Talvine telkimine RMK aladel

Erinevalt suvest, kus iga RMK koha eest tuleb võidelda on ülejäänud aastaaegadel suhteliselt vaba valik kuhu päevaks või ööseks peatuma jääda, üldjuhul pole kedagi :) Huvitav oleks teada, kas siin foorumis on veel inimesi, kes talvel käivad RMK kohtades telkimas või hammockitamas?

Oleks huvi teada kas keegi telgib talvel sellise pakasega? Kuigi olen näinud matkapoodides magamiskotte ja varustust kuni 40 miinus kraadini :D

Ikka telgivad ja ööbivad. Kaitseliitlased on iga ilmaga väljas. Alati mitte ööbides ja sageli ka köetavas telgis, kuid tuleb ette ka lihtsamat ööbimist. Kõik on kinni peas ja ettevalmistuses! Kogemus on igatahes fantastiline.

Eile õhtu läksime telkima -14C ja lootus oli teha seda koos lumetormiga, mis oleks asja huvitavamaks teinud, siis õhtuks tuul vaibus ja vahelduva eduga võis ka tähti näha. Juhul kui väga sooja magamiskotti võtta pole, saab kasutada kahte magamiskotti üksteise sees ning lisaks ka termokile. Kindlasti ka ilmaoludele vastav kihiline riietus. Oluline ongi leida rohkem tegevust ja liikumist, nagu puude otsimine ja lõhkumine, sest vastasel juhul ühes kohas istudes hakkabki külm. Jaanaris 2016 ööbisime sõpradega RMK Alavere lõkkekohas, kus temperatuurinäidik näitas -25C. Soovitan elamuse mõttes kindlasti!