Tudengite viisa USA-sse

Õpin magistrantuuris ja plaanin minna USA-sse õppima 4-ks kuuks. Tahaksin teada, milliste nüanssidega peaksin arvestama viisa taotlemisel. Minul arvtavasti ei tohiks viisa saamisega probleeme tulla (kutse sealsest ülikoolist ja stipendium kulude katteks), aga ma tahaksin kaasa võtta ka oma elukaaslase ja kahtlustan, et temal nii lihtsalt see asi ei lähe.

Oleme mõlemad tudengid ja ei tööta. Seega Eestiga seob meid ainult kool.

Kui mina kvalifitseeruksin J1 viisale, kas siis mu elukaaslane saaks J2 taodelda? Kas sel juhul ta saab riigis viibida sama kaua kui minagi, st 4 kuud?

Või ülde kas me peaks taotlema viisasid koos või eraldi? Kas äkki peaks tema minust sõltumatult hoopis turismiviisat taotlema? Kuid turismiviisaga võib vist see jama tekkida, et piiri peal lüüakse passi, et tohib riigis näiteks ainult 3 kuud viibida? Ja kas tudengile üldse antakse turismiviisat?

Info eest igati tänulik ;)

Nagu ma aru saan, siis abielus te pole. Karta on, et sellist nähtust, nagu "elukaaslane" USA viisa taotlemisel ei tunnistata. Muidu tean küll inimesi, kellel on J-viisaga magistriõppes abikaasa või isegi abikaasa ja laps kaasas olnud.

0
0

Jah, ei ole abielus. Kas siis J viisa antakse ainult abikaasale? Olen muidugi ka kuulnud igasuguseid lugusid, et mõned USA-sse mineku pärast isegi abiellunud:) Kuid kas praegusel ajal ikka see asi veel nii range on?

0
0

Ka praegusel ajal ei huvita USA riiki, kellega sa hetkel juhtud koos elama. Elukaaslase puhul on ainuke variant turismiviisa. Soovitan täpsemalt uurida siiski saatkonnast, mitte usaldada anonüümseid internetiarvamusi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased