Takso ja Prantsuse küpsised/French Macaroons

Tere. Küsimus, et lähen varsti Prantsusmaale ning oleks soov sealt sellised asju osta: http://favim.com/image/57386/ ega keegi ei tea palju need maksta võivad ? Lisaks oli küsimus, et muudes linnades ( ehk mitte Pariisis) palju maksab takso sõit. Või on ikka mugavam jalgsi(ühistranspordiga) liikuda? oleme kokku Prantsusmaal ainult 2 päeva.

Sõltub linnast. Prantsusmaa on suur ja lai. Mis linna plaanite külastada? Macaroosne saab osta nii supermarketitest kui kondiitriäridest. Viimastes on need kallimad. Suuremad on kuskil 2-3 eurot tükk, väiksemad pakis ees on 5-20 eurot pakk. Lahtiselt ostes on 100 grammi 8-10 eurot. Kuid kõik sõltub kohast kust osta, kontsistentsist ja muidugi kaalust. Aga see pole vist probleem mida peaks väga keeruliseks ajama :)

Mis need on, kas midagi head? :) Lähen suvel Pariisi, seega huvi suur kõige vastu sealkandis!

Maguslääged kreemised küpsised mis sisaldavad u 1268 kcal :)

Tegelt on korralikud makaronsid väga maitsvad ja üldsegi mitte lääged. Paljude erinevate täidistega ja eri maitsenüanssidega, aga kaloreid sisaldavad nad tõesti hulgaliselt.

Suur tänu, seega täiesti sobivad :)))

Aitäh, sain ka natukene rohkem infot :) Külastan muidu Bordeaux'i

Soovitan kindlasti maitsta minu lemmikuid, ekleere (l`eclair). Tõeliselt nämmad. Ning parimad mis olen saanud pole mitte mõnest kondiitriärist vaid Auchani supermarketitest. Kondiitriäride omad kipuvad olema liiga magusa kreemiga ning liigselt kõva koorega. Auchani omad on parajalt pehmed (isegi natuke vesised) ja kreem nende sees on mõnusalt kreemjas ja mitte liiga suhkrune. Eriti heaks lähevad nad peale mõneajalist külmkapis hoidmist. Põhiliselt on ekleerid vanilje-, karamelli- ja šokolaadikreemi täidise ja glasuuriga ning kõik ühte moodi head. Kondiitriärides maksab üks ekleer ca. 2 euri, Auchanis näiteks saab neljase karbi ca. 4 euriga. Jama on aga see et üks ekleer sisaldab samuti 1289 kcal.

Bordeaux kohta oskab ixxx kindlasti midagi täpsemat öelda kuid Prantsusmaal on vaid üks tõeliselt suur linn, Pariis ja kaks suuremat linna, Lyon ja Marseille. Nendes kohtades kus mina käinud olen (ja neid pole vähe) ei ole taksoga midagi teha. Linnasüdamed on kõik sarnaselt kompaktsed ning sealt jalutab vähese vaevaga ka kaugemale. Samuti on ühistransport väga mugav kasutada. Kui tänaval inimeste käest nõu küsida pelgad siis mine turismiinfopunkti kus räägitakse sinuga ka inglise keeles.

Need macaroons ostsime Pariisis Auchanis. Pakis oli 24 tk., 6 sorti, hind peaaegu 5€. Väga maitsvad.

Kust ma leian Auchan asukohad (internetist)?

Bordeauxs on kolm Auchani supermarche`d. Siin link: http://www.auchan.fr/magasin/recherche/advancedSearch.jsp

Valid sobiva poe, vajutad "valider", sind suunatakse poe kodulehele ning esilehelt leiad ka aadressid koos asukohakaardiga.

Bordeaux Meriadec Auchan Drive`s näiteks assortii 36 macaroonist 360g 14.30 eurot.

Kas seal on võimalik sõita bussiga nt mingi päevapiletiga. Ja palju umbes see võib maksta ?

Kindlasti on võimalik kuid hinda ma öelda ei oska. Kui siin keegi ei vasta siis saad seda teada ona hotellist või turismiinfopunktist. Olen kindel et leiad macaroonsid ka kesklinna kondiitriäridest ning Auchani sõitma ei pea.

Päevane Tikcarte maksis suvel ca 4 EUR-i. Vaata ka lingi all olevat infot TBC - Bordeaux tramminduse ja bussinduse kohta. Kahjuks küll ainult prantsuse keeles, kuid infot jagub piisavalt. http://www.infotbc.com/

Ja mis puutub macaroonsidesse, siis tõesti - neid müüakse igas kondiitriäris ja toidupoes nii, et ei pea kindlasti just Auchani marketeid otsima ;)