Ja proovisingi õhtul ühe teise lennufirma peale. Sain peale. Nad seekord ei kontrollinud seda tagasisõidu pileti asja. Muidugi olin ma vahepeal Eestist lasknud emailiga selle ajutise, kinnitatud e-pileti ka saata, ja Tai piiril oli see nende jaoks vägagi piisav. Vot nii on lood. Päris jama, kui kuskil piiril tagasi saadetakse. Veel hullem, kui Taist. Oled juba peaaegu kohal, aga......sellepärast ei tahagi ilusioone luua. Aga miks ma ei taha liigseid lootusi anda, on, et ennem oli Soomes Tai konsulaat, aga nüüd saatkond. Millegipärast, ja meie kahjuks, on nüüd nii, et saatkonnaga on palju raskem asju ajada. Nad on palju rangemad ja viisadega vaatavad ikka päris korralikult, mida annavad. Rohkem kehtib see siiski nende kohta, kes Tais resideeruvad, aga peavad oma kodukohas uut viisat hankimas käima. Eestlased lähimas, vastavalt siis Soome omas. Kui ennem oli neil lihtne (niivõrd-kuivõrd) seda pikemat viisat või elamisluba saada, siis nüüd on ikka päris halvasti asjadega. Aga sa tegid väga hästi, et neile ikkagi selle viisanõude ära saatsid, sest kes teab :) Soovin igatahes edu, ja loodan, et nad sulle selle ka annavad!

Muidugi on võimalus, aga seda ma ei soovita, sest see pole just seaduslik :) Et kui on keegi lennufirmas või reisibüroos tööl, siis teeb mingi broneeringu sulle, ja siis trükib selle sulle välja. Seejärel võtab ta selle muidugi maha, ja asi ants. Seda esitledes nagu e-piletit on see Tai Saatkonna jaoks piisav tõend. Noh, igastahes mina pole sulle sellisest võimalusest rääkinud :) Aga teoreetiliselt see on nii võimalik, ja ma tean ka inimesi, kes nii on teinud. Aga mitte nii, et neil pileteid poleks olnud, vaid et nn. avatud tagasitulek olnud. Määramata kuupäevaga. Mille vabade kohtade olemasolul kindlaks määrab, kui tagasi tahab lennata. Lihtsalt tahetakse, et oleks määratud kuupäev eestlastel tagasitulekuks, kui tahab viisat. Aga miks sa piletit varem ära ei osta, ja miks sa arvad et see seal parem või odavam variant oleks. Viisarikkumisega vahele jäämine võib suhteliselt õnnetult lõppeda. Kuidagi kahtlane see värk sul nagu.

....tõesti tõusnud. Kaupadel ehk mitte nii oluliselt, ega ka söögikohtades. Noh, jookide hinnad natuke rohkem. Eriti just nn. turistide piirkonnas. Hea on see, et vene turiste veetakse enamuses Pattayale, ja Bangkokis neid nii palju pole, pluss hajuvad nad muu massi sisse seal ära. Pattayal on küll kohati nii, et ma olen "sunnitud" mingit "ülemeelikut" hinda pakkuvat müüjat "korrale" kutsuma sellega, et suhteliselt mittenaeratava näoga vaatan nende venekeelsele metsikhinna pakkumise peale nendele otsa, ja teatan ladusas inglise keele: "do I look like russian to You", ja lahkun. Vaatamata sellele, et nad tavaliselt vägagi ehmatavad selle peale, ja pea pisarsilmi proovivad oma viga parandada, ma tavaliselt siiski lahkun, sest õppetund on parim koolitus. Meie ju maksame ka (eriti esmakordsed külastajad)oma koolituse eest seal. Eks meil kõigil on olnud juhuseid, et esimesel shopingul oleme ilusti-kenasti üle maksnud :) See on olnud meie shoppamiskoolitus ja koolitusmaks. Onju :) Olgu siis neilgi oma kauplemiskoolitus, või siis klienditeenindus koolitus sellega, et vot ei osta siis nende juurest midagi. Üksteise solvamiseks küll ei lähe, aga kuna pakkumine ületab nõudluse, on hea vahest oma külma suhtumist näidata. Ok, ehk ma näen nende jaoks ehk ka natsa venku moodi välja, või ma ei tea. Pole mul ju venelaste vastu midagi, aga kui nad hinnataseme ja traditsioonilise kauplemise oma rahaloopimisega nii totaalselt segi ajavad, on ajamas, võib see võrduda globaalse soojenemisega :) Lennujaamast taksoga linna on hetkel kallim küll. 350-450 on normaalne. Vahe on selles, et raamatu ilmumise ajal oli Bangkokis hoopis teine, Don Muang lennujaam avatud rahvusvaheliste lendude jaoks. Hetkel aga juba uus ja uhkem Suvarnabhumi lennujaam. Natuke erineva distantsiga kesklinnast. Aga jah, eks on sealgi maal see loomulik inflatsioon. Noh, ja on ka meie palgad siin tõusnud. Muide palju-palju kiiremini, kui hinnad seal. Seal liiguvad nad suisa teosammul :) Aga Taimaa on lahe, ja see raamat ka :)

Oh ja ah, no hea väljend jälle! Minu arust on see hea raamat, ja väga positiivne. See ongi nende kahe toreda inimese isiklik lähenemine teemale. Vastavalt siis Taimaa läbi nende silmade. See ei ole Lonely Planet, mis on inforaamat. Ehk siis kataloog. Telefoniraamatus ajaks ka mind mingid sinna lisatud emotsioonid närvi, samas kui reisi- ja olukirjeldustes ootan ma neid väga. Sest emotsioonides ja enda läbielatus on tihtilugu saadaval enamgi informatsiooni, kui kuivades faktides. Eriti reisilugudes, sest reisile läheme me kõik just eelkõige emotsioone ammutama ja eluoluga tutvuma.

Draamateatri vastas olevas Rahva Raamatus on täitsa olemas. Ka mina ei leidnud, aga siis küsisin müüja käest, ja nii ma selle sealt saingi. Niisiis on täitsa olemas. Ma olen neid ise mitmeid ostnud. Kuna ma olen ise palju Tais käinud, ja oman selle maa kohta ehk keskmisest natuke enam teadmisi, on mu sõbrad tuttavad alati ennem sinnasõitu minu poole pöördunud. Nõu ja info saamiseks. Siis ma olen neile neid endale ostetud raamatuid edasi kinkinud, et loe läbi. Hea, asjalik ja lõbus raamat. Ja piisavalt informatiivne. Niisiis Rahva Raamatusse :)

Mina soovitaksin MBK-sse minna. Sest seal on suuren ja soodsam valik, kui ehk mujal. Kui tahad luksuskauppa, siis kohe kõrval Siam Paragon. Skytrainiga National Stadium peatusesse.

Jah, 10 aastaselt veel ehk mitte, aga suhteliselt nooremas east alates küll. See oli selline illustreeritud näide rohekem :) Jah Tõnn, loen su blogi alati huviga, ja olen kursis su eluga, niipalju, kui sa seal siis kirjutad. Edu sulle seal!

Jah, nad on head. Ma ise pole Eesti murdmaasuusa-, kergejõustikukoondise vms omade juures käinud, aga Eestis heade massööride juures küll. Tai tase on minu arvates parem. Aga siin on ka lihtne seletus. Tais on see kui põlvest-põlve edasi antav amet, millega kaasneb põlvkondade pikkuste kogemuste pagas ja ehk ka omad saladused. Hakatakse seda seal õpetama-õppima väga noorelt, ja kindlasti on see pluss. Noor inimene on arenevam ja aldim oma käsi kasutama õppides. Samuti on Taid eriti tundlikud puudutuste suhtes, mis annab neile ehk valge inimese ees eelise. Noh, on ka valged tundlikud, kui vaja, aga on ikka vahe, kas sa hakkad seda ametit 20-30 aastaselt lambist õppima, või siis sünnist saati seda kõrvalt näha, tarkusi kõrva taha panna, ja juba 10 aastaselt vanade ametivendade käte all praktiseerima hakata, niisiis sellisesse dünastiastiasse juba sündides. Pluss on massaazh aasia kultuuri igapäevane osa, kui samas Lääne kultuuriruumis siiski suhteliselt uus nähtus (kui võrdleme asju sajandites).

Mina olen Hiina viisa taotlust tehes vahest mingi suvalise hotelli kirja pannud, ja nii see on alati ka olnud. Viisa passis kiiresti ja korralikult :) Mitte et ma neid petta tahaks, aga mul vahest on nii, et reisin läbi Aasia, ja siis on mõte, et kui aega üle jääb, siis põikan ka vennasõbralikust sotsialismist (Hiinamaa) läbi :) Ja kuna pole nii 100% kindel, siis pole ju mõtet hotelli varem kinni panna ja näiteks krediitkaarti vingutada (pärast igatsorti broneerimisrahade jamad jne.), vaid seda annab ka tee peal teha, kui asi teoks hakkab saama.

Oeh, kui huvitav on siin vahest neid arutelusid lugeda, kui pool lehekülge on täis mingit "imetabast" tähe ümber närimist. Et kuidas ikka mingi sõna õieti kirjutatakse või kuidas kohe üldse ei tohiks õelda jne.... Ata-ata, lapsukesed, mina olen teie kuri emakeele õpetaja, ja kasssss-te-nüüüüüüüd saate selle asja õieti kirjutatud :))))) Ja ometi kõik teavad, mis asja silmas peeti. Või olen mina valesti aru saanud, ja see polegi mitte reisiportaal, vaid Eesti keele grammatika õigekirjutuse oma...oh-ohhh...!?

Massashi on seal igasugust. Kes otsib, see ka leiab. Seda pakutakse igal pool ja igat sorti. Ei tasu karta, et head kohta ei leia, sest neid salonge on igal pool. Ja normaalse (hea) tasemega salong näeb ka muidu asjalik välja. Hinnad on nii 200-1000 THB-i. Siiski 200-600 vahel. 600-1200-ne on mul olnud seal, kus ma olen soovinud saada ka "happy endingut". Ehk siis massazh ja "happy ending" kokku nii 600-1200, kui eriti hea tase, namm-namm :))) Päris 100-200-st pole saanud. Aga ma tõesti räägin siin kogu keha hõlmavast massazhist, mitte jalamassazhist. Jalamassazh on tõesti odavam, ja peale lennukilt tulekut muideks imehea "ravim" ja abimees taas jalule saamaks. Mis puutub sellesse, et kas sa peaksid siis igal pool kartma seda "happy endingut", kui sa juhuslikult oled tegelikult ontlik kodanik, kes tahab ausat massazhi, või mitte ontlik, aga lihtsalt tahad ontlikku mudimist, ilma et oma abikaasale hiljem süüdlaslikult otsa ei peaks vaatama, siis ole ka siin mureta, seda on kohe aru saada, mis koht on mis koht. Seletada pole vaja, küll sa aru saad, kui näed. Aus, tavaline, ilma mingi erootikata massazh Tais on parim, mida ma eales kuskil saanud olen, ja mingit erootikat siit otsida oleks kohatu (võin rahustuseks õelda). "Happy endinguga" massazh on vahest natuke lahja, aga see-eest olen ma alati superluksi tegija välja valinud, ja muidu mõnust kiununud, sest happy-happy tuleb teistpidi :) Ranna tegijaid ma hea meelega ei võtaks. Nende tase on selline kahtlaselt kõikuv. Mõnusat ja nauditavat massaazhi teile, ontlikud, ja vähem ontlikud Taimaale reisijad. Nautige :)

Vot see oli tase, et normaalne hotell ja rotid... Ma elan Tais alati oma vanades tuttavates hotellides, mis on 500-700 THB-sed (160-225 EEK), ja vot rotte pole küll näinud. Tõsi on see, et kuskil tänaval, õhtusel ajal, olen neid näinud küll. Aga siiski üksikuid isendeid.

Kunagi Bangkokis, sõpradega, sai ikka päris palju nalja, kui ühes väga korralikus restoranis, kuskil soi (kõrvaltänava) lõpus, terassil, õhtustasime, ja teisel pool teed üks rott igavalt ja blaseerunult edasi tagasi patseeris, ehk promineeris. Naljakaks tegi selle loo see, et seal patseeris ka üks rääbakas kollane kass. Samuti edasi tagasi Ja kui nad kohtusid, siis nad igavusest hõõrutasid endid üksteise vastu. Ja siis jalutasid taas edasi-tagasi-edasi-tagasi. Ja kohtudes taas see vana hea hõõrutamine. Vanad sõpsid niisiis :)

Mis puutub hallitusse, siis kohati jah, see on mõnedes odavates hostelites vannitoa nurkades ehk. Aga ei häiri. Kui on odav-odav koht, siis see lihtsalt on nii. Peaasi, et tuba puhas oleks.

Sipelgad ilmuvad välja siis, kui sa oma jooke (mitte vett, vaid topsijoogid, karastavad joogid jne.) ja toitu pilla-palla jätad. Kui sa pole selgeks teinud endale fakti, et sa viibid lõunamaal, siis....on natuke nutune ju. Seal floora ja fauna ju möllab. Miks ta ei peakski, kui tingimused nii ideaalsed on. Seal on ju meie potitaimed ka nii tammepuu suurused.

Ma oma rõdul vahest jätan hommikuse jääkohvi purgi sinna vedelema, ja siis õhtupoole on sinna traffic päris suur. Selline niitipidi rada sipelgatest. Vaatan siis neid mõtlikult, ja mõtlen, et las nad siis toimetavad. Voodisse ja mujale nad muide ei roni, nii et las elavad. Ise oled loll, kui selliseid asju tuppa jätad. Noh, ja kui jätad, ja resultaati näed, tee omad järeldused.

Kekokesed on aga minu lemmikud. Mul rõdul üks käis minuga "vestlemas", ja siis ta paar päeva enam ei tulnud. Kadunud mis kadunud. Sõber tuli minu tuppa rõdule õllele, ja kui ma talle seda asja kurtsin, et näed, keko enam ei käi, siis ta vastas, et "sa ikka loll, anna talle 100 THB-i, siis ta on kohal nagu naksti". Raha tahab, va money-keko. Ja kohe peale seda juttu ta tagasi oligi. Peale seda rahajuttu. Nagu olekski talle see jutt mõjunud :) Päris tükk aega saime naerda, et näed sa siis, raha on Tais tähtis. Ei maksa palju, aga maksta tuleb midagi ikka. Tasuta ei saa midagi :)

Mis puutub sellesse, et see hotell oli selline halb, siis ei tea ju, pole oma silmaga näinud. Kui aga uskuda, siis, jama küll. Raha eest peaks ju saama, mis lubatud. Selles mõttes kaitseks neid küll. Aga miks rotid kappi ronisid...ma arvan, et siin on mingi muu põhjus. Seal kapis pidi ikka midagi sellist olema, mida nad hullult himustasid. Rott ikka riideid ja kilekotte niisama närima ei lähe.

Aga teine asi veel. Pange tähele! "Seda asja ma nii ei jäta. Kahju, et üks firma lollitab järjepidevalt kliente ja hiilib vastutusest kõrvale. Oleks aeg tõele näkku vaadata!" leiab mees, kes tallab juba tuttaval rehal. Kevadel käis ta Estouriga Egiptuses ja võitles kehvade elamistingimuste kompensatsiooniks reisirahast tagasi 3000 krooni.

Ma karda (loodetavalt eksin), et tegemist ongi inimesega, kes on spetsialiseerunud kaebamisele, rahulolematusele ja kes ise sellest tegelikult arugi ei saa. On kohe selliseid inimesi, kes oskavad ainult ebameeldivaid ja pahasid asju näha. Ja kui neid pole, siis need tekitakse, sest on ju vaja kaevelda ja õigust nõuda...muidu ei saa, sest kõik mis on mujal ja mille eest mina ei vastuta, on halb, paha ja vilets.

Kuidagi kahtlane on kogu see värk. Ma arvan, et koer on kuhugile mujale maetud.....

Aga poisid samas toas ja samas voodis :) Ma loodan, et nad leidsid endas nii mõnedki uued ja huvitavad pooled :) Enda kogemusest tean, et voodid on seal laiad. Aga reisi ostes on see ju teada, et sind kellegiga samasse tuppa pannakse, kui see kirjas on. On ju alati nii, et omaette tuba lisamaks EEK *. eest. Aga alati annab ka skandaal korraldada, et vot nii, meie nõuame eraldi vooditega tuba, ja kõik. Kes ei nõua, see ei saa. Noh, ilmselt poisid ei tahtnud eraldi voodeid :) Tai on väga tolerantne maa, ja üldiselt ei tee nad homoseksualismist mingit numbrit. Neile on see sama tavaline ja igav asi, nagu meil leiva söömine supi kõrvale :) Niisiis valisid poisid õige maa, et ennast vabalt tunda :) Noh, see muidugi nali, aga tunnistagem ausalt, kui nad seal rõõmsalt samas voodis magasid, ja uut, eraldi vooditega tuba ei nõudnud, siis mille üle meie siin kaebame. Pole ju põhjust. Onju.

Noh, mis järeldused me teeme. Uuri, kuhu sa sõidad, ja kas see kliima, fauna-floora (IRW) sulle ikka sobib. Hotellide info ja pildid on netis olemas. Lennukirjelduse kohta saad sa ka vastuse, kui sa küsid. Ja Tais uue hotelli eest 12.800 EEK-i maksta...ma ei tea, nii vihane ma oma raha peale ka pole.....aga kui raha on, larista. Ok, minu 500-700 THB-i on imeodav. Aga ka korralikke hotelle saab ikka odavamalt....

Muide, Tais olen saanud täitsa meie kapsahautise moodi rooga ühes tänava söögikohas. Sellist taipärast, tulist. Väga hea oli, ja omapärane :)Ütleme nii, et äärmiselt meeldiv ja huvitav üllatus. Ja ma ise reisifirmade, -büroode, -korraldajate teenuseid ei kasuta, vaid reisin alati omal käel. Ja lennukipiletid on ka odavamad kui nemad pakuvad, aga see on juba teine teema, ja ei kuulu avalikustamisele :) Oeh, just 2 nädalat tagasi tulin taas, ja juba tahaks nagu tagasi ka. Aga selleks aastaks aitab. Ainuüksi Tais sai 3 kord käidud selle, 2007 aasta numbri sees. Aga Eestis on ka tore olla detsembris, sest jõulud ja aastavahetus on üks igavesti tore periood. Mul on sõprade-sugulastega aegade hämarusest kokkulepe, et kinke ei tee, kui ei taha, aga mõnusaid jõuluõhtusööke üksteise juures küll. Niisiis, jõulustress kui selline, mul puudub. Eelmise aastavahetuse võtsin vastu Bangkokis. Kuigi kuskil vist lõhkesid ka pommid seal, oli see (aastavahetus) seal väga meeleolukas. Taide, kui väga lõbusa ja spontaanse rahva käitumist, on X-hetkel väga huvitav vaadata :) Nagu oleks just see maailma parim aastavahetus, mis iial olnud. Olgem ausad, olin ise samal lainel, ja muutusin samasuguseks. Õnneks. Hea on see eestimaine jahedus vahest endast välja raputada, ja sanuk-sanuk olla :)

Jah, tegelikult on jah, et eestlane ikka tahab kontrollida üle, ja ups, agendi broneerimissüsteem vedas alt, ja viskas 5000 Eeki kallima hinna talle ette :) Jah, aga internet eriti ei eksi. Sellepoolest on internet parem, kuigi "tundetu". Aga see SAS oli lihtsalt näide, sest pea kõik asjalikud lennufirmad on sarnased. Siin pole tegemist teenindustaseme või muu sellisega, vaid broneerimissüsteemiga. See on enamvähem sama kõigil. Reisibürood on senini, vaatamata interneti jõulisele "pealetungile", lennufirmadele tänuväärne edasimüüja. Aga jah, Eestist on näiteks Pattayale charterlennud sellised, et reisibürood on koos selle lennuki lennuteenuse ostnud, ja siis niipalju kui keegi maksis, ka kohti saanud. Noh, iseasi on see, mis hinnaga seda siis edasi müüakse :)

Ei Horizon ega Berger, ega ka keegi muu reisibüroo pole popslusega seotud, aga teadmatus ise, ja seda tarkuseks pidamine kui selline...oleks popsluse moodi küll. Oletame et lennukis on 200 kohta. Algmüüja on Berger. Kuna nad tahavad oma riski hajutada, pakuvad nad edasimüümisvõimalust ka teistele Eesti reisibüroodele. Nii, Horizon teatabki, et selge, me võtame 30 kohta. Mis tähendab seda, et nendele 30-le kohale on õigus ainult Horizon´il. Keegi teine, ka mitte Berger, neid kohti müüa ei saa. Kui Horizon´il jäävad osa kohti müümata, kannavad nad ka riski, ja maksavad need igal juhul kinni. Nii ongi, et sama paketti pakuvad eri firmad. Osad on oma kohtadest juba lahti saanud, teistel on veel osa müügis. Sama on lennufirma lendudega. Oletame, et SAS annab osa kohti müügiks mingile online reisibüroole. Siis võibki tekkida situatsioon, et SAS´il võib mingil hetkel olla saadaval veel ainult businessklassi kohti, samal ajal, kui see online reisibüroo pakub veel suisa odavaid kohti. Ja samale lennule. SAS on need kohad ära andnud, ja nii see ka on. Tema neid enam müüa ei saa. See on väga rahvusvaheline ja tavaline asi. Kaugel popslusest, sest globaalne asi ei saa just popslik olla.....või saab....?!

Tesco Lotus on jah kõige odavam pood nagu supermarketitest. Söögi- ja joogikraami ostmiseks muidugi. Riideid on seal kah, aga mitte nii moekaid :) Muidu on ikka 7Eleven, kust esmatarbeasjad kätte saab. Lihtsalt kui ei viitsi alati Tesco Lotust otsida, sest neid pole iga nurga peal. Aga 7Elevenid ja selle analoogid Family Markt´id on tõesti iga nurga peal.

Kuna Tais on ka selline seadus nagu meil, et teatud kellast alkoholi poest enam ei saa (vist oli 22.00 või 23.00), siis on katseeksituse meetoodil hea selgeks teha need 7Elevinid-Family Markt´id, kust seda ikkagi saab, ka keset ööd :) Nad ei ole nii pedandid ja lollide seaduste, mis nende elu ei kahjusta, näpuga järgijad. Noh, see vist enamuse, kui korralikele inimestele, vajalik info ehk pole, aga mina küll olen seal vahest nii peolainel, et uhh-uhh-uuu :D

Oh, üks naljakas lugu ka, kuidas Tai 10 Bahtine münt oli analoogne 2 Eurose mündiga. Ja Euroopa Liit teatas Tai valitsusele, et olge nüüd korralikud, ja vahetage see münt nüüd ja kohe ilusti ära. Tai Kuningas vastas siis sellele stoilise rahuga, et kas te olete oma aru kaotanud seal selle külmaga, sest meie raha on juba kaua-kaua, igavesest ajast kasutusel olnud, ilma et me seda vahetama peaks, aga teie teete mingi uue raha, ja kujutate aga ette, et kogu maailm nüüd oma rahasid teie pärast joostes vahetama hakkab. Jääb ära. Head aega :)))

http://www.epl.ee/artikkel/371768

Siin on Postimehest üks tore jutt Taist. Ma ei tea, kas rahvast see Pattaya pool jutust huvitab, aga esimene pool Bangkokist on üsna tore. Siis just selle shoppamise poolest ja muidugi linna vaatamisest ka.

Õige jutt, et osa asju on ikka nii vuflid, et on lausa vuflite vuflid. Teised asjad on aga toodetud samas tehases, kus originaalidki tehtud, samast materjalist ja sama masina taga. Ainult et öösel, mitteametlikult, nii öelda vasakule. Noh, kvaliteedikontroll puudub, ja mõni üksik niit ehk ripub, aga muidu samasugune kena tükk, mida originaalide poest saab osta. Ja mnjaa, kääriga sihh-sahh see niidike sealt ära lõiga võtab ju kõigest paar sekundit.

Siis selline tähelepanek, et Diesel kellad on seal lahedad. Just sellised, mida teksadega kanda. Aga ära 400 küll maksa. Noh, kui tahad, siis maksa muidugi palju tahad, aga muidu on 200-300 bahtikest paras hind. Mina olen ühe ostnud 300 eest, aga ülejäänud 200 eest. Vähem ka ei taha anda. Kuidagi piinlik :) Ma selline helde vahest :) See 300-ne oli natuke keerulisem, sellepärast rohkem maksingi. Tegelikkuses osutusid 200-sed parimateks. Noh, mul on neid Diesel´id 7 erinevat, sest ma olengi teksapüksi inimene, ja igat värvi pluusiga siis kannan ja vahetan neid.

Tingimine on seal ilmtingimata vajalik ja suhteliselt lõbus asi. Kuigi see on nii liigutav, kui kurva näo see müüja alati oskab teha, ja kurblikult kurta, et siis, kui ta veel alla annab, siis tema pere ja lapsekesed surevad kohe-kohe homme hommikul nälga, ja ongi äril lõpp :) Minul on vana nipp, et ma alati vaatan sügavas hämmingus, kätt rinnale surudes, silmades "siiras" imestus, neile otsa, ja ütlen imestunult, et no kuule, kallis, ma ju ei ole siin esimest korda. Miks sa tahad mulle niimoodi teha. Ma iga kuu lendan siia, sest ma töötan stjuuardina. Alati toimib. Noh, ma tegelikult töötangi lennufirmas, aga mitte stjuuardina :) Ja toimib :)

Mina pole kordagi taksoga Pattayale sõitnud, või sealt tagasi. Bussid Ekemai bussijaamast on suhteliselt mugavad ja kiired. 110-120 THB, ja kui oled üksi-kaksi, siis ehk pole taksoga mõtet minna. Aga noh, see on juba isiklik mugavus ja asi. Taksoga Pattayalt Bangkoki saab 800-1000 THB eest. Kuna linn on kaugemal kui lennujaam, Pattaya poolt vaadates, siis on linna vist 1000. Pole ju mõtet taksot kogu päevaks võtta, kui sa tundide kaupa kaubanduskeskuses oled :) Siis Bangkokis edasi liikudes saab ju uuesti takso võtta. Bangkokis punktist A punkti B on takso ikka väga odav. Muidugi peab jälgima, et ta taksomeetri sisse lülitaks. Kui ei, peab talle seda mainima, ja kui keeldub, midagi maksmata väljuma, ja uue võtma. Takso katusel on Taksometer kirjas, ehk siis vuhvli eest peaks hoiduma. Neid küll eriti Bangkokis pole, aga näiteks Ekemai bussijaama juures nendest taas kubiseb. Siam Paragon on hea shoppamise koht, aga rohkem selline kallim ja luksuslikum kaubamaja. Seal kõrval on taas MBK, mis on "odavriiete-tavaari" paradiis. Hoidu vasakule poole, seal on odavam kraam. Seal tegelikult läheb pea terve päev. Aga õnneks on seal palju söögikohti ja muud võimalust lõõgastuda ka vahepeal. Õhtul on shoppamiseks sellised paigad, nagu Suam Lum Night Bazaar, ja siis kohe seal ligidal Silom´i tänav, kus on putkad lausa mingi 4-i vahest avatud. Need on kohad, kus mina shoppan. Pükse ja muud träni MBK-st. Ka talveriideid muide :) Jah, ma olen sealt häid talvejopesid ja mantleid saanud! Ja jalanõusid ka siiski sealt. Särke rohkem siiski Silom´ist. Novembris muide taas uuesti :) Bangkok on suur linn, ja seal orienteerumine pole kohati just lihtne. Lisaks on seal meeletu sigin-sagin, ja näiline kaos, mis võib tekitada tunde, et ma ei oska ega suuda enam orienteeruda, ja tahaks välja. Rahu, ainult rahu, see on kõik ainult näiline. Skytrain on hea asi. Aga muidu, säilita alati külm närv, võta asja stoilise rahuga, sest aeg ei pea sind dikteerima. Ning alati saab takso kuskilt, sest seda kasutades ei tekis sul süümekaid, et selle peale raha raiskad, sest see tüesti on odav :)

Prada-Armani ja muu originaale on mõtekas osta siiski Euroopa-USA outlet´idest või sealsete suuremate allahindluste aegu. Kunagi ma ka ostsin palju seda kraami Taist, aga hetkel olen ehk veidike "teadlikum" :) Ok, aga näiteks võtame mu viimase reisi Taisse, kus ma hullult Bangkokis shoppasin. (noh, vahele õeldes, ma Tais mujal ei shoppagi, kui Bangkokis, sest ma jumaldan seda linna, ja olen alati ka seal minnes-tulles mõned päevad, ja mujal on valik ka viletsam ja hinnad kõrgemad) Seal, kasvõi ööturgudel või kaubamajades, saab kohalike moeloojate toodangut. Noh, mitte mingi haute couture, aga lahedad casual riided. Need on sellised minifirmad, kes teevad enamasti lahedaid t-särke, polosid ja triiksärke. Kusjuures väga hea lõikega asjad, sest mingi lahedat värvi ja kirjaga asja võib ka Eestis leida, aga toote lõige on nagu.....igasugu kriitikat mitte kannatav tüüplõige, mis sobib öösärgiks. Ega sealt eriti suuri numbreid ei leia. Ma olen selline kõhnem ehk, ja ma arvan, et minu number ongi suurim, mida neilt saab. Aga ma pole ka väike, ehk siis saledam, keskmise Eesti mehe mõõtu. Hinnad on vägagi sobivad, ja tingimise lõppedes ka suht olematud (nii 100-400 THB), ja endal palju parem tunne, sest ei ostnud midagi silmaga nähtavat võltsi, vaid ausat värk. Mis ei tähenda, et ma oma südant murraks kallite brand´ide kopeerimise üle. Juba Chanel´gi tundis rõõmu, et Pariisi turul tema kostüümide koopiaid müüdi, sest ta oli kindel oma originaalide kvaliteedis, ja kommenteeris kuivalt, ja käega lüües, et see on kuulsuse ja menuga kaasas käiv väike lunaraha. Ehk siis, las teevad. Noh, tegelikult pean tunnistama, et Diesel, Energy ja Abercrombie toodete koopiaid ostan ma sealt kõhklematult küll (kah hästi otsides, sest paljud ja enamus nende koopiaid on siiski saastad), sest osad neist on tõesti visuaalselt nii audentsed, ja hilisema kasutuse käigus ka väga kvaliteetseks osutunud. Pluss rihmad, jalanõud jne. Ja palju muud. Kellasid näiteks. Maitsetu on osta Rolexit, kui saab palju lahedamaid. Noh, tegelikult on asja point see, et seal müüakse ka kohutavas koguses igasugu koledat ja ebakvaliteetset saasta, mille seast hea otsimise korral võib aga leida väga, ja veel kord vägagi häid asju. Ma kulutan alati shopingule Bangkokis kohutavalt aega, et teri sõkaldest eraldada (see hea kaup saasta seast üles leida), ja lõppkokkuvõttes suur kohvritäis ülilahedaid asju kokku saada. Asi on lihtsalt selles, et kui see hind kokku arvutada, siis ma olen nõus seda tegema. Vastasel juhul ostaks ma oma asjad siit, ja peale arvete maksmist kassas enam Tai reisi jaoks raha alles ei jääks. Ja olgem ausalt, ei saaksiki nii palju asju siit osta...sest polegi selliseid asju kuskilt osta. Siin ma kohati ikka saan tänaval naerda küll, kui keegi Tai Armanis või D&G-s vastu jalutab...ja kõige naljakam on see, et pooled neist pole neid asju mitte Taist ostnud, sest nad pole Tai ligidale saanudki, vaid hirmuäratava raha eest kohalikest Tallinna butiikidest. Igatahes, kui sul on maitset, kannatust ja teed eeltööd, siis saad Taist ka väga väärt kraami osta, mis kindlasti, juba tagasi olles, komplimente teenib :) Ja muidugi imeodavalt, sest muidu pole ju mõtet sealt seda hunnikut kaasa tarida. Pluss asju, mida keegi teine siin ei kanna, ehk siis, sinu kloon sulle tänavalt vastu ei jaluta :) Head shoppamist;)

Üleeelmine kord, kui Tais olin, ehk sel aastavahetusel, põikasin ka Pattayalt läbi. Ja kuna see oli selline eksprompt minek sinna Taisse, siis hotelle hakkasin ka alles paar päeva ennem vaatama. Kuna oli kõrgperioodi-kõrgperiood, siis eriti midagi valida polnudki, ja ei viitsinud otsida ka, sest tahtsin Pattayal ainult nädala olla. Läksin siis White House´i. Aga lahkusin sealt kohe ka järgmisel päeval. Esiteks ei leidnud nad mu broneeringut üles, ja viskasid mind peaaegu ukse taha. Ise algusest peale rõhutatult ebaviisakalt ja tülpinult käitudes. Noh, lõpuks, kui ma ka natuke oma iseloomu näitasin, leidsid nad selle siiski üles. Vabandusi ei järgnenud. Mis on eriti ebaviisakas ja enneolematu Tais. Siin teavad seda kinnitada kõik need, kes Tais on käinud. Toa suutsin endale normaalse välja kaubelda, ja ega sel hotellil eriti midagi ju viga pole. Natuke kulunud ehk. Aga ta on täis vene turiste (ja ka eestlasi) :))) No ei olnud meeldiv vaadata aknast neid vene baabade horde ja karjade kaupa perekondi seal lesimas, minu akna all, basseini ääres. Mitte et ma venelaste vastu oleks, või baabade, aga noh, see oli natuke talumatu pilt. Siis ma saingi aru, miks nende teenindajate käitumine selline on. Kui ikka saabub hordide kaupa vene turiste, kes ei vaatagi, kuidas nendega käitutakse, vaid räuskavad ise nii kuis jõuavad, siis muutub ka kena Tai inimene selliseks. Igatahes leidin endale palju odavama ja parema hotelli veel paremast asukohast. Good bye White House Resort! I´ll never coming back :)