Taimaa- Ranongist allapoole

Esimest korda mõtetes minna Ranongist alla- Khao Lak ja sealt Phuketi poole (seal vaid mõni päev ja tagasi Bangkoki siselennuga). Khao Lakist allapoole on tuttav piirkond ja uuringi, kas keegi on aega veetnud Ranongis ja Khao Lakis? On seal huvitavaid kohti (looduse ja saartega seotud) , oskab ehk keegi soovitada häid hotelle või mõttetu marsruut? Või milline oleks tore marsruut? Lisan veel, et mõte on Bangokist Ranongi sõita siselennuga, Taisse minek kaheksas kord ja tegemist ei ole kultuuri puhkusega, et saaks söögielamusi, puhata, lugeda raamatutning nautida on eesmärk. Inimtyhjad rannad on lemmikuks :)

0
0

Olin Khao-Lakis märts. 23a. alguses. Ega sa siselennuga peaksid lendama Bankokist, Phuketile. Ise kulgesin nii et, lendasin Phuketile, aklimatiseerusin ja pidasin oma juubelit paar päeva lennujaama lähedal rannahotellis. Siis võtsin rollu ja Phuketi saarelt minema Khao-Sok suunas. Tegin uuesti järvetuuri+dzunglimatka, tuletasin 10a. tagust meelde. Khao-Sok ja dzungituuri tegin 4.erineva majutusega. Lõpuks tulin teist kaudu alla lõunasse, Khao-Lakki, majutusin seal 7ööd.

Khao Lak on äge. Tiblasid mõni üksik, väga palju sakslasi ka soomlasi. Kuna liigume rolludega, siis vaikseid randu leida on külluses. Me ei käi nagunii nn. avalikus rannas, kus ei saa rahulikult tukkuda, raamatut lugeda või põlvini vees värvilisi kalu püüda.

Lõpuks andsin naise soovidele järele ja majutusime veel 3ööd Patongis, kuna lend tagasi oli Phuketilt ja rollud tuli anda lennujaama kõrvale tagasi. Vot see oli viga. Patong oli nagu Kremli punane väljak, õnneks nad enam nii väga ei räuska, aga palju on neid küll.

Mina läheksin iga kell Khao Lakki tagasi. Vaiksem, rahulikum ja odavam.

4
0

@ päike12

Tänan ylevaate ees :) Aga miks peaksin Bangkokist Phuketile lendama ja sealt Ranongi ning siis tagasi Phuketile? Bangkokist läheb lend Ranongi...

0
0

Vastasin ainult Khao- Lak Beach kohta. Kui Phuketi lennujaamast on Khao- Lakki 79km. Siis Ranongi lennujaamast Khao- Lakki 175km. Ka väljub minu teada (pole kindel) Bangkokist lend Ranongi ainult Don Mueangi lennuväljalt, mis mulle pole kunagi sobinud, sest maandun alati Suvarnabhumis. Kui sulle sobib Don Mueang-Ranong, siis on hästi, mina olen ainult tulles tagasi Khao-Sokist, Khao -Lakki sõitnud Ranongist, rolluga läbi. Lend tagasi on ka alati minu puhul Phuket- Bangkok (Suvarnabhumi)-Helsinki.

Millega sa üldse liigud, kui kavatsed olla Khao-Lakis kõigest paar päeva? Nt. Ranong-Khao Lak ja vastupidi.

Ikka päikest.

1
0

Kui snorgeldamine huvitab, siis Khao Laki kandist on hea teha Surin saarte tripp. Seal on imeline veealune maailm.

Me oleme ööbinud Khao Lak 2K Pool Villas, selle perenaine Minny on imeline. Villa ise ka mõnus oma basseiniga (meri ka samas kõrval) Sealt turule on küll mõni km sõita, aga meie jaoks on asi seda väärt.

Ranongist alla jääb ka Khao Sok rahvuspark, see tundub äge koht olema, me ise pole veel sinna jõudnud.

2
0

Suured tänud @kiisukurr :)

Kui miskit huvitavat veel meenub, siis olen tänulik iga infokillu eest :)

1
1

Khao Lakist ongi kõige mõistlikum teha Khao Sok National Parki trippi. Khao Lakist sinna ainult 63km. Phuketi lenuujaamast 132km ja Ranongi lennujaamast 182km.

Khao Sok National Park on imeline, koos Cheow Lan Lake ja Nam Talu Cave (ca 800m) külastamisega. Olen teinud selle läbi 2 korda. Esimesel korral 10a. tagasi võtsime kahepäevase tripi koos bambusmajakestes ööbimisega Cheow järvepeal. Väga ekstreemne, kõik sisiseb ja susiseb öösel dzunglis. Eelmisel 2023. läksime sinna ise rolludel Phuketi lennujaamast ja võtsime järvel päevase tripi. Tripp algab varahommikul ja lõpeb pimeda saabumisel e. vaja varem lähedusse võtta majutus.

Vaadake, et teie tripp sisaldaks kindlast ka dzunglimatka ja Nam Talu Cave külastust (pakuvad ka väiksemaid koopaid, mis pole suurem asi). Koopa läbimiseks antakse kõigile pealambid, veekindlad kotid ja lühemad peavad tegema ka mõne ujumisliigutuse, sest jalad ei ulatu kohati põhja aga seda ainult mõned meetrid.

Meie olime üldse Khao Sok piirkonnas 2 erinevat ööbimist, sest seal ümbruskonnas on vaadata palju, sest park on suur.

Päikest.

3
0

Khao Soki tripil džunglisse minnes peate arvestama ka, et kaanid on seal väga aktiivsed ja püüavad igal sammul ennast inimese külge haakida. Ja seda mitte ainult vees, vaid ka kuival maal.

Aitavad ainult füüsilised tõrjevahendid (nt. kinnised jalanõud ja heledad pikad püksid, mille sääreotsad soki sees).

Nägin ise, kuidas ühe lühikeste pükste ja plätudega tegelase küljest pidi iga kümmekonna minuti tagant kaane jalgade küljest lahti tirima. Ei ole just meeldiv ja mõnus ilmselt.

Ja sääsetõrje on ka muidugi omal kohal.

Järvemajas ma enam teist korda ilmselt ei ööbiks. Oli küll lausa kahekordne ja nelja magamiskohaga maja ja isegi korraliku WC-poti ja dušiga. Aga täiesti välja magada seal ikka ei olnud võimalik. Lihtsalt nii palju loksumist, õõtsumist, kriginat ja muid harjumatuid hääli korraga. Aga võib-olla toimib, kui tropid kõrva ja enne magamaminekut korralik klõmakas hinge alla panna. Ei tea..

Hommikul oli küll hea otse toast järve hüpata ja siis kanuuga eemal ise trippimas käia.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased