Telgiga või ilma?

Suvel on plaanis häälega minna Hispaaniasse. Kas võtta telk kaasa või ei? (magamiskotid võtame niikuinii) Plusspooleks oleme ise arvanud selle, et asjad on ühes kindlas kohas koos ja hea kotid kahe inimese vahele telki panna. Ehk vargad ei ulata sinnani. Miinuspooleks on hommikune võõras kohas telgist välja ronimine ja telgi kaasatassimine. Palume kogemusi ja soovitusi!

Väike odav, see nn. kaheinimese kerge kuppeltelktelk võiks kahepeale olla küll, kui te just hiiglase kasvu ei ole. Suht kerge tassida ja lihtne paigaldada. Annab juba nimet. privaatsuse ning mis siiski olulisim - varju. Suuremaks miinuspooleks kui telgi kaasastassimine on selle igahommikune kuivatamine. Saju puhul nii või naa, ent telk läheb hommikuks märjaks ka Hispaanias, seda enam kahekeisti sees olles. Mis aga puudutab hommikul võõras kohas väljumist, siis see annab pigem kindla-koduse tunde - astute ju välja "oma uksest". Võiksin ju siinkohal pajatada eriti huvitavaid-ekstreemseid seiku oma "elukohtadest", ent aeg juba nõnda hiline, et... Tehke see otsus nii või naa - hiljem selgub (et tegite ikka valesti). Niipalju siis selgitusest.

0
0

telk on muidugi hea kaasa võtta, siis on igaks ööks magamiskoht olemas. Ei teki seda probleemi, et täitsa lageda taeva alla vaja magamiskott lahti rullida ja loomulikult on seljakottide jaoks telgis kahevahel olemine turvalisem koht. Kuivatamise osas ei oska midagi arvata, seni vaid Eesti piires telki kaasas vedanud aga siis on olnud vaja kuivatada ainult peale vihma, kuiva ööga ei ole probleeme olnud. Ja uuema aja telgid vähe siiski kaaluvad, ja kui on korralik seljakott siis noh, oluliselt raskemaks see telk nüüd seljakotti ei tee.

0
0

Kuna Hispaania enamus randu on ööbimiseks keelatud ja võib ju täiesti juhtuda, et paigas, kuhu maandume, pole tasulist kämpingu/ööbimiskohta, tuleb politsei kummitama. Suhteliselt õudne, kui keegi kopib telgi peale keset ööd. Või siis mõni üritab telki lõhkudes midagi varastada. Sellepärast väike kahtlus ongi.

0
0

Kui vihma sajab, siis pole vahet mida järgmisel päeval kuivatada, kas telki või oma riideid. Mina teie nahas kasutaks telki. Telkimiskoha valikuks on kogemusi vaja. Kahjuks ei saa seda õppida. Aga aastatega tekkib selline kõhutunne, kuhu sobib jääda ja kuhu ei.

0
0

Kindlasti võtke kaasa, mul ühed tuttavad tüdrukud käisid telgita ja niimoodi oli ikka väga raske neil!

0
0

Kolasime terve euroopa Põlvast kuni Gibraltarini läbi ilma telgita.Asi nimelt selles,et sealsetel maadel on rahvast palju ja tühermaad vähe ,tuleb maskeeruda.ÖÖbisime pimeduse laskudes väljaspool telklaid.Peamiselt Hispaania liivarandadel.Telkimine keelatud ,kuid mis peamine,väsind rändurit ei tülita seal keegi.Aind magamiskott ja kõik.Mida vähem seljas tassida,seda mõnusam on.Magasime seal kus öö meid leidis.varastest niipalju,et ei kadund meil midagi.Koli vedeles suvaliselt käe ulatuses. Olime ka õid Madriidi parkide ja mujal kuid oli probleemi vaba.Mu seljakott kaalus vaid paar kilo ja sisaldas väärtusetuid esemeid.Puudus stiimul virutamiseks.Soovin edu ja päikest!

0
0

Ehk tutvute ka www.hospitalityclub.org saate tasuta öömaja ja sõpru ja vahepeal oma telki kuivatada :)Seal on palju sarnaseid rännumehi, võite ka kaashääletajaid leida.

0
0

Üritasin selle klubiga liituda umbes kuu tagasi. Siiani ei ole vastusidet saanud. Eks ma oota edasi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased