Töötamine välismaal

Ma tean, et see ei pruugi olla just õige leht kus sellist asja arutada, aga ma tahan võtta koolist 1 aasta vabaks ja töötada välismaal. Kes oskab öelda mis riigis saab hakkama vaid inglise keelega ja mis riiki on mõtet tööle minna? 

Ma arvan, et vaga palju soltub sellest, mis tood Sa sooviksid teha ja mis on eesmark - kas soovid koguda raha, saada uusi kogemusi, vaadata elu mujal maailmas vms? Kahjuks ei ole Sinu postitusest aru saada, kas "kool" on ulikool ja oled juba monda eriala omandanud, voi on tegemist alles keskkooliga. Kvalifitseeritud toojoud saab tood vaga mitmes maailmapaigas ja tooandjad tegelevad sellisel juhul ka kogu vajaliku burokraatiaga jne.  Ka keelenoue soltub osaliselt sellest, mida Sa tegema laheksid. Meeles tuleks pidada, et valismaal tootamine eeldab ka hulga paberimajandust jne.
Kui siiski pole tegemist veel mone kindla ja noutud eriala eksperdiga, siis ilmselt tasuks vaadata erinevate programmide poole, mis pakuvad noortele nn opi ja toota voimalus (nt Austraalia oma). Ehk siis koigepealt oleks hea, kui Sa lisaksid tapsemalt infot, mis on Sinu eesmargid jne. Siis oskaksid inimesed anda Sulle paremini nou.

Kindlasti sooviksin koguda nii raha kui ka silmaringi ja maailma avastada. Lõpetasin see aasta kutsekooli ja tahan ennast leida. 

Väga paljudes riikides on viisa saamine keeruline töö jaoks, kui su amet ei kuulu teatud kategooriasse. See tähendab et ettevõtte peab sulle kindlat palka maksma jne, et see viisa üldse saada. Paras tüütu tegevus ettevõtte jaoks.

Selline plaan võtab sult pikalt planeerimist jne, pole päris nii et istud lennukile ja lähed.

Tegelikult oleks plaanis see aasta Eestis töötada ja raha koguda ja siis järgmine aasta minna, sest siis lõppeb ka sõpradel kool. Nemad käivad kooli kõrvalt tööl. Me lihtsalt tahame vahetust. Aga ei tea kust alustada

Austraalia sobiks teile hästi. Seal on suhteliselt lihtne tööd leida (eriti kui ei pelga füüsilist tööd või farmis loomadega toimetamist) ja majutust samuti. Kohalikud on harjunud, et noorteseltskonnad ringi rändavad ja ajutist tööd ning korterit otsivad. Miinuseks oleks see, et minekuks tuleks koguda Eesti mõistes küllaltki suur summa-  vähemalt kolm tuhat eurot inimese peale. See on vajalik esialgseks majutuseks, toiduks, internetiks ja muudeks kuludeks, ennem kui esimese sobiva töökoha leiate. Seda on paljud öelnud, et võib ju vedada, et saad kohe esimesel nädalal tööle, aga kui ei, siis ilma rahata oled raskes seisus. Elu suht kallis seal.Austraalia tundub olevat sobilik paik. Autojuhilube oleks hea omada,kuna vahemaad pikad.Ehk mitme peale oleks hea auto osta. Maakohas paslik kasutatud dziip,kuna teed pole linna tänavatega võrreldavad.Päris üksi ei soovita minna. Ja alustuseks mõned tuhanded eurod vaja varuda. Hea kui vanemad saavad raha saata pikema tööpausi puhul. Mi nu tütred olid 2 aastat Austraalias ja said hakkama. Tegelikult Austraalia blogisid peaks netis üksjagu olema.