Transport Las Vegas - Grand Canyon

Plaanis sõita Las Vegasest Grand Canyoni North Rimile - sealt jalgsi South Rimile ja tagasi Las Vegasesse. Kas peale autorendi on veel võimalusi Vegasest Canyonisse sõitmiseks?

Seda et ühelt kaldalt teisele shuttle sõidab, ma tean (auto jääks ju teisele kaldale). Otsin alternatiivi autole.

lendavad lõunaservale, sealt saab bussiga põhjakaldale.

0
0

Kas enamustest rahvusparkides saab ka ise oma autoga ringi sõita....või tuleb kasutada kohalikke giide?

0
0

Grand Canyoni lõunaserval oma autoga sõita ei saa. Jätad auto parklasse ja mööda rahvusparki sõidavad hopp-on hopp-of bussid. Samuti saab seal sõita rongiga. Loomulikult saab seal aga ka omal jalal liikuda. Lõunaserv on aga väga rahvarikas.

Põhjaserval aga saab ringi liikuda oma sõidukiga. Rahvast tunduvalt vähem ning minu meelest ka vaated võimsamad.

Teistes rahvusparkides kus olen käinud (Yellowstone, Grand-Teton,Arches, Canyonland, Dead Horse Point, Antilope Island, Monument Valley) on oma auto väga hea liiklusvahend. Mesa Verdes aga autoga liikuda jällegi ei saanud. Seal kas omal jalal või giidiga.

Parim transport Las Vegasest Kanjonisse on aga kindlasti auto.

Monument Valleys saab osta ka nn. bussiekskursiooni kuid see on suhteliselt mõttetu kui sul auto on. Buss teeb väikese ringi kuid autoga saad teha suure. Arvestama aga pead sellega, et Monument Valleys on eed väga pahad ja seal kulub kõrgemapõhjaline auto küll ära. Kuigi jah, saab ka tavalisega kuid manööverdamist sealjuures on rohkem ja peab jälgima et mõne kivi otsas põhja ära ei sõida.

Kui on plaanis külastada rohkem rahvusparke soovitamn osta abonomendi millega saad kahe aasta jooksul kõikidesse sisse. Kehtib see neljale inimesele. See on küll kallim kui ühekordne pilet kuid meil tasus see ära. Peab kindlasti jälgima ka seda, et pargid jagunevad kolmeks National Park, kus kehtib see abonoment, State Park mis on kas tasuta või eraldi tasu eest ja muud pargid näiteks Monument Valley. See on indiaanlaste hallata ja sinna pääseb ka eraldi tasu eest.

Kui veel midagi teada tahad küsi aga.

0
0

Aga lisan veel, et kanjoni põhjaservale pääseb autoga vaid lumevabal ajal, nii umbes mai teisest poolest kuni oktoobri alguseni. Täpsem info on rahvuspargi kodulehel.

0
0

Kas oktoobris sinnakanti minna on siis juba väheke hilja? Tahaks minna San F, Las Vegas, Canyon.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased