Taiwan

Kas on keegi Taiwanil üüriautoga sõitnud? Paluks jagada kogemusi.Tänu ette.

Hetkel veel täpselt aidata ei oska, aga ka endal on lähiajal plaan siin (Taiwanis) auto rentida päevaks-paariks. Niipalju tean, et üldjuhul piisab rahvusvahelisest juhiloast.

Liiklus on nagu aasias ikka, kohati kaootiline ja roosa tulega üle ristmiku sõitmine on täiesti tavaline. Taristu on suurepärane. Sildid on enamjaolt kahekeelsed, ehk siis navigeerimine peaks üsna lihtne olema. Kindlasti kasuta GPSi.

kui targem olen, siis kirjutan täpsemalt :)

1
0

Tänu Marcus, oleks hea teada ka autorendi võimalusest koos juhiga ja pakutavatest hindadest.

0
0

Just eelmisel nädalal küsisin kohalikust ARKist järgi Eestis välja antud loa kohta ja nad väitsid, et siin seda ei tunnistata ning nõuavad teooria-ja sõidueksami tegemist uuesti. Võib-olla ajutiselt ja lühikese perioodi jooksul on siiski lubatud kasutada. Kui midagi pole muutunud, siis Taiwan või Hiina Vabariik (ROC) ei ole ka trükitud Eestist väljastatud rahvusvahelise juhiloa nimistusse. Tasub üle täpsustada.

Tänavatest niipalju, et arvestama peab mopeedidemerega ja kohati sõidetakse nii, kuidas juhtub. Muide, Taiwan on maailmas esikohal mopeedide arvukuse poolest. Lisaks mõned suuremad maanteed on teatud kellaajast teatud kellaajani näiteks 2-3 suunalised ja seejärel mingist kellaajast muutuvad 1-2 suunaliseks. Seega, tuleb tähelepanelikult jälgida tänavamärgistust.

Seoses ülerahvastatusega võib ka tekkida probleeme Taipeis parkimiskoha leidmisel. Taipeis liiklemiseks on hulga mugavam kasutada metrood. Viimasel ajal on ka palju uusi liine avatud, nii et ei peaks hätta jääma kohalejõudmisega sihtpunkti. Maapiirkondades on mugavam sõita autoga.

Kui hakkate Taipeist välja sõitma, siis tasub seda teha varahommikul või hilisõhtul, sest ummikud on kohati väga pikad, eriti nädalavahetustel ja riiklikel pühadel.

0
0

Tulime tagasi oma vahvalt ringreisilt Taiwani saarel ja soovitame siinkohal kindlasti kõigil reisihuvilistel seda väga mitmekesise loodusega ja ajalooliselt eripalgeliste rahvakildudega maad keset Vaikset Ookeani külastada. Meie kasutasime ringisõiduks 6 päeva jooksul autojuhi- giidi David Liaw teenust ja soovitame teda kõigile. E- mail mytaiwanjourney@gmail .com ja www.mytaiwanjourney.com

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased