transpordi kohta Zürichi ümbruses

tervist,

ees seisab sõit šveitsi, täpsemalt plaanis viibida 5 päeva Zürichis ja selle lähiümbruses. küsimus transpordi kohta - tõenäoliselt kõige otstarbekam on matkaradadeni vmt sõita bussi või rongiga (http://fahrplan.zvv.ch/ andmetel on võimalik nendega kõigisse sihtkohtadesse jõuda).

kas on miskisugune kaart vmt, millega saab vältida piletiostu bussis ja rongis Zürichi linnas ja sellest kuni 40km raadiuses? nii viieks päevaks oleks seda tarvis.

teine küsimus - kuidas oleks kõige odavam majutuda, jutt käib jällegi samast piirkonnast. kahtleme hetkel kämpingute ja formula-hotelli vahel aga ehk on veel midagi?

aitäh ette,

saab jalgrattaid tasuta laenutada.Kasutasin kord seda võimalust lähiümbrusega tutvumiseks.Jalgratta eest võetakse dokument ja mingi summa raha panti,vist õhtul kella kümneks peab ratta tagasi viima,muidu võetakse pandiraha ära

0
0

Šveits on väga ilus. Ma ei tea küll Su põhjuseid Zürichi ümbruses ringi vaadata kuid kui vähegi sobib, soovitan sõita rongiga Jungfrau regiooni ja näha Egeri, Jungfrau ja Mönchi mägesid, matkata ja lihtsalt nautida sealseid imelisi vaateid. Rongisõit Zürichi lennujaamast Lauterbrunnenisse võttis aega 2,5 tundi ja sealt saad valida juba selle mäe, mis just Sind huvitab. Kui teed vaid ühepäevase käigu, siis ehk tasub valida üks kolmest matkast:

  • Männlichen - Kleine Scheidegg - see on neist kõige lihtsam matk, võiks isegi öelda, et jalutuskäik mägedes.
  • Grindelwald - First
  • Wilderswil - Schynige Platte

Ehk on abiks Jungfrau regiooni kasuks otsustamisel meie Šveitsi reisipäevik koos piltidega, siit leiad ka infot, kuidas meie rongivõimaluste vahel valisime ja millega arvestada.

0
0

aitäh, Kersti, (jaan2 ka muidugi,)

kui palju teil majutusele kulus, kui saladus pole?

0
0

Me maksime kahese toa eest koos hommikusöögiga 160CFR. Seal hotellis oli võimalik võtta ka õhtusööki, siis oli hind 200CFR kahele inimesele kahe inimese toas. Õhtusöök oli tõeline maitseelamus, me kahel õhtul proovisime. Hommikusöök oli ka väga rikkalik. Lonely Planet soovitab sinna hotelli sööma minna ka siis kui seal ei ööbi.

0
0

Kogu kantonis saab osta 9-uhr passi, st pileti, mis kehtib kogu päeva kanton Zürichis ja maksab 22 sFr. See pilet kehtib nii bussis, rongis, laeval....liiklus on tihe ja väga hästi korraldatud. Majutus on odavam ilmselt Zürichist väljas.

0
0

nõndaks, nüüd on sõelale jäänud lauterbrunnen ja sealne ümbrus. ehk teadjamad oskavad soovitada, kuidas oleks zürich->lauterbrunnen ja neli päeva hiljem sealt tagasisõit kõige otstarbekam korraldada?

rongiga, loomulikult. aga kuidas tuleks kõige odavam sõidu eest tasuda? osad asjad langevad ära, sest neid saab osta ainult internetist ja saadetakse postiga koju - selleks on veidi juba hilja. kaks võimalust tundus jäävat:

  1. swiss half fare card ja päevapiletid mõlemaks sõidupäevaks. siit küsimus, kui kolm inimest koos reisivad (kaks täiskasvanut, üks laps), siis kas tuleb half fare card osta igaühele või kehtib üks kõigile kolmele?

  2. swiss card ja swiss travel system family card. mõlemal suunal tuleks ümberistumine, see käib ka swiss cardi alla, eks ole? ja selle family cardiga saaks nõnda, et osta kaks täiskasvanu-swisscardi, soovida family card ja kuni 16-aastane saabki tasuta sõita?

mälu värskendada saaks iseenesest http://www.swisstravelsystem.ch/Tickets.16.0.html?&L=2 https://www.sbb.ch/mct/wi/shop/b2c/start.do

aitäh ette, taaskord

0
0

Mul on hea meel et just Lauterbrunneni ja sealse ümbruse valisid. Usun, et Sa ei kahetse!!

Meid oli reisil kaks täiskasvanut ja 9-kuune laps. Me võtsime half-fare cardi. Selle sai osta Zurichi lennujaama kõrval asuvast raudteejaamast. Half fare card tuleb ikka igale oma osta.

Tegin pärast väikse arvutuse ja Half fare card oli vaid pisut odavam kui tavapilet Lauterbrunnenisse ja sealt osta Jungfraubahn pass, mis maksab 195CFR ja kehtib kõigil sõitudel 6 päeva järjest (me olime 4 ööd kohapeal).

Seega, loe kindlasti Jungfraubahn passi kohta ja tee valmis ka plaan, et kuhu matkadele lähete. Meil oli väike laps kaasas, eks see seadis omad piirangud. Aga kui rohkem käite, võib see variant kokkuvõttes odavam tulla.

Teist varianti ei oska kommenteerida rohkem, kui et minu enne reisi tehtud arvestused näitasid, et meile oli half fare soodsam. Jungfraubahneni passist ma tol hetkel ei teadnud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased