Tropicana Grand Azure ***** Sharmis

Tere kõigile. Kas keegi on olnud sellises hotellis Sharmis? Plaanin minna ja uurin et mis ta siis oma olemuselt on kah. Kui mõnel teist on kogemusi oleks kena kuulda arvamust.

Selline 800(!)toaline (poolteist tuhat turisti ühel territooriumil koos) AI hotell kuulub üsna ilmselt kategooriasse: turismitootmistsehh. Kvantiteet eelkõige, kvaliteedini noh jah asi kas jõuabki. Lisaks kuna AI on teenindajatele üsnagi koormav - põhitoiduaegade vahele on veel lükitud muid toidukordi, mida üles seada ja maha võtta ja puhastada ja koristada, aga tippi ju keegi rootsi lauas ega basseini veeres ei jäta, ja poiste päev paarisaja naelase palga eest kestab niigi u 05.00-01.00, siis keskmist suhtumist võid ise endale ette kujutada. Siin töötatakse selleks, et Sharmis nö. jalg ukse vahele saada ja võimalikult kiiremini kolida edasi mõnda mainekamasse hotelli, kus käivad rikkamad turistid ja on suurem tipilootus. :)

Inglaste kommente ei tasu eriti tähele panna - kuna inglased on Sharmi üldse üks lugupeetumaid turistirahvusi, esiteks kuna on tuntud oma viisakusega (klass!) ja teiseks et kuna naela kurss on nii kõrge, siis peetakse neid ka kohutavalt rikasteks. Mistõttu teenindajate kohtlemine on hoopis teisest ooperist.

Eestlased nagu ikka liigituvad enamasti venelasteks, kellesse suhtumist iseloomustab ehk kõige paremini see, et neid kohale toovat TEZ Toursi kutsutakse kohapeal: TUZ Tours.

Kuna eelnevalt olen käinud puhkamas ainult Kreekas siis nüüd sooviks lihtsalt kaeda egiptust ja alustaks Sharmist. Et reis tellitud ja jaanuaris. Nüüd siis uurin et mis ja kus. Kreeka kohta räägiti sama kuid olen kohanud hoopis vastupidist.

:) no ehk ma eksin. Vähemalt on hoone ju uus (2006) ja siis vast puhas ja värske, ning Nabqi rand on lai ja avar ning servas lookleb pikk promenaad või ütleme riba kõnniteed - on kuhu minna loojanguilu imetlema. Vast et nii suures hotellis toidukohtades kipub olema tunglemist hommiku- ja õhtusöögi ajal ning basseinide ääres on kärarikas. Kes selle välja kannatab, siis pole väga viga. Kuid Sharmis tuleb KINDLASTI käia snorgeldamas, või kui toruga jamada ei taha, siis vähemalt prillid ette ja kopsud õhku täis ja silmad vahepeal vee alla! Nii nagu Kreeka poleks Kreeka oma valgeks lubjatud majade ja siniseks võõbatud mööblita, siis Sharm poleks Sharm ilma korallide ja kaladeta. Isegi minu vana ema tegi ära ühe väheldase tiiru Ras Mohammedi sügaviku kohal ja oskab nüüd sõna sekka öelda. Vesipiibu asemel võib maadamile (kui selline on) korallkee ka kaasa osta - see on ajatu ilu!

Kena reisi!

Eelmisel aastal olime seal ja jäime väga rahule. Eesmärk oligi Naamast võimalikult kaugel olla, puhata ja mitte kohalikega kokku puutuda. 5 restorani, nendest 4 ettetellimisega, 3 basseini jne. Rahvast on hotellis tõesti palju aga kuna territoorium on hiigelsuur, siis mingit ülerahvastuse tunnet küll ei olnud. Toidud head, alkoholiga ei koonerdatud, toad puhtad jne, jne.
Olen Egiptuses 4 korda olnud, seega ei vaimustunud esimesest ettejuhtuvast.

Saabusime täna – hinnang on ainult suurepärane!

Toitlustus:
pearestoran Marrakesh, milles pakutakse suurt valikut igasuguseid sööke, alates friikartulitest ja erinevatest suurepärastest grillitud/praetud/ahju/keedu juurviljadest ja lihadest. Pearestoranis saavad siis punase paela omanikud (standardtoad) süüa hommikust, lõunat ja õhtusööki. Lisaks pakuvad vist vähemalt 2 baari (1 rannas ja 1 basseini ääres) erinevaid snäkke (meie ei kasutanud, kõht oli niigi täis kogu aeg:)). Lisaks saab lõunat ka ranna lähedal olevast baarist – pakutakse pitsat. Mulle meeldisid väga Marrakeshi-s pakutud erinevad pastaroad – ise ütled, mida pastale peale tahad ja kas tahad penne-t, spiraalmakarone või teokarpe või spagette vms.

Õhtusööki pakuti veel a'la carte restoranides – kalarestoran, Itaalia restoran, Oriental restoran ja Hiina restoran. Käidud sai kalas ja orientalis, mis olid suurepärased. Hiinasse ja Itaaliasse oli nii suur nõudlus, et ei viitsinud oodata. A'la carte restoranidesse tuli eelnevalt broneerida – fuajees konverentsiruumis hakkas kell 10:00 iga päev registreerimine pihta ja kui õnnestus õigel ajal seal olla, et ära registreerida, olid õnneseen:) Kala ja orientaliga probleeme ei olnud – bronnisime sama päeva pealelõunal samaks õhtuks.
Lisaks on rohelise käepaela omanikele (sviitide kasutajatele) Aquamarine restoran, kuhu teisi ei lasta ja veel paar Executive lounge ka kuhu ka teisi ei lasta:D

Joogid all inclusive:
kõik super! Enamuse puhkusest veetsime keskmise basseini ääres jooke tellides ning sealne barman Islam oli vääga tore ja jookidega ei koonerdanud. Või tegelikult, mitte üheski restoranis/baaris ei koonerdatud:D Lobby-bar-is ja õhtusöökide juurde sai ka erinevaid huvitavaid Egiptuse kokteile tellida a'la – Green Love, Angel Face jne.

Toad:
algselt pidime olema standard toas, kuid tuli välja, et standardeid ei olnud ja reisibüroo pakkus meile superior tuba. Hotelli jõudes selgus et ka superior toad olid overbookitud ning meie saime Junior Sviidi. Superlux! Ilmselt ca 15m2 või isegi rohkem (mul ei ole hea ruumitunnetus:P) kaks dushi, 1 vann, rõdu, kaks Queen size voodit, SAT-TV vist 5–6 inglise kanaliga, kust pidevalt uuema aja Hollywoodi actionfilme jms lasti (k.a seriaalid nagu Heroes, Desprate Houseviwes, Angel, Dirt Now jne). Lisaks muidugi vene, araabia, saksa ja vist prantsuse kanalid ka. Üksainuke miinus kogu reisi juures, (õnneks väike miinus;)) oli see, et tuppa neid “rätikuloomakesi” ei tehtud, kuigi jotsi sai ka korralikult jäetud – võibolla ei olnud sviidi jots 5 dollarit ühe korra eest siis tõesti piisav:P aga rohkem ma küll ei raatsinud panna:D

Basseinid ja lapsed:
vesi oli suht jahe, kuigi lapsi, kes hotellis olid, see ei häirinud üldse. Lastele oli muidugi ka oma, soojendusega bassein, kuid seda me ei proovinud;) Lastele olid mitmed liumäed basseinides, veetorud, activity “bar-id” -st näiteks oli Kids Club, kust lapsed said friikaid ja jäätist päeva jooksul tarbida, piljardisaal ja muud mängulauad ja mänguasjad. Lastel tundus igatahes seal väga tore olevat.

Health club:
mingid egiptlased käivad siis Health Clubist mööda basseinide ääri ringi ja otsivad “valgeid”, kes pole veel punaseks läinud ja küsivad kohe, et kas first day :D nojaa ja siis pakuvad nad sulle erinevaid massaaze – aroomi, tsellu jms, afropatse, maniküüri jms. Hind oli aroomimassaazil 30 EUR.. vist või oli 45.. üks kahest:) ja mingi kompleksmassaaz, mis sisaldab mingeid erinevaid protseduure oli vist 75 EUR-i.

Poed:
mina isiklikult ei soovita hotelli territooriumil olevatest poodidest midagi osta, sest nagu te arvata võite, on seal palju kallim. Piisab kaks sammu hotellist välja astuda ja leida 24/7 market, kus on fix hinnad ja peaaegu kõik vajalik olemas. Hinnad Egiptuse rahas ja soodsad (võrreldes hotelliga). Võrdlus: hotellis maksis 1 kommikarp 40 kohalikku, 24/7 marketis 11 kohalikku;)

Muidu on tegemist väga suurel alal oleva hotelliga, kus on ikka päris palju vaeva nähtud selleks, et külalised rahul oleksid. Enamik külastajaid olid inglased, sakslased, itaallased ja prantslased. Venelasi oli vähe, eestlastest olime enam-vähem ainsad. Julgen soojalt soovitada, kõhuhäda ei saanud – sõime kõike, ka puuvilju/juurvilju, jõime kõiki jooke jääga, mitte mingeid probleeme ei olnud. Väga hea hinna ja kvaliteedi suhe, kui soovite päikesepuhkust, kus te millestki puudust ei tunne ja nõuate head kvaliteeti.

Kui keegi veel millegi kohta küsida soovib, olen olemas:) Ei jõua kõike kirja panna, kuigi veel oleks palju palju kirjutada:D

PS: lisan selle ka, et alati on kõikide hotellide juures võimalik viriseda - küll on vannitoas silikoon halvasti paigaldatud, küll ei ole kellegi jaoks teenindus piisavalt kiire. Minu isiklik arvamus on see, et Egiptuse hotellidest, sh ka 5* hotellidest ei ole mõtet otsida ehituslikku kvaliteeti, mitte lasta end häirida pisiasjadest ning tunda lihtsalt elust mõnu. Ja muidugi - Ultra All Inclusive Executive pääs garanteerib teile kindlasti parema teendinduse - kuid seda juba vastava raha eest:)