trip-krainetrip-ukraine-dark
Türgi

Pole elus Türgis käinud. Milliseid linnu, kuurorte külastada? Palju umbes selleks raha kuluks, kui minna nt. 7 päevaks? Mida soovitate?

Kuna ma pole eriline kuurortite külastaja, siis soovitaksin Sulle Istanbuli. Väga huvitav linn täis ajalugu, samas osad piirkonnad äärmiselt modernsed. Istanbuli ei soovita vähem aega plaanida kui 4 tervet päeva, pigem rohkem. Seal saab ka päevareise teha näiteks saartele. Kapadookia pidi väga huvitav olema, ise pole sinna kahjuks veel jõudnud.

Sõltub mida teha tahad selle nädalaga. Istanbulis suht jahe juba ja see puhas linnatrip. Lõunarannikul saad praegu veel rannapuhkust nautida ja samas on seal ka paralleelselt palju Rooma riigi aegset ajalugu.

sooviks siiski rohkem rannapuhkust ja hotelli suht mere ääres!

Rannapuhkust enam Türgisse küll pole mõtet otsima minna!

Siis julgen Alanyat soovitada. Kleopatra Beach, seal peaks olema üsna mõnus peesitada.

Lõunarannikul Alanya kandis on oktoobri lõpust kuni siiani igaljuhul vägagi mõnusad rannailmad olnud. Ennustatakse (kuigi see on tänamatu töö) et nii jätkub veel pikalt.

Kõik päevad on olnud päikeselised, sooja üle 20 ja merevesi samuti mõnusalt soe.

Oktoobri keskel oli küll poolteist nädalat kehva ilma, aga siis pööras jälle ilusaks.

Hetkel näitab termomeeter mu aknataga varjus 24 kraadi.

Kui ma siin püsivalt ei elaks ja oleks valida, et mis ajal Türki puhkusele tulla, siis tuleks kindlalt just talvel. Keskkond on oluliselt lahedam kui turismihooajal. Tohutu turismitööstus on asendunud tavalise Türgi igapäevaeluga, mis minu arvates on oluliselt meeldivam.

Ja tuleks ma justnimelt lõunarannikule lihtsalt vedelema ja lainete loksumist kuulama. Mind isiklikult igasugu vanade hoonete ja varemete vaatamine enam ammu ei eruta, vb asi selles et neid elu jooksul juba nähtud kah omajagu.