Tbilisi-Borjomi-Batumi

Tere! 

Kas keegi oskaks aidata seoses Gruusias ringi liikumisega. Nimelt on plaanis sõita Tbilisisest Batumisse, kuid hea meelega vaataks wardzia koobaslinnas ja tee peal asuvas veinimõisas ka ringi. Kas oleks mõeldav, et õhtul jõuab veel Batumisse või peaks kuskil vahepeal otsima ööbimiskoha? Ja kuidas oleks kõige mugavam 4-pealisel seltskonnal ringi liikuda, lisaks on meil kaasas ka reisikohvrid. Ise sõita me ei soovi. Kas marshutka või rentida juhiga takso? Või veel mingi kolmas variant?
Tänud juba ette

Selline teekond vajab tegelikult 2-3 ööbimist, kui tahta midagi näha ja mitte rabeleda. Kui kasutada mingit ühiskondlikku transporti, siis vardziasse tuleb teha mitu ümberistumist, sinna on tupiktee.  Pigem leppige taksjuhtidega hinnad ja muud tingimused kokku. Ja neid nn veinimõisaid on seal mitu tükki:)  

Teil ei ole ilmselt liikumine korralikult läbi mõeldud. 

On olemas ka reaalne ühistranspordi variant ,mis 5 a. tagasi ära proovitud. Tbilisis Didube bussijaamast väljuvad igal täistunnil marsrutkad Borjomi poole, 3 tundi ja olete kohal. Borjomis peaks olema vähemalt 2 ööd. Tutvuma mineraalvee pargiga ja väljasõit Vardzia koobaslinna. Selleks on põhisilla lähedal turismi infopünkt , kes broneerib ja suunab Vardziasse mineva marsrutka peale hommikul kell 8.30.  Sealt tagasi tuleb marsa peale lõunat. Meie tegime kolmandal päeval ka kena sõidu elektriraudteega  mõõda metsi ja mägesid üles Bakurianisse. Veinimõisasid ei tea soovitada. Borjomist Batumisse jälle marsrutkaga.

Üks võimalus on sõita marsrutkaga Akaltsihesse, seal ööbida. Sealt Vardziasse ja mööda mägiteed Akaltsihe- Khulo- Vaio (siin asub üks veinitalu)- Makuntseti (külastate seda kuulsat koske ka) - Khalachauri (seal on Adjarian Wine House)- Batumi. See tee ei ole päris igal ajal läbitav ja parem on kui maasturiga lähete. Mina käisin oktoobri lõpupoole ja siis oli Borjomis päris jahe, kolm-neli kraadi sooja. Batumis oli üle 20. Siis sai sõidetud tagasi Khashuri ja sealt marsrutkaga Batumi. Sealt taksoga Makuntseti jne. Mõned veinitalud http://winetrailtraveler.com/georgia/adjarianwinehouse.php

https://www.facebook.com/saarlasedgruusiasse/

 Siin on meie vàike reisi blogi Gruusiast. Loodan et on abi.