Turg Nizzas või selle ümbruses

Tere! Kas keegi oskab infot jagada nende liikuvate turgude kohta mis toimuvad igal päev erinevas linnas?

Huvi pärast küsin. Miks just liikuvad turud? Mida tahad osta? Või hoopis müüa?

Tahaks üle kaeda mis need endast kujutavad. Ja ikka ostma läheks:)

Iga päev välja arvatud esmaspäev toimub Nice Cours Saleya turuplatsil kella kuuest hommikul kuni keskpäevani turg. Müüakse toidukraami, maitseaineid, lilli ja igasugu muud pudi-padi. See peaks olema Nice parim ja suurim turg. Tegemist pole küll kirbuturuga kui just seda otsid.

Vaata näiteks - http://www.completefrance.com/holidays-in-france/market-days/markets_in_alpes_maritimes_1_1139339 http://www.frenchmarketdays.com/alpes-maritimes-06/alpes-maritimes-06/

Kui sa tahad just nädalaturge külastada, siis soovitan otsida midagi rannikust kaugemal väiksemates asulates. Rannikul on ikka üsna turistikas, aga kaugemal mägede on äkki midagi ehedamat ka veel alles. Nice'i ümbruses pole ise neid kohti külastanud, aga Provence'is leidub veel päris toredaid turge.

Pole küll liikuv turg, aga Nice'i kohalikud käivad turul Liberation'i väljakul. Asub samanimelise trammipeatuse vahetus ümbruses ja tegutseb hommikust lõunani. Seal turu kõrval on mõned ERITI head pagariärid ka. Vihje sain korteriperenaiselt, kes ütles, et Saleya on ainult turistilõks :) Ma päris nii karm ei oleks, ega neil turgudel väga suur vahe polegi. Aga kalaturg on muidugi Liberationi platsil rikkalikum.

Mulle meeldib väga toiduturg Antibesis, avatud vist iag päev kuni kella 13 või 14ni. Kõiksugu värsket kraami saab sealt. Asub vanalinnas keskel platsil. Tavaliselt on lisaks toidule ka muud vanakraami.