Tais sularaha väljavõtmise teenustasud

Nagu teada, saab Eesti pangakaartidega kõikjal pangaautomaatidest Tai bahte välja võtta.

Sain just teada teenustasud.

Hansapanga deebetkaardiga on teenustasud järgmised:

20000 bahti pealt on teenustasu 198.59 krooni

10000 pealt 114.09

5000 pealt 72.12 krooni.

Lisandub suhteliselt viletsam vahetuskurss võrreldes sularahavahetuses pakutavaga.

1
23

Teenustasu on iga summa puhul üks:

Deebetkaardi puhul:

  • Hansapanga kaardiga Hansapanga automaatides tasuta.
  • mõne teise Eesti panga sularahaautomaadist 9 krooni.
  • välismaal üldjuhul 30 krooni + 2,5% summast.
  • Läti Hansabanka ja Leedu Hansabankase automaatidest tasuta.
  • Swedbanki (FöreningsSparbankeni) pangaautomaatidest Rootsis tasuta.

Krediitkaardi puhul:

  • sularaha välajvõtmine Eestis ja välismaal: tasu 30 krooni + 2,5% summast
0
0

Varsti on minek Taisse. Kas keegi oskab öelda, missugusi rahatähti oleks kasulikum kaasa võtta?

0
0

seal kehtib baht ja sellega nad ka arveldavad

muud ei ole vaja

0
0

Ma tean, et on baht. Küsimus, kas kaasa võtta dollarid võu eurosid, mida vahetada. Mida nad usaldavad rohkem ja mis on kasulikum?

0
0
0
0

Ma ei ole veel aru saanud, miks inimsed jamavad mitme valuuta vahetamisega. Kas tõesti sellest tulenevad kasud on nii suured, et tasub ära (ma ise ei ole kunagi arvutusi teinud). Olen aru saanud, et selleks, et kursivahest ka mingit võitu saada peavad summad on olema piisavalt suured, aga vaevalt tavaline rännumees/turist eriti palju kulutab.

Õigustatud võiks see siis olla, kui reisitakse riigist riiki. Sel juhul ei pea palju erinevaid rahatähti kaasas kandma.

Ja kui Taist rääkida, siis ma olen alati Tavidist bahte kaasa ostnud ja vajadusel kohapeal automaadist juurde võtnud. Mõnikord on juhtunud, et ATMi kurss on soodsam, kui Tavidi kurss ja mõnikord on olnud vastupidi. Kokkuvõttes sebimist vähem.

Aga eks see ole lõppkokkuvõttes igaühe enda otsustada, mille peale aega kulutada.

0
0

Kuna sõidan elus alles teisele reisile, siis tahan kindlalt minna. On ju tobe loota ainult pangakaardile, kui kohapeal raha kätte ei saa. Vaatasin soovitatud arutelu ja sain vastuse kätte. Tuleb kaasa võtta Eurosid ja eriti pangakaardile mitte loota.

0
0

euroga pole seal midagi teha!

vaata nüüd üle kursid USDi ja EURi vahel, kohalikele on see üks valuuta kõik. Vahe tuleb ju 3-kordne.

Tais kaubeldakse iga asjaga ja mida suurem on su valuuta, seda rohkem sa tüssata saad.

bahtid kaasa ja kõik, dantega nõus, kui vaja, siis ATM-st juurde.

0
0

Mis mõttes kohalikele? Ega sa ei maksa valuutaga seal? Kaasa võetud valuuta vahetad ikka seal ära.

0
0

ja otsustasin, et tõesti- miks tõmmelda, parem vahetan siin kroonid bahtideks, pole see vahetuselt võidetud raha nii suur midagi ja ka kohale jõudes ei pea kohe hakkama otsima kohta, kus jälle eurod/dollarid ümber vahetada. Lähen samuti esimest korda Taimaale, aga varem reisinud küll ning ikka vahetanud raha juba Eestis.

0
0

Ma mõtlesin, mida Tais paremini vahetatakse bahtideks, kas eurot või dollarit? Ühtset vastust ei ole. Üks ütleb üht, teine teist. Ei tahaks mõlemat kaasa võtta. Kumb rahatäht on siis kindlam?

0
0

Kõige kindlam on vahetada Eestis raha bahtideks. Ei saa ka mina aru loogikast, miks vahetada mitu korda ja miks eeldatakse et kohaliku raha kaasavõtt on rumalus... Vähemalt aega säästab selline liigutus küll. Esmakordne reisija, kui oled teinud kalkulatsioone mis näitavad et euro või dollar annavad olulist säästu, siis ehk tutvustad neid?

0
0

Kindlam on Euro ju, kuna dollari väärtus pidevalt langeb.

0
0

dollareid fännavad rohkem. kusjuures kurss sõltub pisut ka sellest, kui suuri kupüüre vahetad. see mõeldud eriti säästlikule eestlasele. dollar alustas jälle tõusuteed...

0
0

Kogu selle pika kirjadejoru läbi lugenud, jõudsin järeldusele, et kui neli õlut on suur võit, siis kaasa dollar. Või siis miski muu, kui seis muutub. Kui neli õlut nädalas pole suur kaotus, siis pigem EUR. Kui ise peaks minema, Vahetan portsu bathe ja mingi summa EUR kaasa. Tuleb bathe puudu, vahetan Eurod ära, ei tule puudu, toon koju ja kasutan järgmisel reisil. Tuleb arvestada oma mugavust ka. Kui lennukilt maha astudes on esimene mure rahavahetuse otsimine, siis mina tegeleks sellega siis, kui pambud ööbimiskohas. Pealegi ole nii kõva ennustaja kui tahes, siis iial ei tea mis suunas kurss lippama hakkab. No kukkub jänkidele paar räpast pommi ja kurss kukkub kolinal?? Seega ei maksa endale kunstlikult lisamuresid tekitada. Pealegi oli nelja õlle näide 10 000.-EEK kulutades. Ise ei plaani küll sellist summat laiaks lüüa. See ei kehti nende kohta, kes kaubareisi mõttega lähevad.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased