alari

Rändur, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

10 meeldimist
8 postitust
34 kommentaari
 

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

9 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Jah hetkel siis maakeeli lihtne inimene sinna puhkama ei pääse, ilma et oleks kordades suuremad kulud kui muidu, ehk uuel aastal asjad paranevad nii siin kui seal.

@luulenurk pileteid müüvad kõik, ise vaatan Finnair sest plaanis ammu oktoobris minna, aga kas nad ka lendavad see iseasi, sest Finnairil on müügis aga plaanitavas asukoha nimekirjas puudub.

Tai ise peaks minema "kolmandasse faasi" 1. August ehk turist pääseb teatud määral, see 31.  August on üldine kuupäev nende teatud reeglite jaoks.

Hetkel peab ootama - 1. August, siis muudetakse reegleid jälle,seni ei pääse sinna.

Iseasi kuidas sealt tagasi tulla, hetke seisuga on lennud sinna/sealt veel keelatud.

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

3964 Turkish pointi, ei tea kas sellel mingit väärtust olulist üldse on

Teoorias ta kaotab kehtivuse küll, aga ta jääb sulle suht pikaks ajaks saadavaks ikka, kui sa netipangas vaata oma kaarte, nii et peaksid ilusti tagasi saama selle.

Alati saad kindlasti mingi kokkuleppe teha lennufirmaga et kannavad sulle kuidagi teist moodi, nende jaoks vast peamine et ikka isik oleks sama, aga iseenesest töötab virtuaal ka veel mõnda aega niimodi, kunagi endalgi olnud vist midagi virtuaaliga kinnitatud(paypal ehk) ja peale aegumist sain raha ikka panka kanda.

Hiljuti oli kuskil kirjas et kindlustused ei kata kahjuks ühtegi kulu vms mis põhjustatud coronast.

Kui maandumine sihtkohas öösel siis vali hotell ja kirjuta neile kuidas lihtsam, aga üldjuhul kui maandud ntx 10. Kell 02:00 ja tahad hotelli minna siis tõenäoliselt pead hotelli bookima alates 9. Ja ütlema et saabute 10. kell 2 öösel 

Tulin just ise Mae Hong Son-Pai-Chiang Mai ja nüüd Bangkok. Esimesed 2 sellised väiksed ja rahulikud kohad. Pai puhul on see et turisti näed rohkem kui kohaliku ja eks see kogu koht ole seal nii üles ehitatud. Midagi näha/teha tahad siis pead ikka välja sõitma sealt. Chiang Mai ise on nagu ta on, suurlinna ja nagu keegi eelnevalt mainis siis õhk on kehv. Õhtusel ajal annab eriti tunda kui päikseline ja eemal olevaid mägesid näed vaevu vaevu. 

Kui sa Esta juba said, siis piiripeal probleeme ei tule, näitad neile aadressi kus elutsed oma seal viibimise aja ja kõik. Muud küsimused neil nagu ikka iga riigi tollis.

Ise läksin USA nii et tagasi lend oli pea 3 kuu pärast, küsiti ainult et mis eesmärgil ja kas tuttavaid ka siin elab, mis tööd Eestis teed/teigd. Rohkem ei küsitud midagi. Eks kõik oleneb muidugi kes sulle seal kontrollis vasta tuleb.

Esta tegemisel pead ainult siis muretsema kui on kriminaalkaristus/terrorismi nimekirjas su nimi, muud trahvid jne on niiöelda igapäevane, seega see korda ei lähe sest sellega sa ei ohusta neid ja kui reaalselt neile midagi ei sobi, siis sa ei saa Estat. Kui sa selle igasuguse probleemita saad, siis pole midagi muretseda.

Väga paljudes riikides on viisa saamine keeruline töö jaoks, kui su amet ei kuulu teatud kategooriasse. See tähendab et ettevõtte peab sulle kindlat palka maksma jne, et see viisa üldse saada. Paras tüütu tegevus ettevõtte jaoks.Selline plaan võtab sult pikalt planeerimist jne, pole päris nii et istud lennukile ja lähed.

Ei tea täpselt kuidas Aeroflot aga enamus lasevad sul istekoha tasuta valida kui teed online check in

Estravel ja arvatavasti Novatours jne, aga kogu järelmaks käib üldjuhul läbi Liisi

1 tund on küllaltki lühike aeg kontrolli jne jaoks, küll aga saad kasutada fast tracki, isegi kui pole selle jaoks otsest luba. Isegi pidanud kasutama paaril korral, turvad ei ütle midagi selle peale kui sa näitad et sul lend kohe väljumas. Iseasi kas su pagas 100% sama lennuga jõuab.Arlandas sa väljuma küll ei pea lennujaamast, paned otse connection flight osas edasi, kuigi kontroll on seal jah, aga väljumist küll vaja pole.

Kui ma õieti mäletan siis seal peaks olema ka teatud valik mis kirjutada kui pole selliseid asju, kas unknown või midagi taolist tuli osadesse kohtadesse kirjutada. 

Selle loa tegemiseks täidad netis ankeedi ja maksad 10usd ma arvan ning vsjo, saad oma 3 kuud seal ära olla.P.S vaata et kõik info õige oleks, muuta ei saa midagi, pead lihtsalt uuesti tegema ja maksma, ise pidin ka 2x tegema sest otsustasin passi uuendada enne seda.

Couchsurf vast kõige lihtsam, oleneb muidugi riigist, aga kui sa sinna alles liitunud ja ilma igasuguse eelneva tagasisideta(surfinud/hostinud) siis sellele ei tasu lootma jääda.

Neil peaks olema check in 15kg 1 kott kui ei eksi

Öö lennujaamas vast pole hullu kuna hetkel näitab soome lendude hinnaks miinimum 150€ ja kui otse Tallinnast siis lend kas 1045€, seal 700, sellise vahe juures kannataks ära selle öö 

Ma panin eelmine aasta kõik unknown ja midagi ei juhtunud, alles Tallinna lennujaamas andsin hotelli info ja kõik, muidugi tuli ankeet täita enne kui lennuk USA jõudis a selle saad lennukis.

Lihtsam kindluse mõttes uus pass teha, pole riski ega midagi