Tankimine Põhja-Ameerikas

Hei!

Kas mõistlikum on Eestis juba dollarid vahetada ja sulas seal kütte eest tasuda või saab edukalt igal pool hakkama ka kaardimaksetega?

Ei näe põhjust, miks USA-s ei peaks saama tanklas kaardiga maksta.
USA on tänapäevase krediitkaardi sünnimaa ja üks esimesi tänase krediitkaardi varase eellase kasutusalasid oli just tanklast autoomanikele kütuse müük. ;-)

Kaardimaksetega saab hakkama, aga enamasti peab kasutama sisekassa abi. Kaardimaksevõimalus on igas tanklas, välja arvatud võib-olla kusagil indiaanlaste reservaatide piirkonnas.
See tähendab, et seal on palju meie mõistes automaattanklaid, kus teoorias saab õues olevalt ekraanilt ise kohe kaardimakse valida, aga sealsed automaadid üldiselt ei tunne PIN-koodi. Nad küsivad hoopis zip-koodi ehk postiindeksit. Ja kui sisestad oma Eesti postiindeksi, siis tuleb veateade. Proovisime ka 00000 varianti, mis mõnel pool foorumites oli soovitatud, kuid seegi ei toiminud.
Samas kui lähed sisse maksma, siis asi toimib ka PIN koodi või lihtsalt allkirja ja pildiga dokumendi põhiselt. Ainult et enamasti pead teadma, mis summa eest kütust võtad, ehk siis nad broneerivad nt 20 dollarit kõigepealt ära ja siis lähed tangid selle summa eest. Sellist varianti pole, et lased paagi täis ja siis hiljem maksad vastavalt. Või õigupoolest on - saad lasta algul broneerida suurema summa, nt 30 või 40 dollarit, seejärel lased paagi täis ja kui lõppsumma tuli sellest väiksem, siis lähed sama kaardiga uuesti sisse kassasse ja nad teevad tagasiarvestuse sellest esialgsest broneeringust.
Ise maksime kõik kütused kaardiga.
Peab meeles pidama, et kõigile mitte-eurodes tehtud kaardimaksetele lisab sinu pank hiljem 1% teenustasu konverteerimise eest. Ehk siis kui kulusid mitme peale jagate, siis ärge jälgige mitte broneeringus olevat summat, vaid hiljem reaalselt maha läinud summat (algne broneering + 1%). Seetõttu on sulas maksmine võib-olla isegi vähekesekene kasulikum :) (Kuigi ma muidugi ei tea, kui suured on valuutavahetuse teenustasud; kaardiga automaadist sularaha väljavõtmise teenustasud on kindlasti suuremad kui see 1%)

Mida sa Põhja-Ameerika all silmas pead? Kanadat? USAd? Mõlemas riigis ei ole kaardiga maksmisel tõrkeid tekkinud. Küll aga on USAs paljudes väiketanklates sularahas makstes galloni hind odavam kui kaardiga tasudes.