Takso sõit Tais

Tere

Olen lugenud varem postitatud teemasi aga pole täpselt takso kasutamisest Tais aru saanud.

Kas tasub kasutada kokkuleppe hinda taksos või istuda sisse ja panna taksomeeter käima? Seda siis linna sees liigeldes. Kas kasutada võib kõiki taksosi? Kas on kogemusi takso kasutamisest erinevate linnade vahel liigeldes, kui vahemaad on 200-300 km? Kas suurte vahemaade puhul on mõistlik kokku leppida hinnas? Või võtta kohe mingi taksojuht ja osta ta näitke 10 päevaks ära?

Palun jagagage oma kogemusi taksodega!

Katrin

Tundub,et taksomeetrite aeg hakkab Tais ümber saama.Enamus sõite tahavad kokkuleppe hinnaga teha.2010-2013 oli lihtne saada taksomeetriga taksot kuid 2014 aasta kevadel ei õnnestunudki kordagi taksomeetriga sõita.PÕhjendasid siis muidugi sellega,et linnas rahutused ja roadblockid ja et valitsus on taksohinnad paika pannud 2000a. ja peale seda ei ole neid tõstetud.Ei usu,et ka hetkel oleks olukord paremaks läinud.Pikkade vahemaade jaoks on takso täitsa ok hinnaga sõiduvahend.2014 kevadel Bangkok-Pattaya 1800 Bahti,ehk siis 40 eur.Pattaya-Koh Chang 2000 Bahti ehk siis 50 EUR.(7 kohaline auto).2010 sai Ayutthayas käidud edasi-tagasi 1600 Bahti ja taksojuht oli veel giidiks terve päeva.Taksosid seal kuidagi firma järgi eristada suht keeruline.On küll erinevat värvi,kuid ka sama firma taksod osad erivärvides jne.Ja kui hind juba kokku lepitud,siis ühtegi pettust ei ole küll taksojuhtide poolt kunagi kohanud.

Püüa takso tänavalt, mitte ära võta turistipiirkonnas seisvaid kolla-rohelist erataksot, pannakse alati meeter käima. Päevasteks trippideks on mõtekam just erakaga mingi diil kokku leppida. Muidu on igas taksos olemas ka hinnakiri mis näitab pikemate otste hinda meetri järgi.

Seaduse järgi on Tais taksodel keelatud seistes kliente oodata, teha kokkuleppe hinda ja keelduda kuhugi sõitmisest ( linna piires).

Bangkokis saab vabalt taksomeetri järgi sõita ja see oli veel 2014 väga odav ehk 10 km maksab ca 100 bahti. Mujal reeglina nad keelduvad taksomeetri järgi sõitmast ja turismipiirkondades on sõit üsna kirves, alla 200 bahti nad ei liigutagi.