Tulbifestival Amsterdamis 2009

Soovin infot, kellel kogemust, millal parim aeg külastada Tulbifestivali Amsterdamis (teadaolevalt 19.03-21.05.2009) või on kogu sellel perioodil tulbiilu täielik?

Lilleaed oli super ilus, tohutult palju õitses, osad olid ka õitsenud ja osad polnud veel õitsema hakanud, aga ikka väga, väga ilus oli. Kuna käisime seal sel päeval, kui oli lilleparaad, siis oli rahvast jube palju. Samas jälle, et näha neid suuri lilleskulptuure tasuks just siis minna. Ilmselt on see paraad ka ajastatud nii, et siis oleks kõige õiterohkem aeg. 2009 aastal on see paraad 25.04, rohkem infot saad www.keukenhof.nl

Lillekujude paraad on Lisse`s, see on Amsterdamist üsna kaugel. Keukenhofis õitsevad tulbid ja hüatsindid järjest, nii et peenrad oma ilu ei kaota õitsemisajal.

et segadusse ei ajaks - Lisse ja Keukenhof on geograafilises mõttes enam-vähem üks ja sama asi... ehk et Keukenhof on Lisse küla servas asuv hiiglaslik lilleaed-park. Aga jah, see park on umbes 3-4 nädalat (sibullillede õitsemisperiood) vapustav.
Lilleparaad - kui tahad näha oma silmaga hiiglaslikke lilleskulptuure ja imetleda inimeste ideederohkust- nt veoauto kasti tulpidest ehitatud hiiglaslikku kaelkirjakut vms - siis saad lisaks lilleskulptuuridele ka lillepargi, mis on rahvast pungil täis nagu Londoni metroo tipptunnil.