Tel Avivi lennujaamast Jeruusalemma?

Terekes,

Jõuame Tel Avivi lennujaama öösel- 23.55, mõtlesime, et võiks aga kohe Jeruusalemma edasi minna, et saaks kohe hommikul linnapeale minna, mitte ei peaks siis reisima edasi hakkama. Kas keegi teab kuidas seal öösel liiklus on? Mis võimalused on sinna jõudmiseks või peaks pigem ikka kuskil Tel Avivis olema ja siis hommikul edasi liiklema? Pm kuidas soodsam tuleks?:)

Minni

Tere,

Me kaalume ka Iisraeli minemist. Ega te juhustlikult 23.ndal ei lähe? Vaatan et meie lennul ka sama maandumisaeg. :D Ei tea kas öösel möni hotell vms asutus ka külalisi vastu võtab?

Kristi

Tere Kristi,

Me lähme 20.jaanuar..ehk siis paar päeva varem..aga jah mõtlesime ka et kuidas nende hotellidega öösel on?! Saan aru, et liigute ka omapead seal ringi- kas surnumere äärde või Eilatisse ka plaanis minna? Me just teeme plaani, et millal kuhu minna, tahaks kõike näha:)

Päikest:)

Infoks lennujaamast Jerusalemma
http://mslworld.egged.co.il/eggedtimetable/WebForms/wfrmMain.aspx?width=1024&company=1&language=en&state#
Buss nr. 947, pileti hind ca 100 EEK, väljub Airport Cityst, terminalist 3 tuleb sinna saamiseks kasutada bussi nr 5.
Sõidab 6.30-22.30 vahemikus, nädalavahetusel (ka reedel) liiklus väiksem.
Takso võib öösel maksta kuni 1000 EEK, vahemaa ca 50 km tegelikult.
Terminalist 3 rong Tel Avivi ka öösel üks kord tunnis.

Tänud bussiinfo eest.
Plaan sündis alles üleeile, seega kodutöö veel tegemata. Lühikese 7 päeva jooksul tahaks puhata, aga ka midagi näha, sõita kaugemale. Veel on lahtine kas oleme paari päeva kaupa erinevates linnades või teeme ühest kohast väikesi trippe.

K

Selge! Ka meil veel kõik täpselt paigas ei ole, kuid hetkeline plaan on selline, et 24.01 tahaks Jeruusalemmast auto rentida ning sõita Sunumere äärde ning õhtuks Eilatisse. Ma ei tea muidugi mitmekesi olete ega mis plaanid Teil on, kuid kui arvate, et ka Teile see meeldiks, siis võiksime äkki autorenti jagada.. Me oleme abikaasaga 2-kesi:)
Kui huvi siis kirjuta- minnukas@hotmail.com

Parandasin oma eelnevat postitust, kuna info oli vananenud.

Kõige lihtsam variant on võtta Sherut. Ehk siis nn marsabuss. Astud lennujaamast välja ja kohe paremat kätt on rida minibusse, mille juhid hüüavad "Jerusalem" või "Tel Aviv". Lähed selle juurde, kes hüüab Jeruusalemm ja ütled, kuhu kanti vaja jõuda. Marsad on jagatud linnaosade kaupa. Peale võetakse kümme inimest. Kui kümme täis, sõidab marsa välja ja viib igaühe tema ukseni. Jeruusalemma jõuab umbes 30-40 minutiga, aga kui Sind viimasena maha pannakse, võib linna sees veel kuni tunni tiirutada. Väga mugav. Inimese kohta on eelmistel aastatel püsivalt 50sheeklit ehk u 150 krooni kogu lõbu maksnud. Juhid alati väga head inglise keelt ei räägi, aga tavaliselt on bussis alati mõni Ameerika päritolu juut, kes hädast välja aitab.
Head reisi.