Tel-Avivi lennule, Vantaa lennujaam

Heia,

Mitu tundi peab olema Vantaa lennujaamas kohal enne lendu Tel-Avivi?

Kas 1-2 tundi, või isegi 3 tundi?

Tel-Avivi lennujaamas (Ben-Gurion) enne reisi tuleks olla kohal 3 tundi enne lennuki väljumist!

Artur

Oleneb, kui asjalik oled. Soovitaks minimaalselt 1h30min. Lennujaam nagu lennujaam ikka.

Ben Gurionist värske kogemus:
Kuna lend väljus 5:20, siis ei võtnud ööks hotelli ja üritasime ca 23 turvaalasse sisse ronida. See meil ei õnnestunud ja kutsuti peale kella kolme tagasi. Kui me üritasime rõhuda, et ametlikel andmetel peame kolm tundi varem kohal olema, siis lubati kell kaks tagasi tulla. Kuna check-in avati alles kolmest, siis varem ei saanud me kuskile. Oleks vist sama hästi võinud neljast kohale jõuda ja ikka lennule jõuda.

Hämmastas palju kajastust leidnud turvakontroll. Nii riiki sisenedes kui väljudes küsiti kahepeale vast 2-3 küsimust, ilma kordusteta ja mõlemal korral saime 5 minutiga hakkama. Samal ajal räägivad inimesed tundidepikkusest kannatusterajast. Võta siis kinni.

Probleem tekkis aga hoopis Varssavist väljalennul. Liikusime oma web check-in piletitega otse läbi turvaala, passikontrolli ja väravasse. Väravas kutsusti meid kõrvale, küsitleti kortsus kulmuga pikalt ja küsiti, kuidas me lennujaama sisse saime - ega me transfeerlennuga tulnud vms.

Igatahes oleksime pidanud enne turvaalasse sisenemist oma käsipagasi check in lauas ette näitama ja selle kohta spetsiaalse kleebise saama. Selle asemel viidi meid nullkorrusele turvaruumi, kus meile põhjalik narko- ja keemiakontroll tehti ning kotid läbi puistati. Peale seda saadeti naeratuste saatel lennule.

see turvakontrolli küsimus oli vanasti nii, kord muutus tänavu kevadest oluliselt leebemaks.
tõsi küll, kui sa liigud seltskonnas mõne araablasega või oled üksi reisiv naisterahvas, siis ilmselt küsitakse mõnevõrra rohkem