Tallinn-Lissabon-Coimbra

Olen väga ammu korra lennanud ja seda ka otselend Tallinnast Londonisse. Hetkel on vaja hakata mõtlema kuidas saada Tallinnast Lissaboni ja sealt siis rongiga Coimbrasse. On keegi sõitnud sinna? Reisini aega kuskil 6 kuud, nii et tahaks varakult kõik ära planeerida ja osta :) Vaatasin et Tallinnast ümberistumisega edasi-tagasi sõit kuskil 230 EUR. Kui palju segadust tekitab see ümberistumine? Arvatavasti toimub ümberistumine Oslos, Amsterdamis või Stockholmis. Kui sealt lennukilt maha saan siis kas kohver ikka läheb automaatselt uuele lennukile?

Kas on ka mingit imerohtu või tegevust, mis vähendaks õhku tõusmisel ja langemisel seda meeletut kõrvavalu mis tekib? :)

Siis küsiks ka rongi kohta. Kas Lissabonis on rongijaam lennujaama ligidal, et sealt Coimbrasse edasi saada?

Ja lõpuks siis pagasi kohta ka, et kas keegi on saatnud pagasi hoopis DHL-ga vms sihtpunkti?

Lissaboni lennujaamast saab metrooga Oriente raudteejaama ja sealt saab rongiga Coimbrasse. Näiteks kõik Portosse minevad rongid peatuvad Coimbras. Ametlik raudteejaama nimetus on Coimbra-B. Coimbra nimeline raudteejaam on kesklinnas, aga sinna käivad ainult piirkondlikud rongid. Coimbra-B-st peaksid saama liinibussi või taksoga soovitud kohta linnas.

0
0

Kui pilet on Tallinn-Lissabon, siis läheb pagas reeglina otse Lissaboni. Kui piletid osta eraldi, nt Ryanairiga Tallinn-London ja London-Lissabon, siis tuleb pagas välja võtta, aga eeldan et lennud ühel piletil. Kõrvade lukkumineku vältimiseks võib juua vett või kommi lutsutada. Kui valu ees hirm, siis valuvaigistit, aga loodetavasti seda vaja ei lähe.

Transpordi kohta vatse juba kirjutas.

Pagasi osas - jah, variant on saata see nt pakina sihtpunkti, kas postkontorist või pakiautomaadist. Hind on muidugi krõbedam kui lennukiga silma, alates 60-70€/20 kg, ka peab olema Portugalis aadress kuhu saata ja piisav ajavaru.

0
0

Hei!

Proovi jah osta pilet, mis on nö kombineeritud pilet (Tallinn-ümberistumise linn-Lissabon), siis registreeritakse Su pagas Tallinnast Lissabonini. Olenevalt lennufirmast on 23 kg äraantav pagas ning 5-8 kg käsipagas (salongi võetav). Kui tunned end ebakindlalt reisimise ajal, küsi alati abi-infot lennujaama töötajatelt kuhu suunas minna jne. Enda rahustamiseks tasub mõne paljureisinuma sõbraga marsruut ka läbi töötada, tutvuda, mis võib käsipagasis olla, kui kaua varem lennujaamas peab olema, kuidas kontollida, kus väravast ümberistumise lend läheb jne.

Muide, mainisid vahetuslinnadena Oslo, Stockholm, Amserdam. KLM-il (üle Amsterdami) olid just soodukad, aga ka Finnair pakkus siin mõned päevad tagasi veel üpris soodsaid lende (alla 200 EUR, kuskil 160-170 kantI?) Helsingi-Lissabon suvekuudeks näiteks. Tasub vahel tshekata ka nende pakkumisi.

Nagu ülal kirjutatud, saab Lissaboni lennujaamast väga mugavalt metrooga Lisboa-Oriente jaama. See on üpris suur jaam (eestlase jaoks), aga pileteid saab osta nii automaatidest (ka inglise keeles) kui piletikioskitest (reeglina inglise keelt kõnelevad töötajad ka). Ära karda küsida ja palu täpselt üle öelda, kus platformil Sa oma rongi pead ootama, mis suunas minema jne. Portugallased on väga sõbralikud! Pea meeles, et infotablool ei pruugi näidata sihtkohana "Coimbra", kuna Su rong võib edasi sõita veel, niiet tasub üle kontrollida ka lõppsihtkoht, täpne väljumisaeg ja rongi number. Taaskord - ära häbene küsida, kui Sa pole kindel! Üldiselt kui ühest rongist maha jäid, saad piletit ka järgmisel rongil samal suunal kasutada.

Ajagraafikuga saad tutvuda ka siin: https://www.cp.pt/passageiros/en - rongipilet maksab 19-22 EUR 2. klassis. Enne rongi sisenemist tuleb pilet ka valideerida pikamaarongidel, kui ma nüüd õigesti mäletan. See valideerimine on Orientes minu arust enne eskalaatorit/treppi üles platformi juurde.

Kõrvavalu osas: uuri perearstilt, olen kunagi lugenud, et mingid allergiarohud vm toimeainega asi pidi veidi aitama. On olemas ka spetsiaalsed lendamise jaoks mõeldud kõrvatropid, mis pidid asja leevendama. Kahjuks pole kursis, kas Eestis müüakse, aga ehk apteegis osatakse öelda. Lisaks aitab reisimine ilma nohuta kui vähegi võimalik end enne reisi nohuvabana hoida (hehe, seda me ju alati soovimegi!). Minul aitab näiteks ka see kui hoian näppudega nina kinni, "surun" õrnalt õhku välja ja siis lähevad kõrvad korra natuke rohkem lukku ja siis neelatan (näpud nina pealt ära juba) ja kõrvad lähevad lukust lahti. Ka näts ja lutsukomm aitavad;) Ma küll pole MayoClinicu fänn, aga siin on näiteks mõned head kirjeldused ära toodud: http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/airplane-ear/manage/ptc-20200663

0
0

Kuna ümberistumine igal juhul tekib kui pole plaani Lissabonis viibida siis oleks ju mõistlikum lennata Portosse sest siis lüheneb rongisõit. Kui plaan ka Lissaboni külastada siis võib lennata Lissaboni aga tagasi Portost. Pagasisaatmiseks on tekkinud firma Shipitwise. Reisikonsultandina ütlen, et kui lennukipilet võimaldab reisida ära antava pagasiga siis on see vastutustundetu anda 100% garantiid isegi kui kõik lennud sama vedajaga ühel piletil, et pagas läheb lõpuni rääkimata olukorrast kus erinevad vedajad. Läbiv pilet suurendab tõenäolisust aga on mitmeid tehnilisi ja inimlike faktoreid, mis võivad välistada pagasi lõpuni saatmist. Eraldi piletite puhul pigem pole kohustust pagasi edasi saatmiseks - One World alliantsi kuuluvad vedajad on küll öelnud, et kohustus on olemas ka eraldi piletite puhul aga ka siin ikka küsimus tehnilistes/inimlikes faktorites, mis võivad seda takistada/välistada.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased