Tallinn-Helsingi-Arlanda?

Tere, küsimus, et kas pool tundi ümberistumiseks on piisav aega (koos pagasiga)? Esimest korda lendan. Helsingis on ümberistumine.

Kui pead pagasi kätte saama, siis check-ini tegema ja pagasi ära andma, siis ei piisa. Kui saad pagasi otse saata, siis ilmselt saad hakkama, kui ei saa, siis panevad sind järgmisele lennukile. Seega oleneb kõik piletitest.

Sõltub, kas Sul on kõik lennud ühel piletil või mitte. Kui pead pagasi välja võtma, siis ilmselt on tegemist eraldi broneeringutega. Sellisel juhul isegi kui check-in on endale tehtud, siis pagasit välja võtta, uuesti ära anda, uuesti turva läbida ja lennukile jõuda oleks 30 minutiga päris keeruline ülesanne. Ma julgen oletada, et Sa ei jõua. Ja siis ei pane Sind keegi teisele lennukile ja kindlustus ka ei hüvita, sest 30 min eraldi piletite puhul ei ole mõistlik aeg. Eraldi lennupiletite puhul loevad kindlustusfirmad mõistlikuks ümberistumisajaks sõltuvalt lennujaamast 1,5 - 2 h.

Kui kõik lennud on ühel piletil, siis pole Sul vajadust pagasit välja võtta, vaid saad selle otse sihtpunkti saata. Ja igal juhul vastutab siis Su kohaletoimetamise eest lennufirma.

P.S. Teatud juhtudel on võimalik ka eraldi piletite puhul pagas otse lõppsihtkohta saata - kui lennufirmade vahel on vastavad kokkulepped. Ise pole seda kordagi kasutanud, aga viimasel reisil reisikaaslane kasutas seda varianti Tallinnast Zürichisse läbi Stockholmi lendamisel - Tallinnas pakuti, et kott lendab otse Zürichisse. Kuigi lendudevaheline aeg oli Stockholmis ca 6 tundi, avastas ta enne mandritevaheliseele lennule asumist, et tema pagas oli jätkuvalt Stockholmis ja jõuab Zürichisse meist 24 h hiljem (ja lõpuks saigi ta selle kätte juba Aafrikas 3 päeva hiljem). Kõigi teiste kotid olid checkitud tavalist viisi ehk ühe pileti (broneeringu) raames ja jõudsid igale poole meiega samal ajal. Seega võib see olla riskantne.

Ma kahtlustan, et tegemist on Finnairi piletiga, sest loogiliselt võttes lendaks iga normaalne inimene Tallinnast otse Stockholmi. Ühesõnaga kui on Finnairi pilet ja kõik lennud on sama pileti peal, siis ei ole põhjust muretseda.