trip-krainetrip-ukraine-dark
Tallinki lemmikloomakajut?

mida see endast kujutab? ja kas väikese koeraga on yldse hea laevaga minna või oleks lennuk parem?

Rootsi koeraga on üldiselt väga keeruline minna, sinna ju ei lasta ilma veretestideta. Aga koera jaoks laev ehk mugavam kindlasti kui lennuk.

Seal kajutis ei ole vaipa maas. Muidu kajut nagu kajut ikka. Lisaks lemmikloomadele pidavat see kajut ka allergikutele hästi sobima, kuna selle saab tolmust paremini puhtaks kui vaibaga kajutid :)

Aga Cassy.. kui mina ja mu koer elame Rootsis ja koer ongi terve oma elu Rootsis elanud siis mu koerale peaks olema tehtud ju kõik vajalik et rootsi hiljem tagasi tulla ? Vaid Eestis nõutavad vaksineerimised?

Ja järgmine kysimus et kui nyyd koeraga tulla siis kas peab tollist läbi käima? Ma pole elusees loomaga reisinud ju :)

Viisin koera (hundi kutsikas 8k) hiljuti Tallink Stariga Soome ja minult ei küsitud isegi mitte vaktsineerimis tunnistust. Loomakajut oli täitsa viisakas, ilmselt käib seal reiside vahepeal ka "toateenindus", et kontrollida kui puhas ja korras seal on. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Kui sa ei tea, milliseid dokumente Rootsi toll nõuab koera kohta, siis küsi igaks juhuks järele. Kui Eestist tuleb koer, siis lisaks vaktsineerimistele, mis nagunii peavad tehtud olema ja ussirohule tahetakse saada veel mingit spets vereproovi. Minu mäletamist mööda sõltusid need nõuded sellest, kui kaua koer on Eestis olnud... Igatahes soovitan täpselt järele küsida, jama kui koer piiril karantiini pannakse.... Edit: Veretesti kohta uuem info siin: http://www.skk.se/protokoll/ukk/ukk2007/ukk5_07.htm

Meie koer on kogenud reisija norra ja eesti liinil. Tegime talle veretesti ja alati laseme ussirohu passi kanda natuke enne reisi algust. Veretest peaks vist näitama palju on antikehi marutaudi vastu. Kui iga aastased marutaudi vaktsiinid öigeaekselt tehtud , siis veretesti korrata pole vaja. Rootsi pool vahepeal kontrollib koera passi ja vahepeal lihtsalt küsib , et kas on olemas. Laevaga reisides oleme valinud lemmiklooma puuri , kuna meie koer on väga suur. Seal on neid 4. Kaks suuremat ja kaks väiksemat. Ja koera on vöimalus reisi ajal vaatamas käia.