Tšiili reisiplaan ca 4 nädalat

Ei leidnud palju aktuaalseid teemasid Tšiili kohta. Seepärast pöördun siia uue teema ja küsimustega.

Plaan minna Nov-Dets Tšiilisse. Hetkel tegeleme piletite otsimisega, natuke sõltuvad täpsemad kuupäevad ka piletite hinnast.

Igatahes, plaan selline:

San Pedro de Atacama ca 6-7 päeva. Arvestame sellega et esimesed 2-3 päeva peame kõrgusega harjuma. Soov näha del Tatio geisreid, Moon valley't ja öine tähtede vaatamine kõrbes.

Lihavõttesaared, min 3 päeva. Teeks ühe tuuri, matka ja ehk rendib auto.

Patagoonia, 10-14 päeva. Torres del Paine O track(kui avatud) ning Argentiinas El Calafate / el chalten.

Mõned küsimused: Mis eelarvega peaks arvestama? Piletid välja jättes.

Kuidas Tšiilis autorendiga? Kas keegi on nt Puerto Natalesest auto rentinud ja sellega Argentiinas käinud?

Kas Torres del Paines valida O track või W track? Kui mitu päeva oleks min. El calafates ja El chaltenis?

Kas 3 täispikka päeva on piisav Lihavõttesaartel?

Kas on miskit mis plaanist välja jäänud, aga kaalumist väärt?

igasugune info on abiks :), Margus

Käisime rendiautoga Santiagost ülespoole.

Oskan midagi arvata vaid San Pedro de Atacama ümbrusest.

Kui tulekuga San Pedrosse ajaliselt klapib võiks enne Valle de Luna`s ära käia. Parim, kui sinna õnnestuks end sättida pisut enne päikeseloojangut, sest siis on näha just see vaatepilt, mille pärast seal käiakse ja luiteharjal kõndides saab esimese kõrgmäe kogemuse.

San Pedrost El Tatio geisritele väljale sõitsime välja hommikul vara 04.00 paiku. Need on kõrgusel ca 4500 m. Nad seal (giidid) teavad, mis ajal tuleb hommikul ära minna, et õigeks, geisrite purskamise ajaks kohale jõuda. Ega need geisrid seal päev otsa ennast ei näita, ainult hommikul vara. Sinna oli San Pedrost kusagil ligi 100 km minekut.

Järgmisel hommikul käisime vaatamas soolajärve. San Pedro lähistel on suur soolajärv Salar de Atacama, kus hommikul vara käivad toitu otsimas ja ennast näitamas flamingod. Minnasinna tuleb hästi vara, nii et järvel oleksite soovitavalt hiljemalt 07.00 paiku hommikul. Kella kaheksa paiku saabuvad esimesd turismibussid ja siis on rahvast juba segavalt palju.
Vanasti sai San Pedrost tellida/minna ka Boliiviasse Uyuni soolajärve ekskursioonile. Kas see ka praegu võimalik on, pole aimugi aga küllap on ja kui sinna kanti 6 – 7 päeva arvestada, võiks täitsa ära käia.

Siis veel animitad, Pampa Union, Calama lähedal maailma suurim vasekaevandus ja muidugi San Pedro de Atacama ise.

Täpsemad meenutused: http://joosepx.blogspot.com.ee/2009/11/peruu-reis-15_15.html

2
0

Tänud vastuse eest. Hea lugemine!

uurisin natuke ja tundub et ehk isegi pakutakse 3p/2öö reise san pedrost uyunisse ja tagasi. Ehk isegi läheb õnneks.

2
0

Margus, kas k2isid Lihav6ttesaarel 2ra? Kui ja, kas sa jagaksid oma reisimarsruuti ja kogemusi, palun?

0
0

Käisime Lihavõttesaarel ning olime seal 5 päeva. Natuke väheks jäi, oleks 2-3 päeva veel olnud. Tegime Tšiilis 6 siselendu LATAMiga, soov oli panna kõik lennud ühele piletile juhul kui mingi hilinemine tuleb. Samuti on LATAMil monopol Lihavõttesaartele lendudele.. Saar pole väga suur ning kui soovi ja jaksu on, siis kahe päevaga saab tiiru peale teha:) Me ööbisime Hanga Roast natuke põhjapoole, ning liikusime enamjaolt jala. Takso võtsime ühel korral, et sõita Anakena randa. Sealt jalutasime piki teeäärt tagasi, läbi Rano Raraku ja Ahu Tongariki. See oli väga pikk päev, aga täiesti väärt jalutuskäik. Tee peale jäävad kõik peamised atraktsioonid saarel ja nende moai'de vahel ja kõrval jalutamine oli tõesti midagi erilist. Rattaga oleks see matk palju kiirem ja küllap ka mugavam. Lisaks ronisime Ranu Kao otsa( väike matk otse linnast), sealne ajalugu ja "birdman'i " kultus oli ka väga huvitav.

Kokkuvõttes, sinna saamine pole lihtne aga seda kõike väärt! Öösel näeb Milky wayd taevas ja ilm on stabiilselt soe!

kui mingeid lisaküsimusi tekkis, andke teada

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased