Torontosse

Tahaks s6ita aprillis/mais Torontosse. Kas on vaja biomeetrilist passi selleks v6i sobib tavaline pass? Kas ennast peab kuidagi registreerima kah enne Kanada s6itu (lugesin USA foorumites, et USA jaoks peab ennas registreerima)? Kas Toronto lennujaamas ka "piinatakse" inimesi nagu olen kuulnud tehakse seda USA lennujaamades? Mida veel meeles/silmas pidada?

Kuna ise elasin 10 aastat Kanadas ja käin veel praegugi seal väga tihti siis tean ka nats rääkida. Biomeetrilist passi vaja ei olekohe kindlasti sisenemiseks Kanadasse. Ennem Kanada sõittu Kanada kogub küll aga reisija kohta kõik info ja seda peab tegema kui tehakse check in , kas siis netis või lennujaamas ennem lendu. Mingit eraldi ennem reisi registreerimist nagu USA-sse Kanadas vaja ei lähe. Toronto lennujaam on minumeelest üks nõmedamaid Kanada lennujaamu just nii öelda selle "piinamise" pärast. Ise ma ei pea seda enam taluma kuna mul on alaline elamisluba Kanadasse aga vaadates ja kuuldes kui sõidan sinna oma Eestist pärit tuttavatega siis vahest paneb muigama küll. Küsitakse sinult mida iganes ja ka tavaliselt Toronto lennujaamas oled sa potensiaalne sinna elama tahtja. On olnud ka juhus kus mu üks tuttav sama teed pidi ka tagasi saadeti , peaaegu ilma mitte mingi selgitusega , kuna nende arust see inimene ei vastanud nende immigratsiooni seaduste reeglitele ja teda kahjuks maale ei lasta. Ja jäigi arusaamatuks mis see siis oli kuna inimesel oli küll köik korras ja ka polnud tal plaaniski sinna jääda! Soovitan kasutada Kanada teisi lennujaamu kui sinna sõidad nagu näiteks Halifax või Ottawa , kus on palju etem ja palju toredamad immigratsiooni ametnikud! Kui lisa infot soovid millegi kohta siis küsi aga julgesti! Tervitused

0
0

Vaidleksin juhhei'le pisut vastu. Vaatasin Kanada Riia saatkonna veebilehte (see saatkond vastutab ka Eesti eest) ning seal on punaselt kirjas, et alates 01.01.2009 on viisavaba riiki pääsemise eeltingimuseks biomeetrilise passi olemasolu: http://www.international.gc.ca/missions/balticstates-paysbaltes/visas/menu-eng.asp. Nn vana passi omanikud peavad taotlema eraldi viisat. Ebameeldivate üllatuste vältimiseks soovitan uue passi ära teha, kui lähed aprilli lõpp-mai, siis on selleks ka piisavalt aega ning see on kordades odavam ja hõlpsam kui viisat taotleda. Küll aga ei ole seal tõesti eraldi enne reisi registreerimist vaja teha.

Mis puutub piiriametnikesse, siis iga juhtum on individuaalne ja mida suurem lennujaam, seda rohkem peeditakse. Minu kogemus on USA-Kanada maismaapiirilt sisenedes ja seal piisas päring paari sõbraliku küsimusega. Lennujaamas ollakse ilmselt karmimad, eriti Torontos.

0
0

Ma ei tea kas neid seaduseid on vahepeal muudetud, aga mina sisenesin Kanadasse 2007. aasta lõpus ja kasutasin oma tavalist, mitte-biomeetrilist passi. Kanada viisasid väljastab eestlastele Kanada saatkond Poolas - neilt tasuks üle küsida. Toompeal oskavad ehk ka midagi selle kohta öelda.

0
0

Ei ole vaja biomeetrilist passi (neid vaja ainult leedukatel ja poolakatel vist). Endal tekkis küsimus, et kas Eesti juhilubadega saab ka Kanadas sõita, või peab mingi paberi lisaks tegema ?

0
0

Sisenesin Kanadasse läbi Toronto lennujaama, sõites Chicagost Torontosse. Pean ütlema, et nii palju küsimusi ei ole mulle ühelgi teisel piiril esitatud. Väga põhjalik ametnik oli seal.

Muide, Chicago lennujaama turvakontroll oli üks viimaste aastate lahjemaid, mul jäi suu päris lahti igal juhul.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased