tenerife kliima aprillis

Tere!!

Pidaseme plaani aprillismei Tenerifet külastada. Aga meie üllatuseks on selle kodulehel väga jahe siis seal http://www.wunderground.com/tripplanner/index.aspal, kuigi meie reisikorraldajad väidavad hoopis midagi muud!

Ma ei tea, mida sa seal saidil nägid,aga ma ei usu, et 25-30 varjus just väga külm oleks.Olen olnud seal märtsi lõpp aprilli algus ja pigem teeb palavus liiga, see on juba väga soe aeg.Mõned aastad tagasi samal ajal Gran Canarial kiskus ligi 40 varjus.Asi võib muidugi olla selles, et saar on mägine(El Teide üle 3700 m) ja jumal teab, mis küla või piirkonna prognoosi sa nägid.Kõrgemad tipud ju isegi lumised.Segadusse võib veel ajada keskmine temperatuur.Eestis muide on aasta keskmine umbes 6 soojakraadi ja juulis 17- 18 kõgest.Ja ookean on siis ka umbes 20.Soovitan kindlasti minna, väga vinge koht ja ilmad on raudselt soojad ja ilusad.
Head reisi!

kanaaride kliimateema on siin saidil küll juba habemega vanake...

...Kanaaridel on suhteliselt stabiilne kliima kogu kalendriaasta vältel...selle tagavad Atlandi hoovused...

...suvel, st maist septembrini on õhk 27-30 tselsiust ja vesi 23-28 tselsiust...talvel, st oktoobrist aprillini on õhk 22-28 tselsiust ja vesi 20-24 tselsiust...igaks juhuks pean muidugi mainima, et need teadmised ei pärine meteoroloogidelt vaid: 1. omadest kogemustest, 2. sõpradelt-tuttavatelt, kes külastanud (üldjuhul keset meie talve keskmisest oluliselt tõmmumatelt), 3. miks mitte ka siit saidilt ntx...

...ma ei tea, mida veel tahta...kodumaine suvi on alati kehvem, st ebastabiilsem...

tuleb võtta kuldne keskmine reisikorraldaja helesinise unistusemaailma ja rahuldamata EMHI-teadustädi maailma vahel ja saadki õige vastuse - läbi aasta täiesti pandav meiesuguse s**a suusailmaga kohanenute tarvis...;)))
kui tõesti 20-tselsiusene ookean tundub külm, siis enamikus 3-4 tärni hoteelidest on vähemalt 1 küttega bassein õuel...kui aprilliõhtusel jalutuskäigul kerge fliis või sviiter peale visata, on piisav...päeval ajab minusugust niikuinii tõsiselt higistama...

Küll, aga ilmselt on inimene mingitest valedest või segadusttekitavatest andmetest ära kohutatud.Ja sellel lk olen isegi täiesti ilmset jama näinud.

Tenerife on nii eripalgelise kliimaga nii väikse saare kohta. Tuleb uurida, millise koha temperatuure kajastab see lehekülg. Arvan, et saare põhja külje ilma. Näiteks kui lõuna küljele on 25-30 kraadi, siis saare kõrgema tipu juures El Teidel võib olla isegi lumeoht.

Põhja Tenerifele küll talvel ei soovita minna. Peate iga päev lõuna poole päikest võtmas käima ja see lihtsalt 2,5 tundi lisa aja ja ka raha kulu ei midagi muud.Samas jälle näed ka midagi.Samas mai kohta kogemused puuduvad.

Santa Cruzist (põhjast) Playa de las Americasesse(lõunasse) on 75 km, Puerto de la Cruzist (loodest) aga 116 km. Saare põhja ja lõunaosa ühendab neljarealine kiirtee (lubatud 120 km/h). Kuidas on võimalik seda teed sõita 2,5 tundi???

Aga selles on sul õigus, et sõita tasub igaljuhul, kuna kõik saare osad on väga omanäolise ja huvitava loodusega. Enamus Eesti reisifirmasid majutavadki turiste just lõunapoole kusjuures.

Mõeldi ikka ajakulu edasi-tagasi kokku