Toptoursiga Dubaisse

Oleme lähiajal minemas Toptoursiga Dubaisse, aga musti pilvi aina koguneb meie pea kohale:( Alustuseks lükati meie reis teisele kuupäevale, nüüd öeldi vastupidiselt eelnevale, et kohapeal ei ole Toptoursil reisiesindajat, ning lisaks kõigele loen ka Tripadvisorist, et meie valitud hotell pole just parimate killast:( Kas keegi on käinud Toptoursiga seal, ehk ei olegi neid kohapeale vaja? Aga kelle poole siis tuleb pöörduda küsimustega? Kohapealt hakata mobiiliga Tallinnasse helistama ju väga kalliks läheks, või tasub ehk laptop kaasa võtta (hotelli lobbys pidi wifi olema)? Tänud, kes viitsivad vastata:)

kohapealne reisiesindaja on mõttetu, peaasi, kui on kohapeal mingi firma kontakstid, niikuinii TOP ostab kõik teenused sisse. Mis hotelliga on tegemist, võin kommenteerida...Ja kui ei taha moblaga helistada, võib osta kõnekaardi ja helistada automaadist.

Al Hamra Fort Hotel & Beach Resort *****, see hotell Kõnekaart on hea idee, tänud

See hotell on Ras Al Khaimah´s, sellega peaks kõik öeldud olema... Võtke all inclusive pakett ja ostke hunnik raamatuid jms kaasa, sest satute tõsiselt provintsi.

...sorry, aga mis peaks öeldud olema? Provints ju iseenesest ei ole paha, või mis?

Ras Al Khaimah on nagu Dubai 15 a tagasi... Ise sinna tagasi ei kipu. Piisas nädalast nende provintsis ja siis elasin selle ka üle tänu rendiautole, millega sai ringi chillitud. Ras Al Khaimah´s ei ole mitte kui miskit teha, kesklinnas on 1 suurem kaubanduskeskus ja väiksemaid poode leidub ka, rohkem tegevust ei ole. Kui hotell on ka kahtlase väärtusega, siis ongi ainus lõbu istuda rannas. Ühistransporti Dubaisse ei ole, taksoga on see päris kirves, autorendi jaoks peavad olema need nn rahvusvahelised load.

Al Hamra Fort Hotel & Beach Resort ***** on väga ilus ja korralik 5* hotell, All inclusive seal pole, on 5-6 erinevat restorani. Kahtlase väärtusega hotellist on küll asi väga kaugel. Kui inglise keelt osata loomulikult, siis kõiki ekskursioone saab kohapealt hotellist (kõrbesafari jms.). Toptoursi esindaja kohapeal-huvitav milleks see üldse vajalik on? Jah Ras Al Khaimah on provints võrreldes Dubaiga aga kui Dubais juba käidud ja kaubanduskeskustes väga käia ei viitsi siis rannapuhkuseks ideaalne. 100 USD päev koos autojuhiga ja võite ka terve päeva Dubais veeta.

Ma rõhutasin hotelli puhul sõna "kui"... Aga fakt on see, et hotellis elamine saab üsna kallis olema (need hotellirestod ei ole mitte odavad), sest süüa on ju vaja ja väljaspool hotelli on see suhteliselt keeruline (see oli vist ka ainus puhkus, kus väljaspool hotelli sööma ei sattunud v.a aeg, mille veetsin Dubais). Ise valiksin pigem kehvema Sharjah hotelli aga vähemalt oleks elu keskel.

Suured tänud teile. Ega jah, me tegelikult päikest ja rahulikku puhkust tahakski, ja eks natuke shopingut saab ju ka mitte melu keskelt organiseerida:) Aga kuidas seal targem arveldada on, kas dollaris või kohaliku rahaga?

5* hotelli restoranid pole kuskil ega kunagi odavad. Aga samas polnud nad ka ülemõistuse kallid (praed alates 35-40 kohalikku), samas on keskus taksoga mingi 20 kohalikku ja keskuses olid söögikohad korralikest kiirtoidukohtadest (ei anna võrreldagi siinsetega oma valiku poolest) restoranideni. Hinnad odavamad kui Eestis, kvaliteet parem. Natuke kohalikku võiks olla, eriti takso jms. odavamad kohad, muidu vahet pole. Poes sobib ka krediitkaart ideaalselt. Hotellis panakse toa arvele ja pärast maksad, millega tahad- kaardiga või sulas

Jah, paraku ei ole antud hotelli puhul tegemist Dubaiga. See on umbes sama, kui rääkida, et Tallinnas, aga tegelikult elame Riias. Hotell on ise suht korralik, aga asub linnast eemal ja sobib rohkem rannas ja basseiniääres lebotamiseks. Kahtlen sügavalt välja pakutud hotellisöökide hindades, 100 krooniga ikka praed seal ei ole, aga jah, ega üle mõistuse enam eestlase jaoks ei ole ükski hind. Võibolla on olukord muutunud, aga shopingut seal küll teha ei saa, selleks tuleb ikka Dubaisse sõita, mis rendiautoga on kuni 3 tundi sügamist. Maksta saab Dubais igas viimases putkas nii krediitkaardi kui tavalise Visa Electroniga. Maksta saab paljudes poodides ka dollarites, aga siis pead arvestama, et kohalikku raha saad tagasi sitema kursiga. Seega jooksvateks kuludeks võib kusagil rahavahetuses vahetada natuke eurosi või dollareid dirhamiteks. Muidugi ei tasu seda teha hotelli rahavahetuses. Aga jah, tulevastele reisijatele soovitaks ikka elada Dubais ja kui tahta ka nautida öises linnas jalutamist ja abraga mööda Creeki sõitmist, siis Deira kui ka Bur Dubai hotellid on väga sobivad. Rannapuhkuseks on muidugi Jumeirah hotellid kallid, kuid kvaliteetsed. Samas võib elada ka Sharjahi rannahotellides, sest sealt Dubaisse on sisuliselt sama vahemaa, mis Jumeirahist. Head puhkust!

Käisin ise Toptours'iga selle aasta aprillis samas hotellis.

Nn. reisisaatjat ei näinud rohkem kui reisi alguses ja lõpus.

Hotell ise on väga ilus. Sobib inimestele, kes naudivad rannapuhkust.

Natuke häiriv võib olla see, et kõrval ehitatakse üht suurt hotelli. Ümbruskonnas muud teha ei ole kui viibida rannas või basseinis (pole ei poode, ega hotelliväliseid restorane). Samas viivad tasuta bussid Ras al Kaimahi ja Dubaisse. 50 km kaugusel asub ka üks veekeskus, kuhu saab minna taksoga. Kohapealseid ekskursioone ei võtnud ja seega ei oska neid kommenteerida.

Muus osas pean ütlema, et siiani üks parimaid reisielamusi ja kindlasti sinna plaanis kunagi tagasi minna.