trip-krainetrip-ukraine-dark

brittajo

Rändur, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

8 meeldimist
0 postitust
30 kommentaari

2 külastatud kontinenti

11 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

12 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Taiwan sulges piiri kõikidele välisturistidele. 14-päevase karantiiniga lubatakse siseneda ainult kohalikku elamis-ja tööluba (ARC või APRC) omavatele välismaalastele.

https://www.boca.gov.tw/cp-220-5081-c06dc-2.html

Olen ka Aeroflotiga lennanud Moskvast Tallinna ja tagasi Moskva. Veel mõned aastad tagasi oli neil 2 lendu päevas: hommikul ja õhtul. Soovitan!

Tere! Nagu näha, siis oled plaanid juba teinud, aga muidu siin Taipeis on sportimisvõimalused täiesti arvestatavad. Eksisteerivad nii mägiteed jalgsi matkamiseks kui jalgrattateed. Jalgrattalaenutused (U-Bike) on enam-vähem iga metroojaama kõrval ning laenutuseks saab kasutada metrookaarti (MRT-kaart). Veel on enamikes linnajagudes riigi hallatavad ujulad, kus samtui hinnad suht soodsad (1x ~3euri, 30ne päeva kaart ~44euri), just eile käisin uurimas, sest tahan hakata ka taas trenni tegema. Vesi on veidi külmavõitu, aga siiski ujutav. Siin tuleb veel arvestada, et rahvast on meeletult, seega kui eelistad vaikust ja rahu, siis ilmselt Tai variant on parem mitte-turismi piirkonnas.

Samuti head kogemused A-Rent-iga. Võtsime neilt aprillis neljaks päevaks Toyota Aurise, 2018.a mudeli. Omanik tõi auto maja ette. Tagasi viisime ise, sest plaanid veidi muutusid ja tagastasime varem ette nähtud ajast.

Mul sama kogemus, et enne kohaliku elamis-ja tööloa saamist küsiti iga kord riiki sisenemisel tagasipiletit ja täpset aadressi, kus kavas ööbida. Kindlasti vaata, et need tingimused oleks täidetud.

Taiwan on täiesti ok koht. Ka lapsesõbralik ja näiteks Taipeis igas rongijaamas, kaubanduskeskustes jne on olemas rinnaga toitmise ruumid, juhul kui teil veel piimaandmine on aktuaalne.

Lihtsalt infoks, et lõpuks avati kauaoodatud metrooliin Taoyuani rahvusvahelise lennujaama ja Taipei City vahel. Rongiterminal Taipei City-s asub Taipei Main Station-is. Võib valida kahe erineva rongitüübi vahel: ekspress-rongiga jõuab Taipeist Taoyuani lennujaama väljuvate lendude terminali u. 40 minutiga ja teise rongiga, mis peatub igas peatuses, läheb vastavalt kauem aega. See aeglasem rong peatub ka kiirrongi (HSR) Taoyuani-nimelises peatuses. Pileti hind ühel suunal on $160 kohalikku ühikut.

Olen veidi ka lisaks uurinud juhiloa kohta ja Taiwani Transpordiministeeriumi lehel on allalaetav Exceli tabel, kus kirjas, et siin väljastatud juhiluba ei ole Eestis kehtiv ja kahjuks ilmselt ka siis vastupidi. Muide, Eesti ja Vatikan on enam-vähem ainukesed Euroopa riigid, kus Taiwani juhiluba absoluutselt ei kehti, ei kohalik ega ka rahvusvaheline, rääkimata Taiwani loa vahetamisest kohaliku loa vastu. Siiani pole ühtegi muud legaalset varianti leidnud kui et läksin kohalikku autokooli ja tegin teooria-ja sõidueksami uuesti. Õnneks saab teooriaeksamit teha ka inglise keeles. Väike eelis siiski on Eesti juhiloa omamisel, nimelt saab teha koheselt täiskehtivusega loa, millega võib sõita ka kiirteedel. Muidu juhiloa esmasel tegemisel antakse õppeluba, millega tohib sõita ainult politsei poolt limiteeritud teedel teatud aja jooksul. Siin on link ministeeriumi lehele, kust saab alla laadida eelmainitud Exceli faili: https://www.thb.gov.tw/en/page?node=74d740c5-6368-4edc-b999-aa6454fae641

Kirjutasin Riias resideeruvale saadikule eelkirjeldatud probleemist ja ta vastas, et sellel teemal on korduvalt Eesti võimudega vesteldud, aga hetkel ei ole lahendust. Taiwan ei tunnista Eestis väljastatud luba põhjusel, et Eesti ei tunnista Taiwani luba. Parim, mis saab selles osas teha, on saata arupärimine EV-sse, aga hetkel aja puudusel pole seda teinud.

Auto rentimist tasub siiski proovida. Kui juba olete kohapeal, siis küsige kindlasti rendifirmast järgi, mis tingimused neil on ja kas nad aktsepteerivad Eestis väljastatud rahvusvahelist luba. Siinses ARK-is väideti, et peab sooritama uuesti sõidu-ja teooriaeksami.

Alternatiiviks on sõita rongi/bussiga kuhugi kohapeale ja seal rentida motoroller. Umbes kuu aega tagasi nägin näiteks Taipei-s Danshui jõeäärses piirkonnas motorollerite renti, kus isegi juhiluba ei nõutud. Kuna pole rollerit ise rentinud, siis ei oska kahjuks rohkem infi anda.

Veel on võimalik juhirent ehk taksoteenus. Kui käisime esimest korda ligi 5a tagasi Tarokot avastamas, siis rentisime takso terveks päevaks ja maksime mu mäletamist mööda ~2000 NTD.

Lisaks Marguse soovitustele, Taoyuan-ist Taipei Main Station-i pääseb ka kiirrongiga (HSR), aga rongipeatus asub veidi lennujaamast eemal. Sinna pääseb shuttle-bussiga. Kui ma ei eksi, siis bussipeatus on Taoyuan-i lennujaama Terminal 2 ees ja viimati oli piletihinnaks 30 NTD. Muide, ajastus on väga hea! Minuarust november-detsember ja märts-aprill on just temperatuuri poolest parimad ajad saare külastuseks. Ei ole liiga palav ega liiga külm-rõske. Lahedat reisi soovides, Britta

Just eelmisel nädalal küsisin kohalikust ARKist järgi Eestis välja antud loa kohta ja nad väitsid, et siin seda ei tunnistata ning nõuavad teooria-ja sõidueksami tegemist uuesti. Võib-olla ajutiselt ja lühikese perioodi jooksul on siiski lubatud kasutada. Kui midagi pole muutunud, siis Taiwan või Hiina Vabariik (ROC) ei ole ka trükitud Eestist väljastatud rahvusvahelise juhiloa nimistusse. Tasub üle täpsustada.

Tänavatest niipalju, et arvestama peab mopeedidemerega ja kohati sõidetakse nii, kuidas juhtub. Muide, Taiwan on maailmas esikohal mopeedide arvukuse poolest. Lisaks mõned suuremad maanteed on teatud kellaajast teatud kellaajani näiteks 2-3 suunalised ja seejärel mingist kellaajast muutuvad 1-2 suunaliseks. Seega, tuleb tähelepanelikult jälgida tänavamärgistust.

Seoses ülerahvastatusega võib ka tekkida probleeme Taipeis parkimiskoha leidmisel. Taipeis liiklemiseks on hulga mugavam kasutada metrood. Viimasel ajal on ka palju uusi liine avatud, nii et ei peaks hätta jääma kohalejõudmisega sihtpunkti. Maapiirkondades on mugavam sõita autoga.

Kui hakkate Taipeist välja sõitma, siis tasub seda teha varahommikul või hilisõhtul, sest ummikud on kohati väga pikad, eriti nädalavahetustel ja riiklikel pühadel.

Olime sealses lennujaamas viimati käesoleva aasta veebruaris. Juhul kui teemaalgatajat veel huvitab, siis minuarst suht kapselhotellide lähedal ja enne Burger Kingi on klaasiga eraldatud u. 10-ruutmeetrine pind, kus nägin u. 7-8 inimest põrandal magamas. Rohkem ruumi polnud, sest keegi oli lausa telgi püsti pannud sinna. Juhul kui hotellivariant ei sobi, siis pesemisvõimalus on tõesti ainult tualetis.

Vist teemaväline, aga ikkagi lisan, et kapselhotelli kõrval on ema-lapse tuba, kus on olemas voodi nii emale kui imikule ning ka pesemisvõimalus. Raha nad seal viibimise eest ei küsi (juhul kui midagi pole muutunud). Tagasisõidul Taiwani oli seal ema-lapse toas korrapidajaks lausa Eestist pärit naisterahvas, kes lisaks vene keelele oskas ka veidi rääkida eesti keeles :)

Lendasime Aeroflotiga veebruaris Hiina Uue Aasta pidustuste ajal Hong Kong - Moskva - Tallinn ja tagasi Hong Kongi. HK - Moskva lennukiks oli uus Boeing 777. Väga mugav oli lennata. Saime kohad turistiklassi esireas, kus oli piisavalt ruumi laiutada. Pojale (1.5a) toodi spets korv, mis kinnitati seina külge. Kui päris aus olla, siis talle seal magada ei meeldinud, aga see selleks. Muidu lennuk oli puhas ja pardateenindus tasemel. Negatiivsest poolest niipalju, et Hong Kongi lend hilines ning jäime maha edasilennust Tallinna. Kuna rohkem lende samal päeval Tallinna ei väljunud, siis meid paigutati lennujaama territooriumil olevasse hotelli ja varustati uute piletitega järgmise päeva hommikusele lennule. Saime ka toidukupongid. Seega millegi üle kurta ei ole, väga positiivne kogemus :) NB! Imikuga reisimisel tellige talle toit eelnevalt ära, sest kui pole tellitud, siis automaatselt nad toitlustust beebile pardal ei paku. Me unustasime tellida, aga õnneks oli omal seljakotis poisile piisavalt toitu kaasas 10h lennuks.

Olen kõik broneeringud teinud läbi Booking.com-i. Viimati bronnisin hotelli siinsamas Taiwanil. Päev enne hotelli minekut avastasin, et neil on veel soodsam hind samaks kuupäevaks, mis olin ca kuu aega varem bronninud. Unustasin, et 24h varem ei saa enam vana broneeringut tühistada. Maksin juba uue (soodsama) broneeringu eest ära ja asusin vana kustutama. Korraga koitis, et soodsama hinna pähe olin maksnud hoopis topelt- vana+uus broneering. Sõbrantsi õhtusel helistasin kohalikku Booking.com kõnekeskusesse ja rääkisin oma mure ära. India aksendiga klienditeenindaja lasi mul u. 10 min oodata ja kui uuesti ühendust võttis, siis teatas, et ta sai tühistada mu vana (kallima hinnaga) bronni ja kehtima jäi soodsama hinnaga broneering. Raha sain vana broneeringu eest suht kohe tagasi. Seega väga ok kogemus. Ilmselt siin sõltub kõik klienditeenindajast ja hotelli personalist, kas ja millisel määral nad on valmis kliendisoovile vastu tulema.

Meil on siin demokraatlikus Hiinas palju mandri-hiinlasi turistidena, aga sihukest rabamist näen küll esimest korda... võib-olla nad olid päev otsa söömata?!

Tere!

Kõik oleneb Su taustast. Kui on tehnikateaduste kraad taskus, varasem töökogemus ning inglise keele oskus olemas, siis peaks tööd olema suht ok leida, näiteks seadmetele kasutusjuhendite kirjutajana. Hea inglise keele oskusega võid tööd leida näiteks ka õpetajana. Mul võttis töölesaamine aega täpselt 1 kuu.

Kindlasti uuri firmast järgi, kas nad saavad anda vastava tõendi, et taotleda firmapõhist elamis- ja tööluba (ARC). Õppe-ja turismiviisaga ei tohi ametlikult töötada, kui mäletan õigesti. Peale 5 aastat kohapeal elamist saad taotleda püsielaniku ARC, mida kutsutakse APRC-iks. Aga see juba hiljem ja maksab 10 000 NTD, samas ei pea enam iga-aastaselt või iga 3 aasta järgi uuendama. NB! Juhul kui abiellud kohalikuga, siis saad abielupõhise ARC, millega võid ka töötada!

Arvestama peaks sellega, et töökeskkond on hiinakeelne ja Google Translator-ist saab esialgu Su parim sõber :) Lisaks, vist kuni 180 päeva arvestatakse välismaalaste palgast maha 20% maksudeks, mis on võimalik järgmisel aastal veidi tagasi saada tuludedeklaratsiooni alusel.

Mis puudutab vaba aega, siis üldist töökultuuri arvestades saad aastas võib-olla max 7 päeva puhkust ja korraga võetakse puhkus välja 1-2 päeva kaupa. Kontorist lahkud, kui ülemus on koju läinud. Töö ajal "ärakäimistesse" hästi ei suhtuta, seega enamus ajast tuleb istuda oma laua taga ja teha reaalselt tööd. Võimalik, et firma nõuab Sult iga tööpäeva lõpus raportit, kus on täpselt kirjas, mis projektidega tegelesid ja kui kaua mingi töölõik aega võttis. Seega kiputakse väga detailselt töötajaid monitoorima.

Palgatase magistrikraadiga algab u. 40 000 NTD kuus. Kui on rohkem kogemusi ja satub hea firma ning tore ülemus, siis loomulikult võib palk tunduvalt kõrgem olla. Üldiselt sellise 50 000 NTD palgaga on täiesti võimalik normaalselt ära elada.

Tööd võiks otsida http://www.104.com.tw/ (kasuta Google-i automaatset tõlget) või aeg-ajalt võib häid pakkumisi trehvata ka http://tealit.com/ . Viimast veebisaiti kasutades on võimalik ka juba aegsalt leida sõpru kohalike seast. Seal on "Keeleõppe" rubriik, kus kohalikud otsivad välismaalastest sõpru, kellega praktiseerida inglise-prantsuse-vene või muid keeli.

Enne siia tulekut, soovitan VÄGA õppida mõned hiinakeelsed käibefraasid, siis on omal hulga kindlam tunne ja potentsiaalsetele tööandjatele jääb ka hea mulje, et oled teinud veidi ettevalmistust.

Mis puudutab elukohta, siis Facebookis on selline grupp, nagu "Rental Apartments in Taiwan". Sealt võib leida terve korteri väljaüürimise kuulutusi kui ka toa rentimise võimalusi. Võid ise ka kuulutuse postitada, et otsid üürikat.

Talvel, s.t detsembrist ~ aprillini on temperatuurid u. +10C kuni +20C ning majades puudub tsentraalne küttesüsteem. Seega arvesta lisainvesteeringuga elektriradiaatorisse või veidi odavam lahendus on osta soojapuhur. Rendihinnad on kallimad Taipei City-s, aga kui oled üksi tulemas, siis soodsam on rentide tuba korterist ning jagada renditasu.

Toitude hinnad on väga mõistlikud ja toidud on enamalt jaolt Eesti inimesele täiesti vastuvõetavad.

Kohalikud on üldjuhul sõbralikud ja abivalmid, aga inglise keelega võib tulla probleeme.

Hea on veel see, et kui saad ARC, siis arstitasud riiklikut toetust omavates kliinikutes ja haiglates on väga taskukohased. Näiteks, hambaarsti tasu, koos (valgus)plommi paigaldamisega, maksab ei rohkem ega vähem kui 150 NTD (ise võid guugeldada hinna eurides :)

Taipeis liiklemiseks on mugavaim viis kasutada metrood, et vältida ummikuid tipptundidel. Bussis, metroos, loomaaias, mõnedes taksodes ja mõnedes poodides kehtib maksevahendina ühistranspordi kaart. Kutsutakse MRT-kaardiks. Osta saab näit. metroojaamast.

Kokkuvõtteks:

  1. Taotle Riias (Taipei Mission in Republic of Latvia) multi-entry viisa soovi korral.
  2. Uuri aegsasti tööpakkumisi, saada oma inglisekeelne CV huvi pakkuvatesse firmadesse.
  3. Uuri elukohavõimalusi.
  4. Alusta hiina keele õppega!

Kas võib uudishimutseda, kuidas tekkis huvi siia Taiwani kolida? :)

Jõudu ja jaksu! Britta

Tere, rõõm teada.

Olen varasemalt osalenud keelekursustel Feng Chia ülikoolis Taichung-is. Seejärel õppisin hiina keelt Taipei-s kohalikus algkoolis riigistipendiumiga. Kahjuks ei tea väga teisi kursusi soovitada. Plaanin ka millalgi taas keeleõppega tegelema hakata. Hetkel on silma jäänud National Taiwan University pakutavad kursused: http://cld.liberal.ntu.edu.tw/en/ Võib-olla keegi oskab midagi paremat soovitada. Arvestama peaks, et keeleõppe hinnad võivad olla päris krõbedad.

Korterit tasub otsida töökoha lähedal, kui firma on juba teada. Taipei on päris suur ja lai. Arvestama peaks, et metroojaamade lähedal on üürihinnad oluliselt kõrgemad kui mujal. Samas 25k NTD eest kuus on piisavalt valikut. Sörgi ja jalgrattaga sõidu kohti peaks küll Taipeis leidma suht lihtsalt. Näiteks Dahu park (大湖公園) Neihu piirkonnas, jalgratta rajad Danshui-s (淡水) ja selle ümbruses. Jalgratast saad laenutada mitmete metroojaamade lähedalt (U-Bike, vt app) ja tasuda MRT-kaardiga. On ka muid laenutuskohti.
Aga tagasi elamiskoha juurde. Vaata lisaks pakkumisi sellelt veebilehelt: http://rent.591.com.tw/ Lehe ülal osas on 3 ripp-menüüga valikut:

  1. Asukoht: a) 台灣 (Taiwan), b) 台北市 (Taipei City) või 新北市 (Taipei City vahetuslähedus)

  2. Piirkond: vali piirkonnad, kus on rohkem pakkumisi (saad teha mitu valikut korraga). Pakkumised on sulgudes piirkonna lõpus. Kui valik tehtud, vajuta "確定".

  3. Tehingu tüüp: rendikas on 2. valik menüüs (整層住家).

Veebilehe vasakus menüüs saad valida hinnavahemiku.

  1. Klikka valikul "租金". (rendihind)
  2. Vali näiteks 15000-20000元 või 20000-40000元 või toksi hind ise sisse.

Kui oled leidnud sobivad variandid, siis kindlasti vaata kaardilt järgi, kas läheduses on metroojaam. Rendihinnale lisatakse halduskulu, sisuliselt maja turvamehe palk ja loomulikult kommunaalid. Veel, mõned korterid üüritakse välja näiteks ainult naistele. Sellisel juhul on tingimustes (性別要求: 女生). Kui üürid midagi Põhja-Taipeis, näiteks Danshui-s, siis arvesta, et talvel on seal külmavõitu, samas asub looduslikult super-kaunis kohas, u. 40min metroosõidu kaugusel Taipei Main Station-ist. Lihtsalt infoks, Taipeis on kuumaveeallikad (溫泉). Väga mõnusad talvel külastamiseks! Põhilisteks asukohtadeks on Beitou (北投) ja Wulai (烏來).

NB! Tänud Tripi lugejale, kes juhtis tähelepanu, et Hong Kongist saab siiski ainult passi kätte, nad ei saa taotlusi ise vastu võtta.

Hea meel, kui saan veidi abiks olla :) Jah, midagi hirmsat ei ole, vaja ainult paberid korda saada alguses. Veel niipalju, et kohalikud on tundlikud näoilmete suhtes, s.t naerata võimalikult palju, isegi kui midagi naljakat otseselt ei ole. "Tõsist nägu" tõlgendatakse asjaoluna, et Sa pole millegagi rahul või halvemal juhul lausa ebaviisakusena. Ja enne tulekut tasub uuendada oma pass Eestis, sest siin kohapeal saatkond puudub ja passi uuendamiseks tuleb lennata topelt saatkonda Tokios või Pekingis, sest kõigepealt sõidad sõrmejälgi andma ja seejärel passile järgi.

Tere,

muidu soovitaks Taiwani, sest asub Hong Kongile väga lähedal, aga kuna plaanite rannapuhkust, siis võib-olla on veidi jahedavõitu. Detsembris on siin kraadid u. 20 ringis. Kui niisama on huvi ringi sõita ja külastada vaatamisväärsusi, siis hinnad peaksid olema enam-vähem taskukohased. Maapiirkondades võib veidi keelega tekkida probleeme.

Edu reisi planeerimisel!

Gloobuse kommentaar on korrektne. Välisriigil ei ole õigust muuta Eesti riigi poolt välja antud dokumentidel andmeid, k.a isiku nime. Nime saad ametlikult muuta Perekonnaseisuametis kas ise või paluda kellegil Eestis elaval pereliikmel/tuttaval seda teha (volituse alusel) ning nimemuutuse avalduse saata digiallkirjastatult eelnimetatud asutusse. Nimemuutuseks pead välisriigis välja antud dokumendi(d), näit. abielutunnistuse, legaliseerima vastava riigi välisministeeriumis ning seejärel Eesti Välisministeeriumis. Muide, dokument peab olema tõlgitud Välisministeeriumi poolt aktsepteeritavasse keelde! Seda kahjuks ei mäleta, kas nad tahtsid ka koopiat abikaasa isikut tõendavast dokumendist või piisas ainult mõlema riigi poolt legaliseeritud abielutunnistusest.

*Teistsugused reeglid võivad kehtida apostille nimekirja kuuluvate riikidega.

Seega lennukile minemisega ei peaks Sul küll probleeme tekkima, kui passis ja piletitel nimed klapivad.

Tere. Mul on selline kogemus, et soovisin eelmise aasta oktoobris sõlmida reisikindlustuse Mandri-Hiinasse sõiduks. Elan välisriigis. Estraveli büroost vastati, et Salva kindlustusega on võimalik teha poliis, aga kindlustus hakkaks kehtima 15 päeva pärast. S.t kui reisini on jäänud 15+ päeva, siis on võimalik sõlmida poliis, viibides ise välismaal, aga omades Eesti kodakondsust. Paraku võib olla, et kindlustusfirma on muutnud tingimusi, seega tuleks üle täpsustada. Siinsed kohalikud reisibürood väitsid, et nad ei saa sõlmida poliisi välismaalasele. Ohutut reisi!

Tere, elektroonikapoed on nagu Eestis OnOFF jt. Tehnikaturul on palju väikeseid n.ö poekesi või õigem oleks öelda box-e, kus spetsialiseerutakse, kas brändi- või tootegrupi põhiselt teatud seadmetele või komponentidele. Enamik toodetest kuuluvad IT, fotograafia või mobiilside valdkonda. Näiteks ühes box-is müüakse ainult arvutikomponente (CPU, mälu jne) ning kaableid, teises aga müüakse fotoaparaate ja videokaameraid. Vt. http://www.flickr.com/photos/93694546@N00/4757166164/. See on sisevaade GuangHua Digital Plaza-st, mis on sarnane Kristiine Keskusega, aga riiete ja kodutarvete asemel müüakse ainult eelloetletud tooteid. Kuna mainisid soovist soetada fotokas, siis Taipeis, Main station rongipeatuse vahetus-läheduses, on ka n.n fotopoodide tänav, kus on järjest Canoni, Nikoni, Olympuse jt. esindused. Tainanis pole kohanud selliseid müügikeskusi, nagu Digital Plaza, aga elektroonikat müüvaid kauplusi on küll. Mägiteed rattaga läbimiseks on suht vaevarikkad seoses palava ilma ja järskude tõusudega, aga ei midagi võimatut ja sõitjaid on päris palju. Tainanis on ehk ok sõita ka tänaval rattaga, aga Taipeis tasub pigem eelistada ühistransporti. Väga levinud transpordivahendiks, eriti kohalike seas, on motorollerid, nagu ka muudes, enamasti sooja kliimaga, riikides. Igal juhul ole ettevaatlik, sest liiklusmärgid tunduvad olevat paljude juhtide jaoks lihtsalt formaalsus! Tõenäoliselt on mugavam soetada oma jalgratas kui rentida. Samas, mõned kampused pakuvad ühiskasutuses olevaid rattaid, nii et tasub seda varianti ka uurida. Kliimapoolest on telkimine ok, aga turvalisuse seisukohast ei julge väga soovitada. Lisaks tuleb arvestada, et siin on päris palju mürkmadusid, ämblikke ja muid huvitavaid loomi. Hosteli-tüüpi elamised ja kodumajutused on ilmselt mugavamad, aga igal inimesel on omad eelistused :) Kolisin siia paar aastat tagasi ja põhjused on nii isiklikku elu puudutavad kui tööalased. Tervitused.

Loodan, et Extremeways.Tv team ei pahanda, et nii pikalt heietan omadest kogemustest siin teemas.

Tere Liisi,

rõõm kuulda, kui mu postitusest on veidigi abi. Olen ka mõned korrad käinud Tainanis. See on lahe koht- näed n.ö tõelist Taiwani elu :) Infoks niipalju, et kui maandud Taoyuani rahvusvahelises lennujaamas, siis Tainani on kõige mugavam pääseda kiirrongiga (HSR)(http://www.thsrc.com.tw/en/?lc=en), mis sõidab ~300km/h. Kui bussiga tuleb loksuda oma 7-8 tundi ja tavarongiga u. sama, siis kiirrongiga jõuad kohale u. 2 tunniga. Peale pikka lendu on see ilmselt mugavaim viis reisimiseks. Hinnatase on siin tõesti veidi madalam kui Eestis, aga ka näiteks palgad kipuvad olema madalamad. Kuigi see ka sõltub, sest välismaalastest keeleõpetajad teenivad väga hästi. Kohalikke eriti ei taheta näiteks inglise keele õpetajaks palgata, sest lapsevanemad eeldavad, et nende võsukesi õpetab päris ehtne välismaalane :D Kui plaanid siin lisaks õpingutele ka töötada, siis uuri järgi, kas Su viisa lubab seda. Turismiviisa kohe kindlasti ei luba töötada ja sageli ka õppeviisa. Kui saad ARC (Alien Resident Certificate), siis peaks nii õppimine kui töötamine olema lubatud.
Tehnikahinnad on suht kõrged, aga samas odavamad kui Eestis. Sõbranna käis külas aasta alguses ja soetas fotoaparaadi ligi 200-300 EURi soodsamalt, kui oleks saanud Eestist ja on väga rahul. Võltskaupa siin eriti ei müüda, seega kvaliteedi pärast ei pea üldiselt muretsema. Kui ostad elektroonikat, siis küsi kindlasti ka garantii-tšekk, sest mõnikord nad unustavad anda :) Hea, et oled õppinud hiina keelt, sest inglise keelega on siin veidi täbarad lood. Põhiline suhtluskeel on ikkagi hiina ja kirjutamisel kasutatakse traditsioonilist hiina keelt, mitte lihtsustatud (mandarini), nagu Mandri-Hiinas. Lisaks räägib just vanem generatsioon põhiliselt taivani keeles ja eriti just maapiirkondades, aga nad saavad aru ka hiina keelest. Soovitan väga täiendada hiina keele alaseid teadmisi enne siia tulekut, sest nii on Sul omal lihtsam hakkama saada. Kampuses on tavaliselt 7-11 või FamilyMart kauplused. Need on veidi analoogsed Eesti Statoili poekestele, aga kaubavalik on suurem. Need poed on avatud 24/7, seega hinnatase on tiba kõrgem, kui tava kaubanduskeskuses. Lisaks on üldjuhul mitu traditsioonilist söögikohta ja sageli ka kiirtoitu pakkuvaid putkakesi. Nälga kindlasti ei jää :)) Ravimid on soodsamad kui Eestis ja tavalist Coldrexi või nohurohtu on saada isegi kaubanduskeskustes, rääkimata apteekidest. Probleem võib olla mõndade spetsiifiliste rohtudega. Kui tõuseb palavik või on kõhutõbi, siis tasub külastada kohalikke kliinikuid, kus kirjutatakse välja vajalikud ravimid ja kätte saad ravimid sellest samast kliinikust. Kliinikuid on 2 tüüpi: Lääne ning Hiina ravimeetodeid järgivad. Infoks niipalju, et siinsetel doktoritel on kombeks kirjutada välja tablette või taimseid ravimeid hulgi, s.t kui on näiteks kerge kõhutõbi, siis lisaks antibiootikumidele saad veel mitu tabletti nii igaks juhuks. Ülidselt on arstiabi siin väga tasemel. Uuri kindlasti ka järgi, kas ülikool võimaldab sul saada haigekassakaardi, sest siis saad soodsamalt arstiabi, kui on tarvis. Tervitused.

Tere, väga hea, et oled niipalju eeltööd juba teinud siia kolimiseks :) Igaks juhuks mainin, et Taoyani lennujaam asub Taipeist u. 50min bussisõidu kaugusel. Taipeis asub Songshani lennujaam, aga see on orienteeritud rohkem kohalikele lendudele. Kiirrongi peatus on Taoyanis täiesti olemas. Elektroonikat tasub kindlasti uurida ka lennujaamadest. Taiwani eelis on vast ainult see, et siin müügil olevad mudelid on tõesti n.ö just ahjust tulnud, kuna paljude elektroonikafirmade tootmisliinid või lausa peakorterid asuvad saarel või saare vahetus-läheduses, siis on võimalik soetada selliseid seadmeid, mis veel kuskil mujal pole müügile jõudnud. Sõbrants ostis tavalise peegelkaamera. Kui plaanid osta tehnikaturult tooteid, siis tasub võtta keegi kohaliku välimusega inimene kaasa, sest mõnikord pakutakse "ameeriklastele" üht hinda ja kohalikele teist ja kindlasti tasub tingida! :) Hiina meditsiinist olen proovinud massaaži ja nõelravi. Viimane on küll väga mõnus, aga massaaž on suht piinarikas, kuna kujutab endast pigem kondiväänamist. Tõsi, hiljem on tunda, kuidas luud-liigesed on mõnusalt elastsed. Peale protseduuri antakse hulk väikeseid pakikesi suht mõrudamaitselise taimse rohuga, mida tuleb sisse võtta paar nädalat. Matkamas olen käinud päris palju, aga ainult nendes paikades, kuhu pääseb ligi rongi või bussiga. Autot pole veel soetanud. Matkaradu on tõesti meeletult ja mägedes on nii asfalteeritud radu rattaga sõiduks, kui n.ö looduslikke jalgsikäimiseks. Kuna matkamine on siin väga populaarne igas vanuses inimeste seas, siis valitsus on näinud vaeva ja pannud üles hulga teeviitasid, kaarte ja suuremates kohtades on avatud ka turismiinfopunktid, nii et ei pea muretsema, et eksid ära. Turismipunktides räägitakse ka päris soravalt inglise keeles. Oleneb Su huvidest, aga esmalt soovitaksin minna Hualieni. Sealsed vaated on lihtsalt võrratud! Ööbimiskoha oleme tavaliselt bronninud läbi interneti booking.com lehel. Enne reisi oleme igaks juhuks üle helistanud, kas kõik ok. Tervitused :)