alari

Reisisell, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
6 meeldimist
6 postitust / 24 kommentaari
8 (1.3%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kui sa Esta juba said, siis piiripeal probleeme ei tule, näitad neile aadressi kus elutsed oma seal viibimise aja ja kõik. Muud küsimused neil nagu ikka iga riigi tollis.

Ise läksin USA nii et tagasi lend oli pea 3 kuu pärast, küsiti ainult et mis eesmärgil ja kas tuttavaid ka siin elab, mis tööd Eestis teed/teigd. Rohkem ei küsitud midagi. Eks kõik oleneb muidugi kes sulle seal kontrollis vasta tuleb.

Esta tegemisel pead ainult siis muretsema kui on kriminaalkaristus/terrorismi nimekirjas su nimi, muud trahvid jne on niiöelda igapäevane, seega see korda ei lähe sest sellega sa ei ohusta neid ja kui reaalselt neile midagi ei sobi, siis sa ei saa Estat. Kui sa selle igasuguse probleemita saad, siis pole midagi muretseda.

Väga paljudes riikides on viisa saamine keeruline töö jaoks, kui su amet ei kuulu teatud kategooriasse. See tähendab et ettevõtte peab sulle kindlat palka maksma jne, et see viisa üldse saada. Paras tüütu tegevus ettevõtte jaoks.

Selline plaan võtab sult pikalt planeerimist jne, pole päris nii et istud lennukile ja lähed.

Ei tea täpselt kuidas Aeroflot aga enamus lasevad sul istekoha tasuta valida kui teed online check in

Estravel ja arvatavasti Novatours jne, aga kogu järelmaks käib üldjuhul läbi Liisi

1 tund on küllaltki lühike aeg kontrolli jne jaoks, küll aga saad kasutada fast tracki, isegi kui pole selle jaoks otsest luba. Isegi pidanud kasutama paaril korral, turvad ei ütle midagi selle peale kui sa näitad et sul lend kohe väljumas. Iseasi kas su pagas 100% sama lennuga jõuab.

Arlandas sa väljuma küll ei pea lennujaamast, paned otse connection flight osas edasi, kuigi kontroll on seal jah, aga väljumist küll vaja pole.

Kui ma õieti mäletan siis seal peaks olema ka teatud valik mis kirjutada kui pole selliseid asju, kas unknown või midagi taolist tuli osadesse kohtadesse kirjutada. 

Selle loa tegemiseks täidad netis ankeedi ja maksad 10usd ma arvan ning vsjo, saad oma 3 kuud seal ära olla.


P.S vaata et kõik info õige oleks, muuta ei saa midagi, pead lihtsalt uuesti tegema ja maksma, ise pidin ka 2x tegema sest otsustasin passi uuendada enne seda.

Couchsurf vast kõige lihtsam, oleneb muidugi riigist, aga kui sa sinna alles liitunud ja ilma igasuguse eelneva tagasisideta(surfinud/hostinud) siis sellele ei tasu lootma jääda.

Neil peaks olema check in 15kg 1 kott kui ei eksi

Öö lennujaamas vast pole hullu kuna hetkel näitab soome lendude hinnaks miinimum 150€ ja kui otse Tallinnast siis lend kas 1045€, seal 700, sellise vahe juures kannataks ära selle öö 

Ma panin eelmine aasta kõik unknown ja midagi ei juhtunud, alles Tallinna lennujaamas andsin hotelli info ja kõik, muidugi tuli ankeet täita enne kui lennuk USA jõudis a selle saad lennukis.

Lihtsam kindluse mõttes uus pass teha, pole riski ega midagi

Ehk oleneb kust osta? Ise soetasin just 3 piletit, polnud küll mingeid 50€ lisasid, tuli vist kokku 4€ juurde ainult.

Googlest vaadata siis nagu oleks mingit viisa taolist asja vaja ja samas kirjas et viisavaba 90 päeva, suht segane

Esimene öö ja, usa puhul oli sellega nii et küsiti Tallinna lennujaamas juba

Okei selge, siis lihtsam mingi malaisia pilet võtta 70€ eest ja rahu majas

Selle kohta ei oska öelda kuna ei käinud enne seda pangas, aga tuleb välja et edaspidi on kindlalt käija ja teavitada neid

Mul endal sama kaarti enam ei avatud, vaid saadeti uus kuna Mastercard käskis SEB-l kaart sulgeda sest kui on andmete kopeerimis oht siis taas avamine seda ohtu ei eemalda

Käisin ise just jaanuaris, lend oli kokku 14h 55 millest 2.5h oli oslos ootamist ja lennufirmaks oli norwegian ja hinnaks oli 340€
Eestis väljus 13:50 ja seal oli kohaliku aja järgi 18:45.
Enne kui broneerima hakkad pileteid siis ÄRA unusta jumalaeest tagasisõidu omasi muidu jama + ESTA ning PEAB olema esimese öö koht broneeritud, seda küsivad nad juba tallinna lennujaamas sult ja LA lennujaamas arvesta kuskil 1h-ga peale maandumist enne kui sind riiki lastakse sest kontrollis väga pikk järjekord ja tagasi lennates samamoodi, see turvakontroll on meeletult pikk.

Soovitan taksot vältida esimesel ööl, koguaeg käivad tasuta bussid lennujaama ees mis viivad vastava hotelli mis neil ette nähtud, võin ka soovitada ühte mis on väga lähedal ja millel käib buss (aga see hotell nõuab 100€deposiit, mis mul tuli küll 3 päeva pärast tagasi peale lahkumist).

Ma tegin USA jaoks, ja seal kirjas et kui puudud kontaktisik, elukoht kohapeal, siis pane nendesse kohtadesse UNKNOWN, muud pole midagi vaja panna ja ikka sain positiivse vastuse

Panen ka 10 veebruar Los Angeles, ega seal kandis keegi ringi ei liigu ?